Lista działów » Pielęgnacja » Zabiegi pielęgnacyjne


Proszę o poradę przygotowaniu i nawożeniu



Utrzymanie czystości i opieka nad akwarium. Rutynowe czynności serwisowe w akwarium i sposoby radzenia sobie z nimi.



Witam wszystkich forumowiczów,
zwracam się z prośbą o pomoc w sposobie obliczania ilości dawek dziennych i w jakiej proprcji rozpuścić sole pod moje akwa. Zakupiłem 25g K2SO4 + 25g KNO3 + 25g MgSO4 x 7H2O + 1 x 5g KH2PO4 + Fe 13% nie wie do końca wiem jak się za to zabrać proszę o pomoc.

Akwarium: 40 L brutto/ 36 netto
Podłoże: żwir
Światło belka akwariowa T5: 1x sunsun 24W 10000K; 1x Sylwania Grolux ok 10H dziennie.

Parametry wody:
pH 3.0-10: 7,5
KH: 9
CO2: 15
NO2: 0,025
NO3: 10
NH4: 0,05
PO4 0,0

Z góry dzękuję za pomoc!!

Pozdrawiam :)

michu07
Początkujący

Posty: 2
Dołączył: 10 sty 2015, 22:34

Przy tak małym litrażu, nawożenie solami jest imho bez sensu. Półlitrowa chociażby Ferka wystarczy Ci na baaaaaardzo długo.

kruker
Poznaje temat

Posty: 107
Dołączył: 26 kwi 2011, 22:58











Powiązane tematy
  • Początki z Co2 i nawozami - prośba o poradę

    Witam Na początek może o moim akwarium: 1. Wymiary akwarium (dł x szer x wys) 80x35x40 2. Moc i rodzaj oświetlenia (ilość WAT, rodzaj światła: T5/T8, HQI) oraz ile godzin jest włączone oświetlenie...

    Wyświetlenia: 3910 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Świeże akwarium prosił bym o poradę

    Witam założyłem sobie akwarium 112l na bazie ziemi ogrodowej docelowo ma być to akwarium LT akwarium ma już 5 dni a ze jest to moje 1 akwarium LT chciał bym zasięgnąć bardziej lepszej porady doświadcz...

    Wyświetlenia: 2696 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Dziurki w liściach - proszę o pomoc

    Cześć, Pojawiły mi się dziurki w dwóch listkach - załączam zdjęcie. Czy to brak K ? Czy testy na K firmy Zoolek podają dobre wyniki ? Świecę 4 x 39W. Nawożę EasyLife'em - No3 = 10, Po4 = 0,5 Fe=0,...

    Wyświetlenia: 2889 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Proszę o poradę odnosnie roślin i akwarium

    Cześć, Zwracam się do was z prośbą o kilka wskazówek odnośnie mojego akwarium. Akwarium zająłem się na początku marca, aktualne akwarium jest 3 tygodnie po restarcie. Restart spowodowany zmianą ara...

    Wyświetlenia: 2119 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Jaki trawnik na bazalcie bez CO2 .... proszę o doradę

    Witam. Proszę o doradzenie mi z jakich roślin zrobić trawnik który by rósł na bazalcie ( pod nim jest podkład z Nutri Plant) dozuję codziennie zestaw do słupa wody, światło około 0,6 W. Do do roślin ...

    Wyświetlenia: 1572 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Proszę o identyfikację rośliny

    Witam, czy ktoś wie co to za roślinka, bo zona kupiła, ale zapomniała jak się nazywa :) Ta w koszyku

    Wyświetlenia: 839 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Problem z roślinami proszę o pomoc

    Witam od nie dawna zauważyłem problem z roślinami które dziwne mają kolory jak by im czegoś brakowało nie wiem co to jest. Te z długimi leciami są lekko pożółkły dlaczego >? a te niziutkie są u mni...

    Wyświetlenia: 601 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Zakładanie akwarium 300l. Proszę o pomoc.

    Witam zdecydowałem się na założenie akwarium roślinnego 300l. Kupiłem używany zbiornik z całym wyposażeniem ale nie mam pojęcia co do aranżacji i obsady roślin w tym akwarium. Ile sadzonek jakie rodza...

    Wyświetlenia: 619 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Trawnik na żwirku - proszę o pomoc

    Witam. Jestem początkującym akwarystą. To moja pierwsza obsada. Proszę o poradę czy muszę stosować specjalne podłoże, czy na tym żwirku uda mi się wychodować trawnik i bujną roślinność. Dodam, że nawo...

    Wyświetlenia: 5271 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Proszę o identyfikację

    Proszę spróbowac pomóc mi w określeniu problemu jaki pojawia się na roślinie ze zdjęcia(przepraszam za jakość).Obrzeża liści brązowieją. Krótki opis. oświetlenie t5 10000k i 8500k 8-19. co2 (1-2 kropl...

    Wyświetlenia: 507 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 126 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.