Lista działów » Pielęgnacja » Zabiegi pielęgnacyjne


Staurogyne repens O co Chodzi?



Utrzymanie czystości i opieka nad akwarium. Rutynowe czynności serwisowe w akwarium i sposoby radzenia sobie z nimi.



06 mar 2015, 03:16 Staurogyne repens O co Chodzi?  (#1)  

Witam, cos mi niszczy S. Repens.
Akwa:
63l (w tym 12l podloza)
2x24W (6500k daylight, 6500k czerowne)
Filtr: AquaPondSolutions 1000EF (gabki, ceramika, wegiel, bio balle)
Podloze: Tropica Substrate- 2 cm, ADA Amazonia Powder, zolty piasek.
Podaje:
- Co2 Bimbrownia (receptura: 600g cukier, 20ml drozdze, 30ml soda)
- 1,5ml carbo dziennie
- makro
- mikro
- potas 1ml dziennie
PH- 6.8
Amoniak- 0

Wiecej testow nie posiadam niestety ale cos strasznie wcina mi ta roslinke. Czy ktos mial podobna sytuacje? Zalaczam zdjecia.
Załączniki
20150306_001931_HDR.jpg
(4.42 MiB) Pobrane 2300 razy
20150306_001854_HDR.jpg
(4.41 MiB) Pobrane 2300 razy

diabelskoo
Początkujący

Posty: 22
Dołączył: 18 lip 2014, 21:47

Z staurogyne miałem jedynie problem gdy było za mało P04 w zbiorniku - wtedy rozpuszczała mi się pod palcami. U Ciebie to wygląda trochę inaczej, ale poszedłbym w tym kierunku. Można jeszcze upatrywać winowajcy w azocie. Poza tym staurogyne lubi wcinać fosfor :)

Avatar użytkownika
pitee
Zainteresowany tematem

Posty: 171
Dołączył: 06 mar 2014, 16:25
Miasto: Mińsk Mazowiecki

Ja mam podobny problem z tą rośliną. W nowo wystartowanym zbiorniku wszystko pięknie rośnie, a staurogyna zrzuca dolne liście które najpierw bledną a czasem rozpuszczają się nawet. Mimo że widać jak rosną jej nowe listki to myślę że jest to wina braku któregoś ze składników nawozów. U mnie na chwilę obecną również PO4 utrzymuje się na 0 poziomie, więc może tu szukać przyczyny?

Avatar użytkownika
Matrial
Aktywny użytkownik

Posty: 710
Dołączył: 22 gru 2014, 09:55
Miasto: Poznań

Matrial napisał(a):Ja mam podobny problem z tą rośliną. W nowo wystartowanym zbiorniku wszystko pięknie rośnie, a staurogyna zrzuca dolne liście które najpierw bledną a czasem rozpuszczają się nawet. Mimo że widać jak rosną jej nowe listki to myślę że jest to wina braku któregoś ze składników nawozów. U mnie na chwilę obecną również PO4 utrzymuje się na 0 poziomie, więc może tu szukać przyczyny?



Nie to nie będzie przyczyna ja mam u siebie staurogyne i rośnie pięknie. NO3 mam 12 a PO4 1,2 według mnie z tego co opisałeś przyczyna będzie w braku magnezu i potasu zacznij od tego i zobaczysz że będzie ok

Avatar użytkownika
Adrian26
Zainteresowany tematem

Posty: 287
Dołączył: 24 wrz 2013, 10:30
Miasto: Konin

Wspieram stronę kontem Premium

a co do tego co widać na zdjęciach to ja bym zaczął od podania Magnezu 3,5ml w strzykawkę nasyp rozpuść to w 100 ml wody z akwa i dolej do baniaka i tak po każdej podmianie. I oczywiście tą "chora" roślinę już wytnij bo ona już nie odbije z takimi liśćmi a tylko paskudzi w akwarium

Avatar użytkownika
Adrian26
Zainteresowany tematem

Posty: 287
Dołączył: 24 wrz 2013, 10:30
Miasto: Konin

Wspieram stronę kontem Premium

Zastosowalem twoja porade Adrian26. Ale nie ma roznicy. Roslina poklada sie tak jakby falowo hemiathus i zoooofilia ok. Kropla w wode cos takiego, pokrywa tylko staragienie i tyle.

diabelskoo
Początkujący

Posty: 22
Dołączył: 18 lip 2014, 21:47

Kolego cierpliwosc i pokora. W ciagu dwuch dni zadna roslina nie odbije. Jeszcze daj jej troche czasu

Avatar użytkownika
Adrian26
Zainteresowany tematem

Posty: 287
Dołączył: 24 wrz 2013, 10:30
Miasto: Konin

Wspieram stronę kontem Premium

Matrial napisał(a):Ja mam podobny problem z tą rośliną. W nowo wystartowanym zbiorniku wszystko pięknie rośnie, a staurogyna zrzuca dolne liście które najpierw bledną a czasem rozpuszczają się nawet. Mimo że widać jak rosną jej nowe listki to myślę że jest to wina braku któregoś ze składników nawozów. U mnie na chwilę obecną również PO4 utrzymuje się na 0 poziomie, więc może tu szukać przyczyny?

Podobnie jest z Utricularia graminifolia, też lubi fosfor. Mało komu udaje się wystartować Utricularia graminifolia właśnie z powodów jej chimeryczności.

Avatar użytkownika
zomer
Poznaje temat

Posty: 79
Dołączył: 26 lip 2015, 14:10
Miasto: Rzeszów

Jaka masz temp? Mi ta roslina rozplywala sie przy temp 26 i wiecej

rem3dy
Poznaje temat

Posty: 115
Dołączył: 12 lut 2009, 14:54
Miasto: Wroclaw











Powiązane tematy
  • Ludwigia repens red - marniejące stożki wzrostu

    Witam Problem jak w temacie. Akwarium 30x30x30 (27l) Świecę lampka led 27W na diodach 3W CO2 - jest Mikro - PG Classic- dawka producenta rozbita na 7 dni Potas codziennie 1 ppm Easy Carbo dawka dzie...

    Wyświetlenia: 4261 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Chodzi o leczenie preparatem CMF

    Mam pytanie... Ile ml to jedna kropla preparatu CMF? Chcę podać leczniczo preparat, wychodzi 17 kropli na moje akwarium, ale z kolei 3,5 ml i nie wiem o ile te dawki się różnią. Czy 17 kropli to fakty...

    Wyświetlenia: 2029 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Ludwigia Repens

    Załączam zdjęcie roślinki i dziwią mnie korzenie rosnące w tym miejscu , poniżej dodaje zdjęcie liścia ludwigi repens z dolnych partii . Jak zapobiec gniciu liści , może przez taki coś robi sie syf w ...

    Wyświetlenia: 758 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Ludwigia - zawinięte listki - o co chodzi?

    Witam , co może być powodem zawiniętych listków Ludwigi , odciąłem czubek i posadziłem obok , ładnie rośnie ale widzę że zaczynają się podwijać listki , po za tym na kolejnych roślinkach zaczynają rob...

    Wyświetlenia: 558 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Staurogyne repens na korzeń/kamień ?

    Spotkaliście się z obsadzaniem tej roślinki kamieni (lawy) lub korzenia? Da radę ?

    Wyświetlenia: 1457 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Staurogyne repens, Hygrophila glabra- pogorszenie kondycji

    Witam, w pierwszym zakładanym przeze mnie temacie chciałbym przedstawić mój zbiornik i zapytać szanowne grono m.in. o roślinę staurogyne repens, która zaczyna mi się sypać. Zbiornik założony 10.10....

    Wyświetlenia: 1137 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Ludwigia Repens Rubin vs Ludwigia Mini Red

    Jakie są wasze spostrzeżenia odnośnie tych dwóch odmian. Czy oprócz kształtu liści różnią się także czymś jeszcze? Czy te rośliny są równie proste w uprawie co gatunek - czy jednak wymagają więcej tro...

    Wyświetlenia: 4214 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Staurogyne Repens - glony na najstarszych liściach

    Czy takie liście z glonami najlepiej jest usunąć poprzez wyciągnięcie roślinki i odcięcie tych liści czy zostawić je i pozwolić roślince rosnąć ?

    Wyświetlenia: 580 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Hydrocotyle sp. Japan - o co chodzi?

    Witajcie, od miesiąca mam w zbiorniku Hydrocotyle, roślina stoi w miejscu nie chce za bardzo rosnąć, jeśli już wypuszcza młode pędy to wyglądają one tak jak by je coś odgryzło, z resztą niektóre liści...

    Wyświetlenia: 3256 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Ludwigia repens - czy ma szczególne wymagania?

    Witam. Parametry baniaka: - 112 dm3 - ilość światła: 0,7 W/litr - czas oświetlenia: 8 godzin/dobę - temp. wody: 25 stopni - filtr Eheim 2224 - zestaw CO2 z butlą. Reaktor narurowy, dozowanie CO2: 24 g...

    Wyświetlenia: 4161 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.