Lista działów » Pielęgnacja » Zabiegi pielęgnacyjne


Dziury w nadwódce .



Utrzymanie czystości i opieka nad akwarium. Rutynowe czynności serwisowe w akwarium i sposoby radzenia sobie z nimi.



01 wrz 2014, 14:58 Dziury w nadwódce .  (#1)  

Jak poradzić sobie z dziurami w nadwódce ? Dozuję co2 6h dziennie . Nawoże metodą blue line . Ośwqiettlenie 14 W 6500K i akwarium 45 l.
Załączniki
2014-09-01 14.57.09.jpg
(422.45 KiB) Pobrane 569 razy

Avatar użytkownika
coolfon1988
Aktywny użytkownik

Posty: 571
Dołączył: 14 kwi 2014, 10:39

01 wrz 2014, 15:18 Re: Dziury w nadwódce .  (#2)  

Wygląda na braki potasu.

Avatar użytkownika
dadors
Znający temat

Posty: 1075
Dołączył: 26 maja 2013, 10:12
Miasto: Iława

01 wrz 2014, 15:36 Re: Dziury w nadwódce .  (#3)  

dadors napisał(a):Wygląda na braki potasu.

Słusznie. Dziurki w starych liściach, wskazujące na niedobory mobilnych makro - w szczególności potasu.

uszy
Stały bywalec

Posty: 302
Dołączył: 22 wrz 2009, 22:45
Miasto: Gdańsk

02 wrz 2014, 09:22 Re: Dziury w nadwódce .  (#4)  

jw. Hygrophila to chyba najlepsza roślina wskaźnikowa na K.

kretos
Aktywny użytkownik

Posty: 603
Dołączył: 27 lut 2013, 15:24

30 gru 2014, 22:15 Re: Dziury w nadwódce .  (#5)  

Jestem nowy na tym forum i szukam pomocy.
Z Akwa bawię się od kilku lat, ale pierwszy raz mam taki problem.
Dziurki to mało powiedziane u mnie u żabienicy to same dziury i zahamowany wzrost.
Wcześniej rosła tak, że nie nadążałem z wycinką.
Zmieniałem nawożenie kilkakrotnie, teraz przeczytałem gdzieś, że to brak potasu.
Właśnie włożyłem pod korzenie kulki JBL. Czy coś jeszcze dołożyć?
Ogólnie parametry wody są w normie poza azotanami których jest trochę za dużo.
Fosforu ostatnio nie mierzyłem. Żelazo w postaci helatów dodaje codziennie. Bo zawsze jest za mało przy pomiarach. :(

Avatar użytkownika
robert1b
Początkujący

Posty: 1
Dołączył: 21 mar 2013, 13:47
Miasto: Piaseczno

01 sty 2015, 00:09 Re: Dziury w nadwódce .  (#6)  

Jak pan dołożył kulki jbl to bardzo dobrze, to roślina czerpiąca głównie z podłoża.
System korzeniowy tych roślin spokojnie pochłonie całą powierzchnię akwarium 120x60 w jeden rok.
Ja bym poczekał na efekty tych kulek.
Możliwe że roślina pochłonęła co najlepsze z podłoża i nie ma co jeść. :D
U mnie świetnie rosła przy co2 oświetleniu 0.7w/l na podłożu aquabasis i żwirze.

Avatar użytkownika
kprusak
Znający temat

Posty: 1660
Dołączył: 23 sie 2014, 01:15
Miasto: Venlo











Powiązane tematy
  • Lotos - dziury

    mam problem z lotosami robią się w nim dziury liście wyglądają jak obszarpane i gniją łodygi. podłoże cała gama ADA acti substrate i na to 10 cm ASII, oświetlenie 0,65w/l nawożenie ph 6,8 kh 7 ...

    Wyświetlenia: 9931 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Althernathera - dziury w liściach

    Proszę o pomoc. Dziś w akwarium zastałem następujący stan liści Althernathera Sp. Red. Jeśli chodzi o zwierzęta, to w zbiorniku są tylko otoski i krewetki Amano. Kto może robić takie dziury? Albo jaki...

    Wyświetlenia: 14743 | Odpowiedzi: 29 czytaj więcej...

  • Problem z kolorem roslin+dziury+ meszek na lisciach

    Witajcie mam dziwny problem a mianowicie; Rotala rotundifolia- rosnie jak jakiś mikrus listki maja bardzo malutkie i w ogole nie ma kolorow(zdj) Rotala macrandra - caly czas ma zielone liscie Orzech ...

    Wyświetlenia: 6601 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Rzdzawe brzegi starszych liści (ubytki i dziury w blaszce)

    Witam wszystkich. Akwarystyką interesowałem się od małego, ale od pół roku próbuje swoich sił na poważnie, więc proszę o wyrozumiałość. Kilka słów o baniaczku: Start wrzesień 2016. Baniaczek 180l - 10...

    Wyświetlenia: 3437 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Gnicie? Dziury w roslinach.

    :mrgreen: Cześć, Mam problem z roślinami. Zaznaczam, że jestem początkującym akwarystą. Rośliny poradziłem w srode w zeszłym tygodniu. Rośliny to rotala rotundifolia, Hygrophila Corymbosa i jeszcze je...

    Wyświetlenia: 1332 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Dziury w cryptocorynach!

    Proszę o pomoc z marniejącymi liśćmi cryptocoryn. W kilka dni zaczęły się pojawiać na nich dziury, które postępują aż liść całkiem zmarnieje i odpada. Dodam, że chwile zanim zaczął się problem wyglą...

    Wyświetlenia: 2956 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Dziury w roślinach

    Witam, Temat wałkowany wielokrotnie, ale niestety nie mogę sobie z nim poradzić także zwracam się do Was z prośbą o pomoc w identyfikacji sprawcy dziur w roślinach. Akwarium 180l, światło - 2 listwy...

    Wyświetlenia: 1343 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Brązowe plamy i dziury w lisciach

    Co robić ? 1449596474230.jpg

    Wyświetlenia: 2468 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Dziury w liściach Kryptokoryna czego brak??

    Witam wszystkich, mam problem z kryptokoryną która ma dziurawe liście, przezroczyste i jakby ponadgryzane na brzegach. Nie mam pojęcia co im brakuje lub co może je atakuje.Proszę o pomoc. Akwarium: 8...

    Wyświetlenia: 13167 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • Dziury w liściach roślin.

    Witajcie. Od paru dni zauważyłem na liściach roślin pojawiające się dziurki które powodują ubytek całego liścia . Co to może oznaczać,czy brakuje im czegoś ,czy jest czegoś za dużo. Oświetlenie T8 ...

    Wyświetlenia: 1303 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 143 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.