Lista działów » Galeria » Nasze akwaria


225l - "...Ulotność Momentariness..." - Robert Szostak



Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników.



Witam do tej pory sie nie wypowiadałem bo czekałem na obsadzenie,teraz to tej co komentować zbiorniczek wygląda super,obyś utrzymał go w takim stanie jakim jest teraz nie daj się rośliną rozszaleć.
Pozdrawiam i oczywiście obserwuję temat :)

Avatar użytkownika
kakarot
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2229
Dołączył: 14 sie 2010, 13:12
Miasto: Kraków

Godween wiem, że są ;) Wszędzie znajdą się Ci życzliwi i Ci trochę "mniej" ;)
Piotrze tło jakieś będzie ale tylko do zdjęcia ;) Popróbuję z różnymi wariantami.
Rośliny będę trzymał w ryzach, obiecuję ;) Na razie doszło około 7 nowych gatunków bucephalandr. W związku z Waszymi, miłymi uwagami mała aktualizacja:
Załączniki
day 11 023.jpg
(163.38 KiB) Pobrane 1268 razy
momentariness day 11 016.jpg
(183.91 KiB) Pobrane 1268 razy
bucephalandry 009.jpg
(240.51 KiB) Pobrane 1268 razy

Avatar użytkownika
robert-szostak
Stały bywalec

Posty: 311
Dołączył: 20 paź 2013, 22:49
Miasto: Olsztyn

Akwarium bardzo piękne. Gotowanie to przyjemność jeśli się ma za plecami takie cudo
Ostatnio edytowano 08 mar 2014, 12:35 przez Bezimienny, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Bezimienny
Początkujący

Posty: 22
Dołączył: 13 sty 2014, 22:22

Wystrój idealnie zgrywa się z miejscem, w którym stoi.

Akwarium jest dwustronne? Jeśli tak, to proponuję wrzucać obie - ocenimy, która ładniejsza ;)

W każdym razie zapowiada się bardzo ciekawie, tylko utrzymać kierunek z minimalistyczną ilością roślin.

Anonim 1811


Tak Maćku, akwarium jest dwustronne ale druga strona niech pozostanie owiana tajemnicą ;)
Korzystając z okazji uaktualnię listę flory. Obecnie wykorzystywana w aranżacji roślinność to:
staurogyne sp.;
microsorium n. mini;
utricularia graminifolia;
hemianthus callitrichoides cuba
Anubias Nana mini
Lilaeopsis brasiliensis
Bucephalandra pigmaeae
Bucephalandra achilles dark skeleton
Bucephalandra penelope
Bucephalandra penelope mini
Bucephalandra velvet
Bucephalandra green elise
Bucephalandra ghost
Bucephalandra mini catherine
Bucephalandra brownie brown
fissidens nobilis
millimeter moss
weeping moss
creeping moss
salvinia

Avatar użytkownika
robert-szostak
Stały bywalec

Posty: 311
Dołączył: 20 paź 2013, 22:49
Miasto: Olsztyn

Jak tam akwa?
Chętnie podziwiałbym kolejne fotki :mrgreen:

Avatar użytkownika
Yabby
Znający temat

Posty: 1021
Dołączył: 10 lut 2013, 16:06
Miasto: Poznań

Cześć, nie miałem czasu zadbać o formę akwarium i zrobić jakieś zdjęcia ale może w święta uda mi się coś wykonać

Avatar użytkownika
robert-szostak
Stały bywalec

Posty: 311
Dołączył: 20 paź 2013, 22:49
Miasto: Olsztyn

Akwarium śliczne, jednak cena roślin też niczego sobie ( mowa o Bucephalandra )

Avatar użytkownika
Rafik25
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2272
Dołączył: 26 mar 2014, 18:59
Miasto: Radzymin

Fakt, wszystkie bucephalandry wyniosły około 900 zł. nie licząc kosztów przesyłek (część kupiona u polskiego hodowcy, większośc jednak sprowadzana z Indonezji). Myślę jednak, że warto wprowadzać do rodzimej akwarystyki te piękne i bardzo ciekawe morfologicznie rośliny.
Zgodnie z obietnicą jest aktualizacja.
Pierwszy miesiąc, w zasadzie 1,5 był bardzo trudny. Ze względu na małą ilość roślin ciężko było ustabilizować zbiornik ale w dniu dzisiejszym rośliny szybko odbijają, a "nieprzyjaciel" wycofuje się szybkim tempem. Zdjęcia w różnym oświetleniu.
Załączniki
NF 1.jpg
(2.34 MiB) Pobrane 1262 razy
NF 2.jpg
(340.6 KiB) Pobrane 1262 razy
NF 4.jpg
(322.71 KiB) Pobrane 1262 razy

Avatar użytkownika
robert-szostak
Stały bywalec

Posty: 311
Dołączył: 20 paź 2013, 22:49
Miasto: Olsztyn

Cudowne :) :D :mrgreen:


--------------------
Nie potrzeba więcej słów żeby opisać wrażenia :wink:

Avatar użytkownika
Yabby
Znający temat

Posty: 1021
Dołączył: 10 lut 2013, 16:06
Miasto: Poznań

Łukasz pozostaje mi się tylko podpisać pod tym co napisałeś :)

Avatar użytkownika
87Brad87
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2167
Dołączył: 10 wrz 2010, 19:07
Miasto: Ruda Śląska

Witam jakie metody stosowałeś do walki z glonami? Mam ten sam problem dużo kamieni i mała masa roślinna akwa ma tydzień i już jest ciężko z walką z zielenicami... pozdrawiam i jeszcze raz piękne akwarium i super umiejscowione.

Anonim 33123


Dzięki Panowie :)
do cudowności w mojej indywidualnej ocenie brakuje kilku detali ;). Dodatkowo musiałem na jakiś czas przenieść cenniejsze gatunki bucek bo ucierpiały nieco od glonów ale na szczęście już odbijają w low techu i pewnie niedługo wrócą na swoje miejsca.
Hopek na glony najskuteczniejsze było zaciemnienie na 4 dni, po tym zabiegu duża podmiana i ściągnięcie opadłych glonów. Do tego zastosowałem azoo cloudy treatment i na chwilę obecną stan jest stabilny ;)

Avatar użytkownika
robert-szostak
Stały bywalec

Posty: 311
Dołączył: 20 paź 2013, 22:49
Miasto: Olsztyn

Woda prawdziwy kryształ :shock:

Avatar użytkownika
Rafik25
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2272
Dołączył: 26 mar 2014, 18:59
Miasto: Radzymin

Robercie, czy mógłbyś opisać swoje wrażenia z użytkowania podłoża ELOS Terra?

DavyJones


Witaj!

Wzruszyłem się na ten piękny widok - ideolo!

Avatar użytkownika
tomaszsu75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3273
Dołączył: 23 cze 2013, 21:34
Miasto: Wrocław

Wspieram stronę kontem Premium

Witajcie, podłoże utrzymuje parametry jednakże od około miesiąca muszę podawać więcej nawozów (ok 1,5 ml więcej na tydzień). Nawozy elos są faktycznie bardzo wydajne. Samo akwarium jest praktycznie bezobsługowe, szyby czyszczę przeważanie raz na dwa tygodnie, raz w miesiącu przycinam mchy i rośliny (nie gazuję za mocno i świecę połową światła). Niedługo zmienię nieco obsadę, oddam małe ryby i wpuszczę 4 czarne skalary. Ze zmian w sprzęcie, pozbyłem się termoreaktora i dałem zwykły mały dyfuzorek typu cut. Bardzo ładnie przyjęły się wszystkie bucephalandry i mini pelia, które przytwierdziły się mocno do skał. Wkrótce wrzucę kilka ładnych fotek.

Avatar użytkownika
robert-szostak
Stały bywalec

Posty: 311
Dołączył: 20 paź 2013, 22:49
Miasto: Olsztyn

Witaj Robercie! Ja w tym akwarium bym nic już nie zmieniał bo jest zajeb... ale coś mi mówi, że to co stworzyłeś jest jeszcze ładniejsze! Czekamy na zdjęcia i będziemy podziwiać! 8)

Avatar użytkownika
Pioter83
Stały bywalec

Posty: 384
Dołączył: 01 mar 2012, 20:56
Miasto: Brzeg

To akwa po prostu miażdży, widziałem już sporo pięknych zbiorników, a ten na pewno jest w pierwszej piątce. Skały to bajka !! Oczywiście gratulacje :) Czekam na więcej fotek z tym szkiełkiem.

Avatar użytkownika
greg3or
Poznaje temat

Posty: 59
Dołączył: 08 sie 2010, 08:24
Miasto: Bielawa

Robi wrażenie.. Gratuluję..

mar2509
Aktywny użytkownik

Posty: 590
Dołączył: 05 maja 2014, 09:55











Powiązane tematy
  • 720l - Leśna sadzawka - Robert

    Wymiary akwarium: 200x60x60 Oświetlenie: DIY led: 340W - 30976 LM Filtracja: Unimax 700 + Prefiltr 2x minikani 120 Nawożenie: Sole -Mikro -Makro -Potas -Żelazo Podłoże: substrat z lawy wulkanicznej ...

    Wyświetlenia: 7108 | Odpowiedzi: 22 czytaj więcej...

  • 225l - Minimalistic Iwagumi - CHRISP

    Witam serdecznie. Akwarium aktualnie ma 2.5 miesiaca jak naraie mysle ze wszytko ok co jakis czas glony sie pokażą na skałach jak i naszybie ale wtedy szczoteczka do zębów i gabka idzie w ...

    Wyświetlenia: 2765 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • 225l - Chris 003 - chrisek1

    Witam . Akwarium 100x50x45 Ophtiwhite 10mm Oświetlenie: 4x39 T5 Filtracja: EHEIM PROFESSIONEL 4+ 2275 Dekoracje: SCENERY STONE Butla Co2 Nawozy: VIMI All in One + carbo Roslinki: J...

    Wyświetlenia: 3924 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • 225l - Bocjogród - Michał Pudłowski

    Akwarium 225 litrów - Założone 26.04.2013 zdj5.jpg Szkło optiwhite 100x45x50 Szafka zrobiona wg. mojego projektu: http://imageshack.us/a/img4/24/szafkau.jpg Filtracja: -j...

    Wyświetlenia: 7296 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • 300l - Gory - Robert Gawlik

    Witam, to moje pierwsze akwarium takze jakies niedoskonalosci sa, ale ogolnie chyba nie wyszlo tak zle. Pozdrawiam wymiary 120x50x50 300 L Lampa Odyssea 4x54W Zestaw CO2 Filtr Tetra EX 1200 Grzałka...

    Wyświetlenia: 4772 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • 225l - Moje trzy szkiełka - hibernakulus

    Witam serdecznie. Czas najwyższy by się ujawnić na tym forum i pokazać co u mnie w trawie piszczy :) Więc do rzeczy: Pierwsze akwarium to 225l -wymiary 134x42x40h -filtracja HW 302A i za nim reaktor ...

    Wyświetlenia: 4156 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • 360l - Road to the white mountain - Robert Korzeń

    Witam, Chciałbym wam zaprezentować jeden z moich zbiorników pod tytułem "Droga Do Białej Góry" Dane techniczne: Wymiary: 120x60x50cm- 360L Oświetlenie: DIY Led 128W Dekoracje: Ancient Stone...

    Wyświetlenia: 8970 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • 275l - Ogród Bosmana - Robert Kaszubowski

    Jest to powrót do akwarystyki po czterech latach rozłąki. Trochę się zapomniało wszystkiego, ale powoli wracam do tematu. Będzie to pierwsze akwarium zaplanowane od A-Z a nie jak zawsze wszystkiego zb...

    Wyświetlenia: 22520 | Odpowiedzi: 117 czytaj więcej...

  • 240l - Nic takiego - Robert R.

    Witam. Znalazłem trochę czasu więc postanowiłem pokazać akwarium . OPIS zbiornik standardowe 240l podłoże aqua art substrat 2+ Oświetlenie : dwie belki ledowe (każda ma 22w i 6000k ) Co2 butla 5 kg ...

    Wyświetlenia: 5877 | Odpowiedzi: 22 czytaj więcej...

  • 112l - BN/T - Robert

    Witam proszę o podpowiedź co można zmienić. Jest to mój pierwszy zbiornik proszę o porady 112l start 09.2014 CO2 z butli 24h/7 1b/s Exel firmy seachem 2ml dziennie Flourish firmy seachem 1ml dziennie...

    Wyświetlenia: 7720 | Odpowiedzi: 28 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: apofis, FoCuS_PL i 165 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.