Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Galeria naszych akwariów


054l - BN/T - Dawid



Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników.



20 cze 2016, 17:18 054l - BN/T - Dawid  (#1)  

Witam,
2 Słowa o nowym baniaczku:
Akwarium - 60x30x30 - 54l
Filtr - HW 302B
Oświetlenie - Chihiros 601A
CO2 - zestaw aquario
Podłoże - aquabasis plus + żwirek kwarcowy.
Fauna : Krewetki Amano + red cherry + 3 kiryski (nie pamiętam gatunku)
Flora :
-eleocharis sp mini
-lotos egipski
-sagittaria subulata
-Rotala rotundifolia (chyba)
-Bacopa monnieri (chyba)
+ roślina przed lotosem, (może ktoś zna nazwę)

Zbiorniczek powstał 3 dni temu po awarii poprzedniego (rozszczelnienie) ;(
Załączniki
IMG_20160620_163855_BURST001_COVER.jpg
(5.01 MiB) Pobrane 1278 razy

Dawid-aqua
Początkujący

Posty: 17
Dołączył: 08 lis 2015, 12:56
Miasto: Olsztyn

20 cze 2016, 18:21 Re: 054l - BN/T - Dawid  (#2)  

Napisz coś więcej jak sprawuje się belka led

Avatar użytkownika
dhanyy
Stały bywalec

Posty: 402
Dołączył: 10 maja 2015, 16:17

20 cze 2016, 19:32 Re: 054l - BN/T - Dawid  (#3)  

Wygląda super, natomiast jakość światła niespecjalnie ciekawa. Belkę polecałbym do zdecydowanie do zbiorników z roślinnością średnio wymagającą, a co ważniejsze zieloną. Lampa strasznie słabo oddaje kolor czerwony, chociaż to pewnie wady większości lampek ledowych.

Wnioski: dla roślin czerwonych - zdecydowanie wybrałbym belkę T5.

Dawid-aqua
Początkujący

Posty: 17
Dołączył: 08 lis 2015, 12:56
Miasto: Olsztyn

22 cze 2016, 19:42 Re: 054l - BN/T - Dawid  (#4)  

Świetnie się zapowiada, przydałoby się jeszcze parę "smaczków" dla urozmaicenia np. na korzeń jakiś mech, mini pelię, czy małego heńka.


Roślina przed lotosem, to na pewno jezierza, a rzekoma Bacopa monnieri, to najpewniej Bacopa australis.

Makawity
Zaawansowany użytkownik

Posty: 893
Dołączył: 21 lip 2010, 13:54
Miasto: małe

26 sie 2016, 12:26 Re: 054l - BN/T - Dawid  (#5)  

Akwarium po małych zmianach.
Wyleciały korzenie i scenery stone. Doszły 2 kamyczki z ogrodu pokryte mchem. W miejsce sagittarii subulaty na drugim planie doszła cryptocorynka.
Załączniki
IMG_20160826_111339_BURST001_COVER.jpg
(4.35 MiB) Pobrane 377 razy

Dawid-aqua
Początkujący

Posty: 17
Dołączył: 08 lis 2015, 12:56
Miasto: Olsztyn











Powiązane tematy
  • 054l - BN/T - Konrad

    Witam, Na forum jestem od dawna ale dopiero dzisiaj odważyłem się pokazać moje aktualne akwarium. Akwarium: 60x30x30 Oświetlenie: Twinstar 600EA Filtracja: Oase BioMaster 350 Podłoże: ADA amazonia Naw...

    Wyświetlenia: 4130 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • 182l - Dawid Tomczyk - tomto1

    Cześć. Poniżej moje pierwsze poważniejsze podejście do stylu nature, pozostawiam do oceny czy udane. W założeniu zbiornik ma prowadzić się "lekko", z niewygórowaną podażą CO2, światła, nawoz...

    Wyświetlenia: 3377 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • 054l - Takie coś, niby nic - Pan Miyagi

    Witajcie, Po spadku otrzymałem akwarium i postanowiłem to wykorzystać... Zbiornik zalany w czwartek cieszyńską kranówką + Azoo supreme guard + Azoo aquaguard plus. Podmiana wody codziennie ok. 10L. ...

    Wyświetlenia: 15512 | Odpowiedzi: 72 czytaj więcej...

  • 054l - Roślinniak na jałowym - Adamsky41

    Witajcie. Po kilku nano akwariach ht na podłożach aktywnych nadszedł czas na postawienie akwarium ht na podłożu jałowym z nawożeniem solami. Dotąd nawoziłem Qualdropem więc w sumie to akwarium to będ...

    Wyświetlenia: 6004 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • 054l - Średniak - NeonCzarny5

    54 – Średniak – NeonCzarny5 Cześć, Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić mój drugi zbiornik, nazwany przez domowników średniaczkiem. Na jego aktualną aranżację ogromny wpływ miały prace Mateusza Salaw...

    Wyświetlenia: 2360 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • 054l - My own Borneo - Michał

    Witam serdecznie, Pragnę przedstawić moje akwarium, którego aranżacja powstała zupełnie przypadkowo a mianowicie po zakupie grupy roślin od kilku różnych osób umieszczałem je losowo i tymczasowo je...

    Wyświetlenia: 4877 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • 112l - Powrót do hobby - Dawid Tomczyk

    Witam wszystkich, postanowiłem wrócić do prowadzenia akwa roślinnego po 10 latach przerwy. Celem tego zbiornika jest opanowanie uprawy i nawożenia roślin, układ jak i hardscype jest można powiedzieć p...

    Wyświetlenia: 3750 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • 054l - Beginner set - Mateusz Salawa

    Jakiś czas temu pytałem na forum o tanie oświetlenie LED do pokrywy. Musze przyznać że chyba udało mi się znaleźć dobre rozwiązanie. Poniżej prezentuje zestaw akwariowy założony dla syna kolegi. To je...

    Wyświetlenia: 7328 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • 054l - Corydoras Oasis - Pescado

    Moje pierwsze akwarium LT Wymiary: 60 x 30 x 30 / 54 L Rośliny: Alternanthera Reineckii Eriocaulon Cinereum Cryptocoryne Beckettii Red Hydrocotyle Triparita Japan Mini Ludwigia Palustris Rotala Vert...

    Wyświetlenia: 23086 | Odpowiedzi: 60 czytaj więcej...

  • 054l - Wyspa - Marcin Habernal - A Jak Akwarium

    Jedna z wielu aranżacji które stworzyłem ale jedna jedyna do której chętnie wracam wspomnieniami :D Dane Techniczne: Akwarium: 60x30x30; Filtracja: Aquael Turbo 500 + Dodatkowy "chińczyk&...

    Wyświetlenia: 3892 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 603 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.