Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Nowa wyszukiwarka



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



 

Ankieta: Czy jesteś zadowolony z wyszukiwarki na Forum?

Tak, zwykle znajduję to, czego szukam
10
24%
Nie, przydało by się poprawić wyniki wyszukiwania
31
76%
 

Liczba głosów : 41
Również przyznaję że parę razy próbowałem coś wyszukać z poziomu forum i zajmowało to bardzo dużo czasu. Odnajdywałem interesujące mnie informacje tylko dlatego że mniej więcej pamiętałem gdzie i kiedy był poruszany dany temat.
Co do rozbudowy forum to jestem oczywiście za i chętnie dorzucę swój angaż w to w postaci PLNów - jednak forum zrzesza dużo różnych ludzi i charakterów (jak również troli forumowych) i z pewnością pojawią się negatywne opinie na ten temat.

Avatar użytkownika
Matrial
Aktywny użytkownik

Posty: 710
Dołączył: 22 gru 2014, 09:55
Miasto: Poznań

Wyszukiwarka zła- szukasz jednego słowa wyskakuje dziesiątki tematów gdzie słowo zostało użyte,rezygnujesz , szukasz w google, i wśród odpowiedzi skierowanie na stronę RA.
Użyć wyszukiwarki google- reklamy to nic, gorsze było by opłacanie.Powstanie strona dla kilku.

Avatar użytkownika
azet
Zainteresowany tematem

Posty: 287
Dołączył: 08 gru 2003, 23:50

Wspieram stronę kontem Premium

No ale ja wiem i Ty wiesz też, że wyniki wyszukiwania w google można zawęzić do domeny czy nawet strony. A sporo (spore sporo) osób nie wie.

Avatar użytkownika
ciesizdz
Poznaje temat

Posty: 107
Dołączył: 17 lut 2016, 23:03
Miasto: Krakow

Wracając do wyszukiwarki:

ciesizdz napisał(a):Raz, że w google mam link na przykład (szukałem unimaksa na stronie) "unimax 500 - prośba o opinie", a dostaję przekierowanie na "lignit, dlaczego nikt o nim nie wspomina" (ja tam używam, więc czuję się podwójnie urażony :p ). Na kilkanaście wyników, jakieś 80% w ten sposób działa. Pewnie po jakimś czasie się przeindeksuje, ale ludzie będą się ostro wkurzać i zniechęcać do rozwiązania.

Dwa to to, że po zmianach, nawet jak przeindeksujesz, to nadal google będzie tracić informacje na temat preferencji wyboru użytkownika, więc wyniki, zamiast się polepszać (najczęściej wybierane dla zapytania powinny z czasem lecieć do góry), będą się losowo zmieniać. Do tego nowe wpisy (a taki ze zmienionym adresem jest właśnie tak traktowany) przez jakiś czas mają dodatkowe punkty, żeby się przebić -- więc kolejna kaszana.

Nie znam joomli (zdaje mi się, że tego używacie), na oczy nie widziałem nigdy. Ale jeśli o czymś takim słyszałem, to musi to być znane i używane, więc pewnie zrobienie przekierowania na zasadzie, którą przytoczę, nie powinno być niemożliwe, a nawet trudne. Powinniście zidentyfikować zmiany (co pamiętacie dawać od razu, do tego załóżcie temat do zgłaszania nieprzeklikiwalnych z google tematów), i jeśli, na wcześniej podanym przykładzie, "www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka/filtracja/unimax-500-prosze-o-opinie-42118.html" nie zostanie znaleziony, to albo sprawdzić, czy istnieją
bazie wyszukać temat "unimax-500-prosze-o-opinie-wpisy, co przeszło do "dyskusje/akwarystyka/filtracja" i próbować znaleźć temat w takiej lokacji i tam przekierować, albo znaleźć temat w ogóle (42118 to pewnie klucz, więc nie powinno być problemu, jest indeksowany, więc bazy zmulać nie powinno) i też wyświetlić (nie wiem, co lepsze, bo nie wiem, jak macie poskładane to wszystko z bazą danych, jeśli pierwsze, to fakt nowego przekierowania wrzucasz do bazy i potem uzupełniasz mapę zmian, jeśli drugie, to pierwszy pomysł w ogóle idzie w kosz). Przy przekierowaniu, zgłaszasz 301, i google sobie porządnie to potem poukłada. Brak tematu -- rzucasz od razu 404.


@ciesizdz ma racje,
zanim podepniemy wyszukiwarkę google musimy zrobić porządek z przekierowaniami starych linków ponieważ w nowej wyszukiwarce i tak nie znajdziemy tego czego szukamy.

Chwilowo przekierowałem błędne linki na stronę 404, gdzie jako pierwsza sugestia prezentowane jest poprawne przekierowanie. Gdy skończę konfigurację, ustawimy tam automatyczny redirect z 301.

przykład: www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwary ... 42118.html

Potem jak znajdę chwilę to ustawimy mod_rewrite aby przekierowanie działało szybciej bez potrzeby zaprzęgania warstwy front-endu.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12280
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Ok, chyba uporałem się z kwestią linków - osoby, które korzystają z wyszukiwarki google proszę o wklejenie tu źle przekierowujących odnośników jeśli na takowe traficie.

Jeśli będzie ok, możemy kontynuować pracę nad integracją wyszukiwarki...
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12280
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Gratuluję! Szybko poszło. ;) Te, od których się zaczęło, zdają się działać.

Avatar użytkownika
ciesizdz
Poznaje temat

Posty: 107
Dołączył: 17 lut 2016, 23:03
Miasto: Krakow

zmijka85 napisał(a):Masz rację, sam jak na początku czegoś szukałem, po przeglądnieciu okazywało się, że nie oto mi chodziło i szukałem gdzie indziej. Jak człowiek poznaje temat to nie zawsze wie gdzie i jak szukać ze względu na własną nikłą wiedzę. Dlatego niektórym życzę więcej wyrozumiałości wobec świeżaków.


No i jak się poczułeś jako ktoś nowy? Chyba tak :oops: Ale nie było tego widać całe szczęście. pozdrawiam Cie.

Avatar użytkownika
TonyMade
Poznaje temat

Posty: 67
Dołączył: 09 lis 2015, 12:03

Mnie jakoś to ominęło, na początku sporo czytałem i się nie odzywałem. Potem w jakiś "prostych" sprawach zabierałem głos ale nikt na mnie odziwo nie krzyczał. Teraz poprostu piszę to co myślę. Czasem miałem z czymś styczność, czasem teoretycznie liznąłem jakiegoś tematu a czasem pisze to co uważam, głównie dlatego, że nikt komuś nie odpowiada. Wciąż się sporo uczę, moja wiedza jest mizerna w wielu tematach, ale podyskutować zawsze można. Jedno co mnie czasem razi to to jak widać, że ktoś źle zaczął szuka pomocy, a pierwsze co dostaje to opieprz w stylu co wyprawiasz i doucz się. Sam tak zaczynałem kilkanaście lat temu mając naście lat. Nic łatwiejszego, zalać baniak, 2 rośliny, żarówka i pokrywa z blachy i odziwo akwarium uważam, jak na taki hardcor funkcjonowało bez większych problemów prawie 5 lat. Hobby odłożyłem a jak powróciłem do akwarystyki to za głowę się łapałem ile to trzeba wiedzieć a i tak wiele błędów popełniłem na starcie. Na koniec, żeby nie było, że od tematu odbiegam to usprawnienie wyszukiwarki pod względem jej trafności sporo ułatwi tym, którzy przygodę zaczynają, bo tym bardziej nie wiedzą jak i czego szukać. Pozdrawienia dla wyjadaczy akwarystyki od Świeżaka.
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów

TonyMade napisał(a):
zmijka85 napisał(a):Masz rację, sam jak na początku czegoś szukałem, po przeglądnieciu okazywało się, że nie oto mi chodziło i szukałem gdzie indziej. Jak człowiek poznaje temat to nie zawsze wie gdzie i jak szukać ze względu na własną nikłą wiedzę. Dlatego niektórym życzę więcej wyrozumiałości wobec świeżaków.


No i jak się poczułeś jako ktoś nowy? Chyba tak :oops: Ale nie było tego widać całe szczęście. pozdrawiam Cie.


@TonyMade
"Świeżak"
"Człowiek nieobeznany w sytuacji, amator, początkujący."
"Świeżak - czyli osoba nowa w danym otoczeniu , miejscu"
źródło: joemonster.org

Określenie "Świeżak" w żaden sposób nie stanowi naruszenia godności osobistej ani nie obraża, jak to napisałeś w zgłoszeniu.
"Gdy­by tyl­ko owoc Twoich prze­myśleń zechciał się skrys­ta­lizo­wać w pos­ta­ci mądrego tekstu, pisz.
W prze­ciw­nym ra­zie god­nie mil­cz."

Avatar użytkownika
Moderatorka
Moderatorka

Posty: 140
Dołączył: 14 cze 2010, 22:40

Wspieram stronę kontem Premium

ciesizdz napisał(a):Gratuluję! Szybko poszło. ;) Te, od których się zaczęło, zdają się działać.


Jasne ;) - od 8 do 22:00 - 14 godzin,
jeszcze dziś kończę... :-/

Jak się nie zrewanżujecie Kontami Premium to nie wiem co będzie :wink: :)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12280
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

24 sty 2017, 18:51 Re: Nowa wyszukiwarka  (#31)  

Przekierowania zakończone po 2 dniach żmudnej pracy,
potrzebujemy teraz kilku dni na poprawne zindeksowanie stron przez Google dzięki czemu nowa wyszukiwarka będzie wyświetlała trafniejsze wyniki.

wyszukiwarka.jpg
(215.74 KiB) Pobrane 1350 razy


Skończyłem także pracę nad nową wyszukiwarką (część funkcjonalna),
przesyłamy link (dostępny dla Kont Premium):
http://www.roslinyakwariowe.pl/akwarystyka/wyszukiwarka.html


Co nowego?

Można w niej stosować złożone zapytania oraz wszystkie symbole obsługiwane przez wyszukiwarkę Google: wyszukiwarka google znaki specjalne: https://support.google.com/websearch/an ... 6433?hl=pl

Dodatkowo nasza wyszukiwarka zawiera specjalne zakładki do zawężania wyników wyszukiwania w obrębie kluczowych tematów związanych z akwarystyką roślinną:

główne:

Siec - prezentuje linki do podstron
Grafika - pozwala przeglądać zdjęcia związane z wynikiem naszego wyszukiwania

oraz zakładki specjalne:

Artykuły

Zakładka zawęża wyniki wyszukiwania do zredagowanych artykułów i porad z Serwisu
Przydatne jeśli interesuje nas konkretna opracowana merytorycznie wiedza bez zbędnych komentarzy (te są dostępne u dołu artykułu).

Dyskusje

Zakładka zawęża wyniki wyszukiwania do dyskusji na Forum
Otrzymamy wyniki z linkami do wątków na Forum

Akwaria

Zakładka zawęża wyniki wyszukiwania do akwariów z działu NASZE AKWARIA.
Przydatne jeśli szukamy np. jakiejś rośliny lub sprzętu, ryby itp. które ktoś ma w opisie swojego akwarium.

Rośliny

Zakładka zawęża wyniki wyszukiwania do akwariów do bazy roślin oraz działu ROŚLINY na Forum.
Przydatne jeśli szukamy konkretnego gatunku rośliny. Chcemy obejrzeć jej zdjęcia, zapoznać się z opisem uprawy i poczytać o problemach z hodowlą i utrzymaniu w akwarium.

Zwierzęta

Zakładka zawęża wyniki wyszukiwania do artykułów nt. ryb i krewetek oraz działów RYBY i KREWETKI na Forum.
Przydatne jeśli chcemy poznać szczegóły nt. konkretnego mieszkańca akwarium bez zbędnych linków prezentujących akwaria itp.

Glony

Zakładka zawęża wyniki wyszukiwania do artykułów o glonach, dyskusji z działu GLONY i pozostałych postów forum związanych z problemem z glonami.
Przydatne jeśli szukamy informacji o konkretnym glonie lub haśle z nim związanym. Np. jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę "fosfor" i zawęzimy wyniki wyszukiwania do zakładki "Glony" wyświetlą nam się wszystkie tematy o glonach i fosforze.
Bardzo przydatna rzecz.

Sklep

Zakładka zawęża wyniki wyszukiwania do artykułów ze sklepu.
Pozwala na zakup konkretnego produktu.

-------------------------------
I to by było na tyle, proszę o przetestowanie i podzielenie się swoimi uwagami.
Myślę, że całkiem zgrabnie nam to wyszło :)

W międzyczasie gdy będziecie testować wyszukiwarkę, ja muszę jeszcze popracować nad możliwością zmiany jej wygląda - ten oferowany domyślnie przez Google jest niezbyt ładny i nie pasuje do wyglądu strony.

Gdy wszystko będzie ok, podepniemy ją do wyszukiwarki w górnym menu.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12280
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

24 sty 2017, 19:39 Re: Nowa wyszukiwarka  (#32)  

Tak na szybko sprawdziłem. Jest o niebo lepiej, przeglądarka jest znacznie sprawniejsza.
Można to chociażby zauważyć w tym, że wpisując zapytanie o coś w formie pełnego zdania, precyzyjniej trafia na szukany przez nas temat. Lepiej też grupuje zbliżone tematy do tego który szukaliśmy, tak że przy okazji możemy poczytać o czymś jeszcze.
Potestuję więcej w wolnej chwili , ale już teraz widać różnicę.
Dobra robota :D

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

24 sty 2017, 19:53 Re: Nowa wyszukiwarka  (#33)  

Sprawdziłem na czymś z czym stara sobie nie radziła - wyszukiwanie zbiorników o konkretnych wymiarach (np 90x45x45) - jest o wiele lepiej. Natomiast poprzedni sposób prezentacji wyników wydawał mi się czytelniejszy - ale pewnie to kwestia przyzwyczajenia.

Avatar użytkownika
szarlej
Zaawansowany użytkownik

Posty: 852
Dołączył: 15 gru 2015, 13:39
Miasto: Tarnów

24 sty 2017, 19:57 Re: Nowa wyszukiwarka  (#34)  

szarlej napisał(a):Sprawdziłem na czymś z czym stara sobie nie radziła - wyszukiwanie zbiorników o konkretnych wymiarach (np 90x45x45) - jest o wiele lepiej. Natomiast poprzedni sposób prezentacji wyników wydawał mi się czytelniejszy - ale pewnie to kwestia przyzwyczajenia.


Gdy wpiszesz: 90x45x45
i wybierzesz zakładkę "Akwaria" wyświetlą się same zbiorniki z działu NASZE AKWARIA
o takim rozmiarze (z miniaturką akwarium dodaną w 1 poście z opisem akwarium).

Jeśli chodzi o wygląd, jak wspomniałem wcześniej - cały czas pracujemy, na razie skupmy się na części funkcjonalnej.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12280
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

24 sty 2017, 20:21 Re: Nowa wyszukiwarka  (#35)  

Szczerze powiedziawszy, nie spodziewałem się, że osadzisz wyniki wyszukiwania w swojej stronie, a sądziłem, że przekierujesz całość na stronę google. I w sumie nie wiem, jak byłoby lepiej.

Wyniki podobają mi się znacznie bardziej od wcześniejszych. Próbowałeś z tym 'link rel="canonical"' już coś robić? Na przykład stąd ("http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka-roslinna/redakcja/nowa-wyszukiwarka-71505.html?start=20&p=517397#p517397") i wszystkich podobnych na "http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka-roslinna/redakcja/nowa-wyszukiwarka-71505.html"? Bo jakby jeszcze te duble z czasem wyleciały, byłoby przyjemnie. Pisałeś, że nie działało, ale dwa pytania, czy wyleciało (bo teraz nie ma!) i ile dałeś czasu na naprawę?

Co będzie pewnie jeszcze do zrobienia to danie pajączkom googla wjazdu na treści premium (kiedyś wiązało się to z udostępnieniem jakiejś małej ilości wejść na treści premium z przekierowań z wyników wyszukiwania -- ale raz, że tylko kilka wejść na użytkownika, a dwa, że każde już potem kliknięcie na stronie mogło pokazywać informację mówiącą, że to treść zamknięta).

Avatar użytkownika
ciesizdz
Poznaje temat

Posty: 107
Dołączył: 17 lut 2016, 23:03
Miasto: Krakow

24 sty 2017, 20:25 Re: Nowa wyszukiwarka  (#36)  

No właśnie o tym piszę - dużo lepiej teraz się w ten sposób szuka. Dawniej wpisanie takiej frazy jak 90x45x45 zwracało śmietnik. Teraz znajduje sensowne rezultaty.

Przydałoby się też wyświetlanie wyników tak po tematach jak i wg postów ale rozumiem, że to kwestia czasu jest. Samo wyszukiwanie jest zdecydowanie trafniejsze.

Avatar użytkownika
szarlej
Zaawansowany użytkownik

Posty: 852
Dołączył: 15 gru 2015, 13:39
Miasto: Tarnów

24 sty 2017, 20:35 Re: Nowa wyszukiwarka  (#37)  

Aby szukać tylko w tytułach trzeba użyć odpowiedniego operatora:

np.
allintitle: rotala

Jak skończymy prace do zrobię jeszcze instrukcję/legendę.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12280
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

24 sty 2017, 22:02 Re: Nowa wyszukiwarka  (#38)  

Może zamiast legendy odpowiednią formatkę z miejscami do wypełnienia? Tj. osobne pola na to, co w tytule, osobne na treść, osobne na kategorię (możesz potem site ustalać na na przykład w taki sposób: "power led site:www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka/oswietlenie", a nie tylko na domenę) i co tam jeszcze wymyślisz i potem zapytanie złożyć.

Reklamy aż tak nie wkurzają (nie licząc różowawego tła, ale to do ogarnięcia), ale na pełnej wyszukiwarce zamiast w ramce byłyby mniej uciążliwe (większe okienko, więc procentowo mniej kradną).

Acha, premium chyba jednak nie jest indeksowane, bo jak chciałem znaleźć coś w ogłoszeniach redakcyjnych (site:www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka-roslinna/redakcja), nie znalazło nic.

Avatar użytkownika
ciesizdz
Poznaje temat

Posty: 107
Dołączył: 17 lut 2016, 23:03
Miasto: Krakow

24 sty 2017, 22:08 Re: Nowa wyszukiwarka  (#39)  

Nie da się takich pól przekazywać do wyszukiwarki (przynajmniej nie doszukałem się).

Google udostępnia w tym celu zakładki,
ale nie ma sensu chyba robić zakładek dla każdej kategorii z osobna - zrobi się ich za dużo, będzie nieczytelnie i w konsekwencji stracą na swojej użyteczności.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12280
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

24 sty 2017, 22:11 Re: Nowa wyszukiwarka  (#40)  

Nie, nie tak. Chodziło o możliwość wybrania kategorii z listy. Jakich pól? Da się to wszystko w url-a wrzucić, chyba. Może zejdziemy z forum na pw, bo w sumie śmiecimy temat technikaliami. ;)

edit: OK, widzę czemu się wygłupiłem. Korzystasz z ich API. Zdaje mi się, że kiedyś można było zadać zapytanie normalnie formułująć URL i dodając swój kod z google. Zerknę w wolnej chwili na to ichnie osadzanie i Ci dam znać. Ale pewnie bez problemu możesz zrobić tak, że przelecisz po wszystkich polach, złożysz stringa z docelowym zapytaniem (np. z tekst: "darksoil", tytuł: "glony", kategoria: "glony" robi Ci, o ile nie mylę operatorów, "darksoil allintitle:glony site:http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarium/glony-i-sinice" -- i takie zapytanie wysyłasz).

Ale nadal mi się wydaje, że przekierowanie na stronę google z ręcznie wyedytowanym URL-em byłoby mniej problematyczne (a ponieważ nie osadzasz tego wtedy u siebie, to zdaje się być na legalu).
Ostatnio edytowano 24 sty 2017, 22:30 przez ciesizdz, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
ciesizdz
Poznaje temat

Posty: 107
Dołączył: 17 lut 2016, 23:03
Miasto: Krakow











Powiązane tematy
  • Yokuchi - nowa marka w świecie akwarystyki roślinnej

    yokuchi-2.jpg Na polskim rynku pojawiła się nowa marka z produktami dedykowanymi do akwarystyki roślinnej. Znajdziemy wśrod nich podłoże aktywne, substat, nawozy oraz mineralizatory RO... Czyta...

    Wyświetlenia: 25620 | Odpowiedzi: 73 czytaj więcej...

  • Nowa seria filtrów Tetra EX już dostępna

    nowe-wersje-ex.jpg Tetra wprowadziła nowe wersje swoich filtrów zewnętrznych z serii EX. Poprawiono m. in. przepływu wody oraz system otwierania filtra... Czytaj więcej » Zobacz wideo: htt...

    Wyświetlenia: 8257 | Odpowiedzi: 28 czytaj więcej...

  • Nowa 60tka na lini ADA

    Witam Prosiłbym szanownych o pomoc w wyjaśnieniu kilku kwestii, w broszurach od oda nie znalazłem wyjaśnienia albo niedokładnie zrozumiałem a na lini nawozów i podłożu Ada chce oprzeć akwarium Standar...

    Wyświetlenia: 4910 | Odpowiedzi: 37 czytaj więcej...

  • Ultramax 2000 nowa wersja jak poznać ?

    Witam. Jak poznac że kupujemy nowa wersje filtra ultramax 2000 (nową tzn: tą z poprawionymi zaworami) Można je jakoś odróżnić po filtrze lub opakaowaniu ?? Pozdrawiam

    Wyświetlenia: 15411 | Odpowiedzi: 56 czytaj więcej...

  • Nowa książka na rynku: Nanoakwarium: zwierzęta, technika...

    nanoakwarium.jpg Na rynku pojawiła się nowa 300-stronicowa książka w twardej oprawie. Nanoakwarium jest obszernym poradnikiem dotyczącym zakładania i pielęgnacji bardzo małych zbiorników akwario...

    Wyświetlenia: 3687 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Nowa lampa do akwarium 120x50x50

    Witam. Stoję przed dylematem co do oświetlenia mojego roślinnego akwarium 300l. Aktualnie nad zbiornikiem świeci lampa odyssea 4x54w, a raczej 2x54 gdyż jeden z zewnętrznych stateczników zakończył swo...

    Wyświetlenia: 2955 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Po raz kolejny zaczynam od nowa... :-)

    Witajcie w ten świąteczny czas :-) Niestety akwarystyka, to jest takie coś, że kiedy ktoś się już zarazi, to zostaje to na stałe w człowieku. Nawet mimo niepowodzeń... Tak jest u mnie właśnie. Po trze...

    Wyświetlenia: 2345 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Zoolek wypuszcza nowa serie nawozów

    nie wiem czy słyszeliście ale stara firma zoolek wypuszcza nowa serie nawozów http://www.zoolek.pl/aquaflora.php bardzo ciekawym nawozem może być Aquaflora micro dla ludzi stosującą metodę EI ps.Nie...

    Wyświetlenia: 13433 | Odpowiedzi: 38 czytaj więcej...

  • 54 L nowa aranżacja .

    Hej, jestem w trakcie robienia aranżacji do 60x30x30, wstępnie posklejałem ze sobą korzenie i ułożyłem z kamieniami. Moglibyście pomoc z doborem roślin ?może coś inaczej ustawić ? Wszystkie wskazówki...

    Wyświetlenia: 3153 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Nowa lampa Chihiros Vivid

    https://www.youtube.com/watch?v=_Zh6FAT5oOQ Kolejna nowa lampa od Chihiros model Vivid

    Wyświetlenia: 21657 | Odpowiedzi: 128 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Mateooo321 i 425 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.