Lista działów » Pielęgnacja » Zabiegi pielęgnacyjne


Pęd na 40cm od Żabienicy?



Utrzymanie czystości i opieka nad akwarium. Rutynowe czynności serwisowe w akwarium i sposoby radzenia sobie z nimi.



22 gru 2014, 10:51 Pęd na 40cm od Żabienicy?  (#1)  

Od (chyba?) Żabienicy wyrasta poza akwarium pęd ponad 40cm juz ma, drugi już też zaczyna wyłazić, ciąć to czy czekać jeszcze aż coś się wykluje?
Drugie pytanie, czy ta roślina to gatunek Żabienicy? A jeśli jak to jaka jej pełna nazwa?
Załączniki
pęd.JPG
pęd
(3.88 MiB) Pobrane 734 razy
żabienica.JPG
Żabienica
(4.13 MiB) Pobrane 734 razy

Avatar użytkownika
marlowe
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2217
Dołączył: 17 lut 2014, 17:45

To jest chyba E. Amazonicus. Tak rozmnażają się Żabienice. Na tym pędzie pojawią sie kwiatostany a potem rośliny potomne. Będziesz miał nowe roślinki. To w sumie zaleta Żabienic, że rozmnażają się w ten sposób, a nie jak Zwartki zajmują całe dno. Miałem identycznie, u mnie E. A. zakwitła na biało, a na pedach rozwijały się nowe rośliny.

DavyJones


dzięki
Ten pęd rosnie w oczach, ma długośc 40cm poza akwarium i nadal idzie w górę a wynurza juz się kolejny

Avatar użytkownika
marlowe
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2217
Dołączył: 17 lut 2014, 17:45

Trzymaj rękę na pulsie, żeby Ci sufitu nie przebiło :mrgreen:

Poszczególne sadzonki odcina się dopiero jak mają dość widoczny system korzeni.
Za szybko odcięte mogą się nie przyjąć a trzymanie ich przez dłuższy czas powoduje osłabienie rośliny matecznej.
Załączniki
roślina .JPG
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

weder napisał(a):Za szybko odcięte mogą się nie przyjąć a trzymanie ich przez dłuższy czas powoduje osłabienie rośliny matecznej.


Nie mam zamiaru nigdzie tego sadzić, bo po prostu nie mam już miejsca...chyba za za 1 m-c bo planuje nowy 200 l zbiorniczek zakupić :wink: A tej rośliny matecznej to nic nie zniszczy jest przeogromna i liściasta, jakbym ja pociągnął za wszystkie liście to chyba akwarium by sie podniosło do góry razem z korzeniami :D

Weder
Mam pytanie do Ciebie, hodujesz Didiplis Diandra, ja też, rosła mi ta roślinka cudownie, ale zrobiłem przycinkę i masakra, większość gnije, byle jak rośnie. Masz tą roślinkę i może takie jej chimeryczne stany znasz i wiesz jak zaradzić? Dodam że przez nieuwagę po ostatniej podmianie zwiększyły sie u mnie parametry:
no3=40
po4=2
fe=0,4

może to na nią tak źle wpływa? albo Ferka którą w ilości 2 tabletek zaaplikowałem pod Didka? chociaz nie wiem po co bo rósł ładnie

Avatar użytkownika
marlowe
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2217
Dołączył: 17 lut 2014, 17:45

marlowe napisał(a):
weder napisał(a):Za szybko odcięte mogą się nie przyjąć a trzymanie ich przez dłuższy czas powoduje osłabienie rośliny matecznej.


Nie mam zamiaru nigdzie tego sadzić, bo po prostu nie mam już miejsca...chyba za za 1 m-c bo planuje nowy 200 l zbiorniczek zakupić :wink: A tej rośliny matecznej to nic nie zniszczy jest przeogromna i liściasta, jakbym ja pociągnął za wszystkie liście to chyba akwarium by sie podniosło do góry razem z korzeniami :D

Weder
Mam pytanie do Ciebie, hodujesz Didiplis Diandra, ja też, rosła mi ta roślinka cudownie, ale zrobiłem przycinkę i masakra, większość gnije, byle jak rośnie. Masz tą roślinkę i może takie jej chimeryczne stany znasz i wiesz jak zaradzić? Dodam że przez nieuwagę po ostatniej podmianie zwiększyły sie u mnie parametry:
no3=40
po4=2
fe=0,4

może to na nią tak źle wpływa? albo Ferka którą w ilości 2 tabletek zaaplikowałem pod Didka? chociaz nie wiem po co bo rósł ładnie


Mi najlepiej rosła przy bardzo miękkiej wodzie ph ok 6 kh 3 a gh 6 Dobrym oświetleniu pod groluxem. W kolumnie wody No3 -15 Po4 0,3 Fe 0,5. Gleba bardzo mocno podsypana.
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 130 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.