Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Galeria » Nasze akwaria


300l - Dutch - Godween



Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników.



26 paź 2016, 17:47 Re: 300l - Dutch - Godween  (#421)  

Obowiązki, życie... Roślinki rosną :-) dziś miały dużo tlenu w nocy ;-) . Lekki, niewielki pył na szybach jest, widoczny jedynie z boku wzdłuż. Żadnych innych zmian nie wprowadzam. Zobaczmy jutro i pojutrze jak będą szyby wyglądać.

Avatar użytkownika
Godween
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4072
Dołączył: 02 maja 2011, 17:08

27 paź 2016, 09:37 Re: 300l - Dutch - Godween  (#422)  

Drugi dzień i zieleni przybywa na szybach. Napowietrzanie widać w moim przypadku pożyteczne jest jedynie dla zwierząt zamieszkujących zbiornik oraz nocą dla roślin. Ostateczne wnioski po dalszych obserwacjach.

Avatar użytkownika
Godween
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4072
Dołączył: 02 maja 2011, 17:08

27 paź 2016, 10:22 Re: 300l - Dutch - Godween  (#423)  

Bogus coś mi przyszło do głowy, tylko odpowiedź na to pytanie może być trudna. :P
Czy odkąd napowietrzasz pył przyrasta szybciej ?

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

27 paź 2016, 13:55 Re: 300l - Dutch - Godween  (#424)  

Nie sądzę, by było więcej zieleni, taki mniej więcej tyle samo, ale rzeczywiście trudno określić czy więcej, pył po prostu.
Czuję, że masz pewną teorię :-) wal! ;-)

Avatar użytkownika
Godween
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4072
Dołączył: 02 maja 2011, 17:08

27 paź 2016, 14:06 Re: 300l - Dutch - Godween  (#425)  

Godween napisał(a):Nie sądzę, by było więcej zieleni, taki mniej więcej tyle samo, ale rzeczywiście trudno określić czy więcej, pył po prostu.
Czuję, że masz pewną teorię :-) wal! ;-)

To tylko teoria ..... :P
Jakby narastał szybciej...... świadczyłoby to o tym, że jednak poziom co2 spadł, a może niewiele ale pewnie spadł, przyglądałam się waszej dyskusji, wybija nie wybija, zawsze wiedziałam, że wybija ale pomyślałam może kolejny mit, musze sprawdzić :P, i od tak na kilka godzin, wrzuciłam wczoraj brzęczyk, a że mam kompa to widzę jak szybko spada, i powiem tak,
U mnie wybija jak gaz się wyłącza, poziom gazu spada szybciej, częściej pracuje elektrozawór, podaje gaz dłużej. W moim przypadku wybija .....

A spytałam czy może szybciej zapyliło, bo przyszło mi do głowy, że może poziom co2 masz za mały .... i logicznie myśląc jakby gaz jeszcze spadł przez brzęczyk zapyliłoby szybciej :P od takie przemyślenia mną targnęły :)

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

27 paź 2016, 14:07 Re: 300l - Dutch - Godween  (#426)  

Chciałbym doprecyzować moją wcześniejszą wypowiedź odnośnie napowietrzania i stosowania jonizatora.
Ja jak stosowałam te śmieszne sterylizatory Chihiros czy cokolwiek to tam jest to zauważyłem że to pomaga a nie likwiduje pył.
Więc jak miałem czyste szyby i to badziewko było włączone to pył pojawiał się jakby później o kilka dni nawet.
Ale jak pył już był jako tako to nic a nic nie pomagało to w usunięciu go.
Tak więc to nie usuwa glonów czy pyłu ale raczej jakoś tam wspomaga czy raczej przedziwdziała powstawaniu. Na ile to jest pomocne to nie wiem, głowy Ci nie dam :D

Marlowe ma zero pyłu jak mówi bo wspomaga się napowietrzaniem ale też leje minimalnie mikro co jest ważne przy pyle.

Avatar użytkownika
hodochwast
Stały bywalec

Posty: 470
Dołączył: 30 kwi 2015, 11:09

27 paź 2016, 14:09 Re: 300l - Dutch - Godween  (#427)  

Stara dobra uv-a ..... i po pyle, to tak bez pracy, dla leniwców :)

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

27 paź 2016, 14:21 Re: 300l - Dutch - Godween  (#428)  

Lali75 napisał(a):Jakby narastał szybciej...... świadczyłoby to o tym, że jednak poziom co2 spadł, a może niewiele ale pewnie spadł, przyglądałam się waszej dyskusji, wybija nie wybija, zawsze wiedziałam, że wybija ale pomyślałam może kolejny mit, musze sprawdzić :P, i od tak na kilka godzin, wrzuciłam wczoraj brzęczyk, a że mam kompa to widzę jak szybko spada, i powiem tak,
U mnie wybija jak gaz się wyłącza, poziom gazu spada szybciej, częściej pracuje elektrozawór, podaje gaz dłużej. W moim przypadku wybija .....

A spytałam czy może szybciej zapyliło, bo przyszło mi do głowy, że może poziom co2 masz za mały .... i logicznie myśląc jakby gaz jeszcze spadł przez brzęczyk zapyliłoby szybciej :P od takie przemyślenia mną targnęły :)


Jolu, nie może być tak, że u Ciebie wybija, a u kogoś innego nie.
Nie wybija, praw fizyki nie obalimy takimi eksperymentami.
prawo Henry'ego - Daltona jednoznacznie stwierdza, że rozpuszczalności gazów zależą tylko od ciśnienia (i temperatury), więc każdy gaz rozpuszcza się na tyle na ile pozwala tzw. jego ciśnienie cząstkowe, niezxależnie od tego czy jest sam czy w mieszance z innymi gazami. Tak więc obecność powietrza rozpuszczonego w wodzie nie wpływa na rozpuszczalność CO2 :)
Jedynym czynnikiem, który mógł mieć wpływ na to tzw. "wybijanie" CO2 przez napowietrzanie był ruch tafli wody pod wpływem pęcherzyków powietrza lecących z kostki napowietrzającej.

hodochwast napisał(a):Chciałbym doprecyzować moją wcześniejszą wypowiedź odnośnie napowietrzania i stosowania jonizatora.
Ja jak stosowałam te śmieszne sterylizatory Chihiros czy cokolwiek to tam jest to zauważyłem że to pomaga a nie likwiduje pył.
Więc jak miałem czyste szyby i to badziewko było włączone to pył pojawiał się jakby później o kilka dni nawet.
Ale jak pył już był jako tako to nic a nic nie pomagało to w usunięciu go.
Tak więc to nie usuwa glonów czy pyłu ale raczej jakoś tam wspomaga czy raczej przedziwdziała powstawaniu. Na ile to jest pomocne to nie wiem, głowy Ci nie dam :D

Marlowe ma zero pyłu jak mówi bo wspomaga się napowietrzaniem ale też leje minimalnie mikro co jest ważne przy pyle.


hodochwast, nie mogę niestety potwierdzić Twoich obserwacji. Mam Chichiros Doctor cały czas włączony. Po przetarciu szyb na drugi dzień już widać pył i narasta on niestety z dnia na dzień. No chyba, że Ty lałeś mało żelaza, ja leję ok. 0,6 ppm/tydzień i tu być może jest przyczyna pylenia.

Lali75 napisał(a):Stara dobra uv-a ..... i po pyle, to tak bez pracy, dla leniwców :)


UV-C :)
300 L - http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 91#p492191
100 L - https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 72150.html
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 71057.html

Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności.

Pozdrawiam Mirek
Ostatnio edytowano 27 paź 2016, 14:30 przez mirek5566, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
mirek5566
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4059
Dołączył: 03 paź 2012, 10:10
Miasto: okolice Lublina

Wspieram stronę kontem Premium

27 paź 2016, 14:27 Re: 300l - Dutch - Godween  (#429)  

Mirek tylko że mój brzęczyk nie ma specjalnej regulacji, po prostu wali bąblami dość mocno, i być może te bąble powodują większe falowanie a na pewno powodują bo widać na tafli wokół powietrza które wypada z wody :), masz kompa wsadź brzęczyk i sprawdź :P zupełnie inaczej komputer zachowuje się jak powietrze nie jest tłoczone. Może jakby bąbelki ciurkały byłoby inaczej natomiast powietrze pod sporym ciśnieniem ..... co2 w zbiorniku mniej ......
Na logikę bąble na granicy tafli powodują jej ruch, ruch tafli powoduje wymianę gazową, nigdzie nie napisałam że to te bąble wybijają, ale bąble wprawiają w ruch taflę wody, no chyba że faktycznie ciurka delikatnie to wtedy faktycznie może być jak piszesz

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

27 paź 2016, 14:33 Re: 300l - Dutch - Godween  (#430)  

Lali75 napisał(a):Mirek tylko że mój brzęczyk nie ma specjalnej regulacji, po prostu wali bąblami dość mocno, i być może te bąble powodują większe falowanie a na pewno powodują bo widać na tafli wokół powietrza które wypada z wody :), masz kompa wsadź brzęczyk i sprawdź :P zupełnie inaczej komputer zachowuje się jak powietrze nie jest tłoczone. Może jakby bąbelki ciurkały byłoby inaczej natomiast powietrze pod sporym ciśnieniem ..... co2 w zbiorniku mniej ......


No właśnie o tym mówię. Czyli to nie sam fakt napowietrzania "wybija" CO2, tylko ruch tafli. Zamiast brzęczyka można byłoby dać cyrkulator, skierować go do góry i efekt byłby ten sam. Albo stanąć i chochlą mieszać wodę w baniaku :mrgreen:
Tak na marginesie, to jak odkryje się pokrywę, to też elektrozawór częściej się załącza, bo brakuje "poduszki" CO2 nad taflą i wymiana gazowa jest ułatwiona (więcej CO2 wyłazi z wody bo w powietrzu jest go mniej).
300 L - http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 91#p492191
100 L - https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 72150.html
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 71057.html

Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności.

Pozdrawiam Mirek
Ostatnio edytowano 27 paź 2016, 14:37 przez mirek5566, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
mirek5566
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4059
Dołączył: 03 paź 2012, 10:10
Miasto: okolice Lublina

Wspieram stronę kontem Premium

27 paź 2016, 14:36 Re: 300l - Dutch - Godween  (#431)  

mirek5566 napisał(a):Po przetarciu szyb na drugi dzień już widać pył i narasta on niestety z dnia na dzień.

Na drugi dzień? Oo to szybko, to coś innego jest chyba powodem. U mnie przez pierwsze dwa dni jest zero. Później narasta szybko ale żelaza mam minimum 0,4 mg/l w akwa.

A z tym sterilizatorem to ja nie upieram się że działa, ot poprostu napisałem co zaobserwowałem. Muszę go wyciągnąć z szuflady i zobaczę jeszcze raz. Ale uwalnia się z niego tlen dlatego wcisnąłem moje przemyślenia tutaj w rozmowie o napowietrzaniu.

Avatar użytkownika
hodochwast
Stały bywalec

Posty: 470
Dołączył: 30 kwi 2015, 11:09

27 paź 2016, 14:41 Re: 300l - Dutch - Godween  (#432)  

hodochwast napisał(a):
mirek5566 napisał(a):Po przetarciu szyb na drugi dzień już widać pył i narasta on niestety z dnia na dzień.

Na drugi dzień? Oo to szybko, to coś innego jest chyba powodem. U mnie przez pierwsze dwa dni jest zero. Później narasta szybko ale żelaza mam minimum 0,4 mg/l w akwa.

A z tym sterilizatorem to ja nie upieram się że działa, ot poprostu napisałem co zaobserwowałem. Muszę go wyciągnąć z szuflady i zobaczę jeszcze raz. Ale uwalnia się z niego tlen dlatego wcisnąłem moje przemyślenia tutaj w rozmowie o napowietrzaniu.


No chyba że mam go źle ustawionego, bo mam go w trybie M3 w 300 litrowym akwa, ale to chyba jeszcze lepiej, bo częściej ozonuje i napowietrza :)
No i muszę go co 2 tygodnie moczyć w kwasku, bo zarasta zielenicami (pisałem o tym wcześniej w jakimś wątku, już nie pamiętam gdzie, bo tak skaczemy po kilku, że straciłem rachubę :))
Jolu, co do UV-C to kiedyś stosowałem, potem żarnik mi się spalił i zaprzestałem, ale nie widziałem jakiejś specjalnej różnicy jeśli chodzi o pył.
Ostatnio kupiłem żarnik i może podłączę tą lampę, żeby sprawdzić to bardziej systematycznie :)
300 L - http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 91#p492191
100 L - https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 72150.html
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 71057.html

Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności.

Pozdrawiam Mirek

Avatar użytkownika
mirek5566
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4059
Dołączył: 03 paź 2012, 10:10
Miasto: okolice Lublina

Wspieram stronę kontem Premium

27 paź 2016, 14:43 Re: 300l - Dutch - Godween  (#433)  

Kurczę, że też nie mam dziś tyle czasu, ciekawe rozmowy jak zwykle w dwóch wątkach.
Tak więc.... uff potas mam ok 8...10ppm, magnez ok 8...10ppm, czytam że jest nie najlepiej!
Co2 na noc wyłączam elektrozaworem! :-o po południu test zooleka kropelkowy wskazuje 20...25ppm.
Pył sypnął więcej.

Avatar użytkownika
Godween
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4072
Dołączył: 02 maja 2011, 17:08

27 paź 2016, 14:48 Re: 300l - Dutch - Godween  (#434)  

Z uv-ką to jest tak Mirek, że należy wypracować jej działanie, nie mam uv-ki teraz ale gdybym miała nie bawiłabym się w kombinacje.
Prawda jest taka, że jak ustawisz jakieś tam optymalne nawożenie i przy tym nawożeniu pył np. występuje w niewielkich ilościach, to uv używana z głową kasuje go bezpowrotnie.
U mnie nigdy (poza leczeniem) uv nie chodziła cały czas, była na zegarze i włączała się co 48 godzin na 12 godzin. I dla różnych zbiorników te przedziały mogą być różne.
W sytuacji w której masz rozjechane parametry nawożenia, pewnie niewiele da, ale tak jak pisałam wyżej, przy ustabilizowanym nawożeniu, pył ogranicza prawie całkowicie.

A poza pyłem usuwa tez inne mikroby, i z mojego doświadczenia wynika że nie jest tak szkodliwa ... bakterie bla bla..... jak o niej piszą, na pewno nie wysterylizuje wody, i nie ma wpływu na zielsko.
Ostatnio edytowano 27 paź 2016, 14:51 przez Lali75, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

27 paź 2016, 14:50 Re: 300l - Dutch - Godween  (#435)  

Lali75 napisał(a):Z uv-ką to jest tak mirek, że należy wypracować jej działanie, nie mam uv-ki teraz ale gdybym miała nie bawiłabym się w kombinacje.
Prawda jest taka że jak ustawisz jakieś tam optymalne nawożenie i przy tym nawożeniu pył np. występuje w niewielkich ilościach to uv uzywana że głową kasuje go bezpowrotnie.
U mnie nigdy (poza leczeniem) uv nie chodziła cały czas, był na zegarze i włączała się co 48 godzin na 12 godzin.
W sytuacji w której masz rozjechane parametry nawożenia pewnie niewiele da, ale tak jak pisałam wyżej przy ustabilizowanym nawożeniu, pył ogranicza prawie całkowicie.


Chyba mnie namówiłaś :D
U mnie chodziła 24/7, może teraz teżją puszczę w jakichś przedziałach.
Co do dyskutowanego wczesniej stosunku Mg:K, to jest to rzecz warta sprawdzenia, chociaż nie oczekiwał bym jakijś rewolucji.
Przy niedoborach magnezu raczej spodziewałbym się chlorozy, a nie palenia stożków, ale... kto wie :)
300 L - http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 91#p492191
100 L - https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 72150.html
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 71057.html

Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności.

Pozdrawiam Mirek

Avatar użytkownika
mirek5566
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4059
Dołączył: 03 paź 2012, 10:10
Miasto: okolice Lublina

Wspieram stronę kontem Premium

27 paź 2016, 14:54 Re: 300l - Dutch - Godween  (#436)  

Godween napisał(a):Kurczę, że też nie mam dziś tyle czasu, ciekawe rozmowy jak zwykle w dwóch wątkach.
Tak więc.... uff potas mam ok 8...10ppm, magnez ok 8...10ppm, czytam że jest nie najlepiej!
Co2 na noc wyłączam elektrozaworem! :-o po południu test zooleka kropelkowy wskazuje 20...25ppm.
Pył sypnął więcej.


Brawo TY, czyli co2 ....... spróbuj go podciągnąć do minimum 40, nie bój się ryby nie padną ......
A mg jak potasem wyrównałeś to nie jest dobrze, mogłam czegoś nie doczytać bo tez ostatnio mało czasu mam :)

Ja mam kh1 z ph doszłam już do 5,8 ile to co2 według tego cudownego kalkulatora ? teoretycznie nic co żywe nie powinno pływać w mojej bańce, jakoś tlenu nie brakuje, powiedziałabym, że wymiana tlenowa jest ogromna.
Przestrzegam aby nie schodzić niżej przez choroba kwasowa, niektóre ryby są jednak czułe, ale jeśli wymiana gazowa w zbiorniku działa, ciężko zagazować rybę.
Ostatnio edytowano 27 paź 2016, 14:59 przez Lali75, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

27 paź 2016, 14:56 Re: 300l - Dutch - Godween  (#437)  

mirek5566 napisał(a):No i muszę go co 2 tygodnie moczyć w kwasku, bo zarasta zielenicami

Hmm u mnie on nie zarasta. Miałem go kilka tygodni i w ogóle nie czyściłem. Także jak jest większy problem z zielenicami czy pyłem to wiem z innych wątków że nic a nic ten Chihiros nie pomaga.

Ja raczej mówię o wspomaganiu kiedy nie ma zielenic a pył pokazuje się po około 2 lub 3 dniach.

Z innej beczki, może ktoś pomoże, nie wiem jak dokładnie działa ten jonizator. Skąd ten tlen się uwalnia, w jaki sposób się tworzy?
Mgiełka pięknie wygląda ale ten tlen to jest jakby utworzony z tego co już w wodzie jest. W cudowny sposób przecież ten tlen się nie wytwarza.

Avatar użytkownika
hodochwast
Stały bywalec

Posty: 470
Dołączył: 30 kwi 2015, 11:09

27 paź 2016, 14:57 Re: 300l - Dutch - Godween  (#438)  

hodochwast napisał(a):
mirek5566 napisał(a):No i muszę go co 2 tygodnie moczyć w kwasku, bo zarasta zielenicami

Hmm u mnie on nie zarasta. Miałem go kilka tygodni i w ogóle nie czyściłem. Także jak jest większy problem z zielenicami czy pyłem to wiem z innych wątków że nic a nic ten Chihiros nie pomaga.

Ja raczej mówię o wspomaganiu kiedy nie ma zielenic a pył pokazuje się po około 2 lub 3 dniach.

Z innej beczki, może ktoś pomoże, nie wiem jak dokładnie działa ten jonizator. Skąd ten tlen się uwalnia, w jaki sposób się tworzy?
Mgiełka pięknie wygląda ale ten tlen to jest jakby utworzony z tego co już w wodzie jest. W cudowny sposób przecież ten tlen się nie wytwarza.


Stara poczciwa elektroliza wody :D
Tam powstaje też wodór, więc ostrożnie z ogniem :mrgreen:
300 L - http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 91#p492191
100 L - https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 72150.html
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 71057.html

Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności.

Pozdrawiam Mirek

Avatar użytkownika
mirek5566
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4059
Dołączył: 03 paź 2012, 10:10
Miasto: okolice Lublina

Wspieram stronę kontem Premium

27 paź 2016, 15:01 Re: 300l - Dutch - Godween  (#439)  

Elektroliza to akurat wiem.... chodziło mi o całkiem coś innego, później jakoś wytłumaczę. :D

Avatar użytkownika
hodochwast
Stały bywalec

Posty: 470
Dołączył: 30 kwi 2015, 11:09

28 paź 2016, 08:37 Re: 300l - Dutch - Godween  (#440)  

Powiem Wam że ostatnio tak przez przypadek przestawiłam wylot z filtra pod którym jest podpięty reaktor / normalnie wylot jest skierowany delikatnie na przednia szybę w dół/ przy podmianie przekręciłam jakby w srodek akwarium, i woda uderzała tak jakby pod wylot z drugiego filtra jpl 1500, ten z reaktorem to eheim 1100l przepływu, a że jest na nim reaktor podłączony, wydaje się dużo słabszy jednak od jbl.
I tak sobie chodziło kilka dni, podeszłam patrzę z boku na dłuższą szybę i sama do siebie mówię co jest, bo gdzieś na połowie szyby, dość sporo pyłu, ale po prostu jakby ktoś linijką zaznaczył, strona po której jest wylot z reaktora czysta, a strona jbl zapylona.
Normalnie mam ustawione wylewy tak że mocniejszy jbl natlenia ciężkim szerokim strumieniem górna taflę, a eheim skierowany jest w dół po przedniej szybie tak jak pisałam wcześniej

Dlatego tak właśnie Bogus pomyślałam, że może z co2 masz trochę za słabo, ja niby sonde mam po stronie jbla, ale mam prawie pewności, że jest tam mniej gazu niż po stronie eheima musze się pobawić w poprzekładanie sondy żeby to dokładniej sprawdzić.

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11











Powiązane tematy
  • 300l Baniak testowy Krzysztof Balcerzak

    120x50x50 Oświetlenie 2x40w LED SINCOR WRB WIFI Nawozy AuqaArt Carbo Ferro K plus Marco RED Micro Dawkowane codziennie według zaleceń producenta CO2 z butli z wyłącznikiem nocnym oraz stały te...

    Wyświetlenia: 3045 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • 300l - BN/T - Qubass

    Dwa lata przerwy z roślinami przez malawi. znów powrót :) Szkło OW wymiary : 120x50x50 - 300 Litrów #Oświetlenie: Skylight Hyperspot L Słońce włączone 8h dziennie zimny kanał 70%, ciepły na 80% #...

    Wyświetlenia: 6368 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • 300l - BN/T - Bartek

    Witam. Jest to moja pierwsza aranżacja w akwarium 300 litrowym. 1. 120x50x50- 300 litrów 2. Lampa LED SKYLIGHT Hyperspot L 3. Na chwilę obecną podaję tylko potas 4. Co2 butla z elektrozaworem 5. Podł...

    Wyświetlenia: 6000 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • 300l - Podwodny Ogród - Pablo8412

    hh2.jpg Witam Chciałbym zaprezentować swój zbiornik,który powstał na początku czerwca i w końcu zaczyna cieszyć moje oczy :) Dane techniczne Wymiary:134x45x50 (Brutto:278) Oświetlenie to zaled...

    Wyświetlenia: 38108 | Odpowiedzi: 156 czytaj więcej...

  • 300l - U cioci na imieninach - arkkab

    Witajcie, postanowiłem zaprezentować zbiornik bo chyba czas zrobić restart:) Akwarium wystartowało 18.01.2019 roku. Moje akwaria to zawsze poligon doświadczalny - stąd nazwa akwa. Wymiary: 120cm x...

    Wyświetlenia: 5609 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • 300l - Dżaga - Marcela Jankowska

    :lol: 300l - Dżaga - Marcela Jankowska Wymiary: 120x50x50cm 300 litrów Oświetlenie: 6x54W t5 Nawożenie: MasterLine: Azot 10ppm i fosfor 2ppm na tydzień, mikro QualDrop wg zaleceń producenta, żelazo Q...

    Wyświetlenia: 9807 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • 300l - Projekt Tropica - Godween

    Akwarium: 120x50x50 10mm OptiWhite Filtracja: Eheim 2075, 2078 Oświetlenie: 4x54W Narva T5 Daylight 865 6500K, 2x18W Aquael Leddy Tube Retro Fit Plant 8000K Podłoże: Tropica Aquarium Soil 4x9l CO2: bu...

    Wyświetlenia: 69963 | Odpowiedzi: 197 czytaj więcej...

  • 300l - Holender jasny - Mirek

    Witam. Akwarystyką zajmuję się już ładnych parę lat i poza jednym przypadkiem nigdy nie wystawiałem moich zbiorników na forum :) Tamten epizod miał miejsce dawno temu, został zarzucony i od tammtej po...

    Wyświetlenia: 72846 | Odpowiedzi: 482 czytaj więcej...

  • 300l - Ziemniak - Leśnik92

    Witam wszystkich! Chciałbym pochwalić się swoim szkiełkiem, restart był w ostatnich dniach lipca 2019. Akwarium 120x50x50 300l Filtr jbl 1501 Światło 4x54w 6500k Podłoże to żwirek kwarcowy barwiony 2-...

    Wyświetlenia: 2015 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • 300l - BN/T - Pawelbis

    Uzupełnij opis: https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka/galeria/jak-zaprezentowac-swoje-akwarium-11074.html Paletki 20200331_191955.jpeg

    Wyświetlenia: 3918 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 341 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.