Lista działów » Pielęgnacja » Zabiegi pielęgnacyjne


Jaką roślinkę pomiędzy bacopę?



Utrzymanie czystości i opieka nad akwarium. Rutynowe czynności serwisowe w akwarium i sposoby radzenia sobie z nimi.



Witajcie

(pierwszy mój post ;) )
szukam jakiejś roślinki którą chcę posadzić pomiędzy bacopę monieri
chodzi mi o może trawkę lub coś co polecicie, tylko żeby nie była zbyt ekspansywną rośliną

oprócz bacopy mam phoenix moss i willow moss na lawie, , pogostemon helferi, staurogyne repens, póki co glonów ZERO :)

Akwa 60x30x30
założone 3 tygodnie temu
oświetlenie: t8 1x15W 6500K + t5 1x24W 9000K + pół meterka diody 5050 z allegro 6500K o mocy jakieś 7W (w sumie to jako nocne służy)
zastanawiam się nad dodaniem jeszcze jakiegoś światła tak by mi roślinki bąblowały (mam taki kaprys a nie widzę narazie bąbli) CO2 podaję z bimbru przez samoróbkę z lipy (mgła fajna leci) + CO2 w płynie AQUAART + ich żelazo, fosfor i (wszystko codziennie po 1 naciśnięciu dozownika z rana) + mikro co kilka dni

Może dodam jakieś zdjęcia akwa ale ostrzegam z mojej nokii n97 marnej jakości są :)

wnuczek5
Początkujący

Posty: 6
Dołączył: 17 sty 2014, 11:42

parę zdjęć
teraz się to trochę rozrosło, zdjęcie jeszcze z lekko białej wody ale w tej chwili po 3tyg jest ok

wydałem 80zł na rośliny w żelu z allegro od super sprzedawcy jednak NIE POLECAM, roślinki nędzne, niby 25 sadzonek gwiazdy wodnej ale były one tak malutkie że nie dało się posadzić, jednak parę sztuk po posadzeniu zmarniało a teraz powoli odżywają i wypuszczają masę listków i nowych roślinek. Myślę że zakup roślin w koszyczkach byłby lepszy
Załączniki
08042014782.jpg
(856.96 KiB) Pobrane 672 razy
10042014785.jpg
(753.67 KiB) Pobrane 672 razy
23042014804.jpg
aktualne (mówię marna jakość, wygląda że są glony ale to złudzenie
(829.99 KiB) Pobrane 652 razy
Ostatnio edytowano 23 kwi 2014, 17:25 przez wnuczek5, łącznie edytowano 1 raz

wnuczek5
Początkujący

Posty: 6
Dołączył: 17 sty 2014, 11:42

Musisz jeszcze porządnie zagęścić rośliny - artykuły z działu "Pielęgnacja" będą bardzo przydatne.

Pomiędzy grupy posiadanych roślin powinieneś zasadzić coś dla kontrastu, np. kolorowe kryptokoryny.
Jest spory wachlarz odmian do koloru, poniżej przygotowałem dla Ciebie link z ich listą posortowaną po najchętniej wybieranych:
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/advanc ... =0&sort=5a
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12281
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Może coś takiego?
Załączniki
prosoil podsypane podkłądem ferki.JPG

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

ta czerwona i ta z tyłu po prawej ciekawe
co to za roślinki?

wnuczek5
Początkujący

Posty: 6
Dołączył: 17 sty 2014, 11:42

1.Bakopa. łatwa w uprawie przy dobrym podłożu.
2.Pogostemon Erectus- średnio wymagająca.
3 i 5 to Didiplis Diandra roślina dość wymagająca.
4.Umbrosum Micranthemum-średno wymagająca
6.Alternanthera red - roślina bardzo wymagająca.
7.Ludwigia Repens - raczej łatwa

Tu masz link jak się to rozwijało.

http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... l?start=30
Załączniki
prosoil podsypane podkłądem ferki.JPG

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

Parę razy widziałem już to zdjęcie i zawsze sobie wyobrażam jak bierzesz linijkę i sadzisz te rośliny :D

kretos
Aktywny użytkownik

Posty: 603
Dołączył: 27 lut 2013, 15:24

Bo to jest aranżacja KLOCKI LEGO :wink:

kretos specjalnie dla Ciebie,trochę bardziej naturalne również z użyciem bakopy.
Załączniki
1.JPG

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • A chciałem tylko usunąć jedną roślinkę

    Weekend...woda już po podmianie, wszystkie roślinki przycięte, szybki poczyszczone, można powiedzieć baniaczek dopieszczony...no tylko siąść i oglądać... Aaaa jeszcze tylko jedna zwartka mi przeszkadz...

    Wyświetlenia: 3230 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Jaka to roślina ?

    Witam spacerując dzisiaj brzegiem rzeczki natknąłem się na taką roślinkę, rosła na dnie rzeczki może ktoś się orientuje jak się nazywa.

    Wyświetlenia: 6845 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Roślina podobna do wgłębki- jaka to nazwa tej rośliny?

    Witam mam problem z rozpoznaniem tej rośliny. O ile pamiętam to w węzłach łodygi posiada kubki, które służą do łapania drobin planktonu.

    Wyświetlenia: 722 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Lagenandra jaka to odmiana ?

    Witam dziś kupiłem tą roślinę tylko nie wiem jaka to odmiana tej rośliny? Nie było przy niej żadnego opisu. Może ktoś z was na podstawie zdjęć jest w stanie określić co to za odmiana? Mile widziane po...

    Wyświetlenia: 1247 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Jaka roślina przed Rotale?

    Witam, chciałbym się dowiedzieć jaką roślinę zasadzić, aby zakryć dolne partie Rotali Rotundifolii Red? Jakie rośliny Wy stosujecie?

    Wyświetlenia: 771 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Jak rozmnożyć tę roślinkę ?

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fb380cec02d70faa.html Rośnie mi jak szalona, chciałbym ją tak przyciąć i posadzić w nowym miejscu żeby pokryła więcej powierzchni w podłożu. Tylko pytanie gdzie ją...

    Wyświetlenia: 839 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Jaka to roślina?

    Witam. Co to jest za roślina? Kupiłem w sklepie roślinyakwariowe.pl ale zapomniałem nazwy.

    Wyświetlenia: 998 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • jaka nazwa tej rośliny?

    Proszę o identyfikacje tej rośliny ,dostałem ją od kolegi ale on też niezna nazwy. pozdrawiam wszystkich.

    Wyświetlenia: 686 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Jaka to rotala?

    Wpadła mi ostatnio ciekawa rotala , tylko nie mam pojęcia jaka? Proszę o identyfikację jeśli ktoś potrafi na podstawie tych zdjątek. Obstawiam coloratę.

    Wyświetlenia: 1015 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • jaka to roślina

    witam.dostałem dzisiaj roślinke invitro w pudełku,ale nie wiem coto za nazwa i jak się ją sadzi. proszę o pomoc

    Wyświetlenia: 1612 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.