Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Galeria naszych akwariów


180l - LT "Naturalnie"- Darcer999



Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników.



Witam Was ponownie, tym razem chciałbym przedstawić mój nowy zbiornik o pojemności 180L. Z założenia miał to być LT ala Diana i póki co myślę że idzie w dobrym kierunku.

Dane zbiornika:
180L akwarium profilowane
Podłoże- 2,5cm warstwa ziemi z zachowaniem odstępu 2 cm od ścian, a na to jakiś żwirek szklany, neutralny ( bardzo ładny swoją drogą bo nie świeci się, jest matowy)
Filtr- TetraEX700 na własnej robocie wlocie i wylocie
Oświetlenie- Standard czyli 2x 30 W T9, możliwa w planach zmiana oświetlenia na t5 0,5W/L, świecę teraz 10godzin,zmniejszyłem z 12h
Fauna-10 Prystelek, 2 Molinezje Żaglopłetwe, 3 Skalary czarne, 2 Ramirezy( niestety oba samce...samiczki może będą w drodze), 5 Kirysków Panda, Glonojad Samiczka oraz wisieńka (która za rok pewnie zje pół obsady i będzie potrzebowała większego zbiornika) Duch Amazoński
Flora- hmm Limnophila Sessiliflora, Moczarka,Microsorium mini, Microsorium thin leaf, Bolbitis, Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis Brasiliensis jakieś mchy oraz 3 roślinki, których nazw nie pamiętam :oops:

Akwarium ma teraz jakoś 4 tygodnie. Ryby wpuściłem po 2 , sprawdzając wcześniej No2, które spadło z 1 do 0,02. Jeśli chodzi o samo życie w akwarium, hmm cóż, wszystko świetnie rośnie,hirsuta się rozmnaża, wszystkie rośliny(nie wiem czemu wyskakuje link) dostały nowe liście o zdrowym wyglądzie. Atakują mnie powoli jakieś glony, rhizoclonium ( chyba) początki krasnali i tyle. Wiem że to moja wina, strasznie dużo CoD się zebrało w akwarium, w piątek będę podmieniał wodę oraz powciągam syf z podłoża.
Rybki od czasu do czasu karmię ochotką, tak co 4 dni. Trzeba przyznać że Prystelki to straszne żarłoki :D oraz śmiesznie wyglądają z wystającym robaczkiem z pyska :)
Będę co jakiś czas wrzucał nowe zdjęcia. Akwarium wciąż dojrzewa a przyrosty są więcej niż zadowalające 8)
Pozdrawiam
Załączniki
20150218_034733[1].jpg
20150227_184625[1].jpg
20150314_212823[1].jpg
20150319_131911[1].jpg
20150325_232545[1].jpg
Ktoś wie co to jest ?

Avatar użytkownika
Darcer999
Poznaje temat

Posty: 137
Dołączył: 10 maja 2010, 20:10

Obawiam się, że to nie prystelki, a samice bystrzyka ozdobnego.

Makawity
Zaawansowany użytkownik

Posty: 893
Dołączył: 21 lip 2010, 13:54
Miasto: małe

Dla mnie w zbiorniku jest trochę za ciemno.
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

Na korzeniach masz prawdopodobnie małe kłębki kranstorostów. Może się mylę, ale właśnie tak mi sie wydaje.

Tarzanboy
Początkujący

Posty: 34
Dołączył: 28 gru 2014, 00:50
Miasto: Gliwice

Wczoraj zrobiłem podmiankę wody 40% oraz wyczyściłem węże, deszczownicę,wlot oraz wymieniłem watę w filtrze. Wszystko było strasznie usyfione więc jeden powód glonów usunąłem. Do wody dodałem bakterii, uzdatniacza wody Shrimp FULVO oraz lek na ospę ( coś Ramirezy chwyta). Woda po dodaniu w/w rzeczy była kompletnie brązowa mimo wcześniejszej podmianki. Tak więc podciąłem roślinki a szczyty posadziłem w podłożu.
Wstawiam parę zdjęć, tym razem w lepszej jakości ponieważ się dobrałem do lustrzanki. Szału nie ma bo jestem amatorem zdjęć :)

Jeśli chodzi o te kropki na korzeniach, to one pod palcem schodzą. Pokrywają prawie cały korzeń.
Załączniki
1.png
2.png
3.png
4.png
5.png
IMG_0260.JPG

Avatar użytkownika
Darcer999
Poznaje temat

Posty: 137
Dołączył: 10 maja 2010, 20:10

LT wbrew pozorom nie jest wcale takie proste, zwłaszcza na początku istnienia zbiornika, wszystko rozwija się ogromnie powoli i ów słynny "straszny pierwszy miesiąc" też jest niezwykle długi ;)

Ale za to potem zbiornik jest bardzo wdzięczny i mało wymagający. Ważna jest pierwsza duża podmiana po założeniu zbiornika. Potem cierpliwość. Duża masa roślinna jest ogromnym ułatwieniem i eliminacją wielu ewentualnych niepowodzeń, jak w HT.

Start masz dobry, życzę powodzenia i zadowolonych pływających podopiecznych :)

Avatar użytkownika
Godween
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4072
Dołączył: 02 maja 2011, 17:08

Może z innej beczki ale zapytam: Jakim aparatem robisz fotki?

Ja mam Canona 450D i robię w trybie M (manual),ISO 200 i w bilansie bieli: fluores...4000K.
Operuję czasem lub przesłoną i jest OK.
Staram się aby fotki oddawały w miarę dobrze rzeczywistą kolorystykę.
Po zgraniu,jedynie kadruję i wyostrzam,czasami rozjaśniam lub dodaję kontrastu ale nie za wiele.I najważniejsze,nie ingeruję w barwę.
Zapraszam do obejrzenia moich zbiorników:
112l. MT
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 56541.html wyróżniony - IAPLC2015 - 768, EAPLC2015 - 122 :?:
72l. LT
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 59909.html czyżby EAPLC - :?:
30l. krewetkarium
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 65744.html
W planach małe krewetkarium 25x25x25 (część materiału jest)
Pozdrawiam Tomasz

Avatar użytkownika
tomaszsu75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3273
Dołączył: 23 cze 2013, 21:34
Miasto: Wrocław

Wspieram stronę kontem Premium

Godween, dziękuję za miłe słowa :) właśnie chciałem przejść na zbiorniki troszkę mniej czasochłonne i bardziej niezależne. Jednak HT wymaga stałej opieki, jak małe dziecko. Człowiek parę razy nie da nawozów, nie podmieni 2 razy wody w ciągu miesiąca a i nie daj Boże skończy się gaz w butli a nie ma zapasowej to już może to zachwiać równowagę w akwa. Chciałem zrobić zbiornik ala Diana, choć książki nie czytałem to mam nadzieję że za 3 miesiące baniak będzie już na tyle stabilny że sam się utrzyma. Póki co jestem w szoku że przy tym oświetleniu i wysokości baniaka ( 0,3W/L i 50cm wys.) Marsilea Hirsuta oraz Lilaeopsis? Brasiliensis w ogóle rośnie :o

Tomaszsu75- Zdjęcia były wykonywane aparatem Canon 700D ze standardowym obiektywem. Jestem amatorem lustrzanek i w sumie bawiłem się ustawieniami ( głownie iso oraz balans bieli). Jeśli chodzi o zdjęcia to pierwsze zostały wykonane telefonem galaxy s4( nie polecam telefonu). Samych fotek nie retuszowałem, tylko lekkie przycięcie dla wygody oglądania (nie jestem aż tak zaawansowanym użytkownikiem takich aparatów :D ).
Bardzo się cieszę z komentarzy :) Zbiornik potrzebuję troszkę czasu żeby zarosnąć, oraz w przyszłości muszę wywalić sessiliflore na jakąś bardziej zbitą roślinę ( może aromatica ?).

Avatar użytkownika
Darcer999
Poznaje temat

Posty: 137
Dołączył: 10 maja 2010, 20:10

akwarium zapowiada się nieźle :)
Limnophila Aromatica nie jest najlepszym wyborem do lt, ma ona wysokie zapotrzebowanie świetlne, miałem ją kiedyś w holendrze, i przy oświetleniu ponad 0,7 rosła bardzo szybko. Przy takim oświetleniu z łodygowców szybciej spróbuj z rotalą (miałem kiedyś w lt przy 0,3w/L rotalę indica, i rosła całkiem nieźle, fakt że dawałem pod nią ferka stemma).

Avatar użytkownika
rafahgd
Stały bywalec

Posty: 479
Dołączył: 30 gru 2012, 22:36
Miasto: Möckmühl

Bardzo mnie to cieszy :D
Miałem w poprzednim zbiorniku Aromatice, przecudna roślina. Ale fakt, tam też było kolo 0,7 w/l. Również miałem parę razy rotalę i zawsze wyglądała u mnie marnie. Występował "efekt" brzydkich dołów oraz średniego zagęszczenia przez co wyglądało to nad wyraz przeciętnie :roll: Dałem trochę ciała i umieściłem microsorium i bolbitisa na rogach,przez co tam jest niżej a w środku rośliny rosną szybciej... efekt miał być odwrotny. Niestety zanim urosną do pokaźnych rozmiarów to minie pewnie pół roku. Ale... coś tam się wymyśli :)

Avatar użytkownika
Darcer999
Poznaje temat

Posty: 137
Dołączył: 10 maja 2010, 20:10

M. Hirsuta jest jedną z tych roślin trawnikowych, które nieźle rosną w LT, ale wiadomo... powoli :)

Avatar użytkownika
Godween
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4072
Dołączył: 02 maja 2011, 17:08

Hej, wstawiam kolejne zdjęcia baniaczka. Troszkę się pozmieniało, wywaliłem moczarkę, połowę sessiliflory oraz dokupiłem staurogyne i jeszcze jakiegoś chwasta łodygowego na prawą stronę. W międzyczasie zwalczyłem ospe( biedne ramirezy). Parę zdjęć przerobiliśmy (troszkę nasycenia,kontrastu(z 1cm) i kadr) jedno jest czyste, prosto z aparatu. Co sądzicie ? :)

Pozdrawiam !
Załączniki
2bb8f9f7e2ae23bc.jpg
5d8cb79406894e2c.jpg
676f16aafafdba58.jpg
1026fcdc1fa0560d.jpg
93977662e132fa7a.jpg

Avatar użytkownika
Darcer999
Poznaje temat

Posty: 137
Dołączył: 10 maja 2010, 20:10

To zdjęcia tak ciemno wyszły, czy ogólnie jest tak mrocznie w zbiorniku?

Avatar użytkownika
Rafik25
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2272
Dołączył: 26 mar 2014, 18:59
Miasto: Radzymin

Nie no, aż tak ciemno nie jest w baniaku. Dałem ciała robiąc to zdjęcie po całym dniu pracy ;p. Fota została zrobiona zbyt blisko akwarium i taki efekt. Jednak mimo wszystko światło szału nie robi, powiedzmy sobie szczerze...0,3W/L to bardzo mało. Jednak jest ciut jaśniej. Na dniach muszę zrobić nowe fotki, już z dalsza i potem przytnę, bo to co wyszło to masakra. W międzyczasie doszły 3 skalary do towarzystwa :)

Pozdrawiam !

Avatar użytkownika
Darcer999
Poznaje temat

Posty: 137
Dołączył: 10 maja 2010, 20:10











Powiązane tematy
  • 180l - Drugie roślinkowo kolorowe - mazmaciek

    Pewnie was ciekawi kiedy było pierwsze :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?f=113&t=34635&start=105 Start 31.10.2021 Akwarium : Juwel Vision 180, w sumie to mi się nie podoba, ale po...

    Wyświetlenia: 4600 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • 180l - Viktor Lantos, Antoni Dimitrov i Eduard Gercog (Tropi

    13-061221.jpeg Zapraszamy do obejrzenia akwarium o pojemności 180l z aranżacją autorstwa Viktora Lantosa, Antoniego Dimitrova i Eduarda Gercog'a wykonaną dla firmy Tropica Aquarium Plants. Czyta...

    Wyświetlenia: 3053 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • 180l - Moje - Krystian Kozik

    Wymiary akwarium + objętość :100 dl x 40 sz x 51 wys – 180 litrów Oświetlenie: 2 x45W T5. 13-14 h na dobe Nawożenie: Nutriotion Capsules(tropica) – kapsułki włożone w podloże przy starcie akwarium we...

    Wyświetlenia: 2741 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • 180l - LT Dragon stone + bonsai driftwood - ArturI

    Po długiej przerwie chciałbym pokazać jeden z moich zbiorniczków zrobiony na modłę LT - czyli kolejny bezobsługowy zbiornik. Do tej pory nie faworyzowałem zbiorników Juwel Vision ale ten wpadł mi w rę...

    Wyświetlenia: 3037 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • 180l - W stronę płw. Malajskiego - Wadera

    Można powiedzieć, że to akwarium ma być elementem wystroju salonu, więc nie jest typowym biotopem tylko bardziej dekoracyjnym rośliniakiem zmierzającym w kierunku biotopu półwyspu Malajskiego. Zbior...

    Wyświetlenia: 2595 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • 180l - Ryuboku (?) - Szymon

    Prezentuję akwarium, które zaczęło powstawać ponad pół roku temu, bez specjalnego pomysłu i aranżacji, chyba bardziej, aby szkiełko nie stało puste. Korzenie moczyły się kilka tygodni, był straszny sy...

    Wyświetlenia: 5981 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • 180l - Nowy start na linii Tropica - Janczu

    Akwarium 100x40x45 180l front opti Oświetlenie 1x 32w aquael leddy slim plant, 1x 36w aquael leddy slim plant, 20w power led, 10w moduły samsung Nawożenie w tej chwili tylko potas, Docelowo lini...

    Wyświetlenia: 6494 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • 180l - BN/T - Rafał180

    IMG_20190324_194203.jpg Akwariu Juwel Vision 180 led wymiary dł.92cm, wys.55cm. szer.41cm. Oświetlenie ledowe 2*19 wat, świece 8 godzin. Podłoże żwirel akwarystyczny 2-5 mm. CO2 wpłynie codziennie 5...

    Wyświetlenia: 930 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • 180l - Roślinne - astar

    W końcu mam troszkę wolnego czasu więc przedstawię nową aranżację akwarium które do tej pory funkcjonowało jako: https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/180l-slowly-a...

    Wyświetlenia: 25203 | Odpowiedzi: 141 czytaj więcej...

  • 180l - Projekt jeden-Harrenhal 2 - kakarot

    Witajcie. Dawno mnie nie było na forum, myślałem nawet zlikwidować wszystkie zbiorniki i o akwarystyce zapomnieć. Jednak jak to kiedyś ktoś napisał to jest choroba(w dobrym tego słowa znaczeniu) i nie...

    Wyświetlenia: 2877 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 625 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.