Lista działów » Technika » Nawożenie i chemia wody


dozownik nawaozu EHEIMA (wazne)



Metody nawożenia roślin akwariowych. Analiza parametrów wody i dobór właściwych preparatów.



28 paź 2004, 15:03 dozownik nawaozu EHEIMA (wazne)  (#1)  

kupilem wlasnie okazyjnie dozownik nawozu eheima, niestety bez instrukcji.Jesli ktos to ma to prosze mi napisac co to jest to cos gumowego z przodu zbiorniczka i jak napelnic ten zbiornik. bardzo dziekuje
pozdrawiam pawel winiarski

pawel winiarski


pawel winiarski napisał(a):kupilem wlasnie okazyjnie dozownik nawozu eheima, niestety bez instrukcji.Jesli ktos to ma to prosze mi napisac co to jest to cos gumowego z przodu zbiorniczka i jak napelnic ten zbiornik. bardzo dziekuje
pozdrawiam pawel winiarski


To jest gumowa zatyczka, wyjmujesz ja i wlewasz płyn po czym zatykasz
Pozdrawiam, Mariusz

Avatar użytkownika
enigma
Zasłużony akwarysta

Posty: 967
Dołączył: 27 sie 2003, 14:12
Miasto: Wrocław

29 paź 2004, 05:29   (#3)  

dzieki,tak sie domyslalem,nie chcialem tylko ciagnac na sile bo nie mialem pewnosci.dziekuje i pozdrawiam

Avatar użytkownika
pawelw
Zainteresowany tematem

Posty: 185
Dołączył: 14 kwi 2004, 09:41
Miasto: Czeladź

29 paź 2004, 08:38   (#4)  

hmm, musze przyznac ze pierwsze wrazenie jest pozytywne.dawka jednostkowa 1ml odmierzana jest dosc precyzyjnie.Narazie testuje na wodzie.ale za pare zamiast wody bedzie nawoz.

Avatar użytkownika
pawelw
Zainteresowany tematem

Posty: 185
Dołączył: 14 kwi 2004, 09:41
Miasto: Czeladź

29 paź 2004, 14:55   (#5)  

Czy mógłbyś opisać zalety dozownika (w odróżnieniu od strzykawki) i czy jest on automatycznyoraz podać w przybliżeniu jego cenę.
Pozdrowienia
Waldek

Avatar użytkownika
Waldek
Stały bywalec

Posty: 446
Dołączył: 28 cze 2003, 00:10
Miasto: Wrocław

29 paź 2004, 15:58   (#6)  

Pytasz Waldku o zalety, no coz testuje go od wczoraj narazie na bazie wody.Sam naped jest identyczny z karmnikiem Eheima,to jest dokladnie to samo.roznica polega na rodzaju zbiornika .Oczywiscie mozna dozowac rownie dobrze strzykawką,tylko ja niestety czesto przebywam poza domem np tydzien czy dwa.A nie jest mozliwe zeby ktos przychodzil codziennie i dbal o akwaium.Caly wiec czas myslalem nad tym urzadzeniem.Niestety malo kto go ma wiec opini na jego temat tez mialem malo.Jedne zle drugie dobre.Wydaje mi sie ze wszystko zalezy od tego jak czesto sie podaje i ile sie podaje nawozu.Ja mam akwa 112l i podaje 1ml TMG na dzien.Dawka jednostkowa tego urzadzenia to wlasnie 1ml.(jeden obrot zbiornika).Mozna zaprogramowac dozowanie 4 razy dziennie po jednym lub dwa obroty.Czyli maksymalnie 8ml nawozu dziennie.Mnie to urządza.Niedlugo zaczne go testowac z nawozem w srodku,ale mysle, że bedzie dzialać tak samo.Co do ceny to ja go kupilem na allegro za 114zl. W sklepie kosztuje ok 200.Czy warto?Wypowiem sie za jakis czas.Wolalbym urzadzonko,ktore widzialem kiedys w niemczech ktore mialo 4 programowalne dozowniki zamkniete w szafce, to bylo naprawde cos profesionalnego.Ale 1000 euro. Co jeszcze zasilany dwoma paluszkami.Na razie nic wiecej nie moge napisac.Instrukcji niestety nie otrzymalem wiec niewiedzialem np. ze gumowa czesc z przodu to korek ktory trzeba naprawde mocno pociagnac zeby wyszedl.No ale juz wiem.Za jakis czas sie wypowiem dokladniej.W sumie to poinno to trafic do dzialu sprzetowego,no ale w sumie to urzadzenie do nawozenia. :D
pozdrawiam pawel

pawel winiarski


29 paź 2004, 16:30   (#7)  

A możesz jeszcze napisać gdzie to się montuje? Bo na obrazkach pokazane jest, że na szybie ale to chyba nie jest zbyt wygodne rozwiązanie jeśli ktoś ma pokrywę :?

Barti


29 paź 2004, 18:25   (#8)  

W sumie jest więc to pożyteczne urządzenie, tylko jest zbyt drogie (zwłaszcza na większą ilość akwariów). Ciekawy jestem na ile czasu starczają baterie i gdzie go można kupić.
Pozdrowienia
Waldek

Avatar użytkownika
Waldek
Stały bywalec

Posty: 446
Dołączył: 28 cze 2003, 00:10
Miasto: Wrocław

29 paź 2004, 18:50   (#9)  

Może tu :arrow: http://www.zoocentrum.bytom.pl/eheim/index2.htm
Mają karmnik więc mozę to też by sprowadzili :idea: :?:
Pozdrawiam
Marcin Pęczek

Avatar użytkownika
Marcin Peczek
Zaawansowany użytkownik

Posty: 933
Dołączył: 27 lis 2003, 09:58
Miasto: Łódź

29 paź 2004, 19:02   (#10)  

Gdzie sie montuje?Hmm. Stawia sie na pokrywie, w ten sposob zeby "dziubek" zbiornika znajdowal sie nad otworem do srodka akwa.Moze to byc np otwor do karmienia ryb.Ja mam pokrywe robiona na zamowienie i mam zrobione dwa owory:1. na auto karmnik i 2. na dozownik nawozu.Zreszta zrobilem fotke.
pzdr pawel
Załączniki
dozowniki.jpg
(22.04 KiB) Pobrane 1278 razy

pawel winiarski


29 paź 2004, 19:05   (#11)  

Waldek napisał(a):W sumie jest więc to pożyteczne urządzenie, tylko jest zbyt drogie (zwłaszcza na większą ilość akwariów). Ciekawy jestem na ile czasu starczają baterie i gdzie go można kupić.


Jesli chodzi o baterie to powiem tak.Karmnik dziala u mnie na tych samych bateriach od czerwca.wlacza sie dwa razy dziennie.Kupic mozna w sklepach netowych.
pzdr pawel

pawel winiarski


30 paź 2004, 09:10   (#12)  

Dzięki
Pozdrowienia
Waldek

Avatar użytkownika
Waldek
Stały bywalec

Posty: 446
Dołączył: 28 cze 2003, 00:10
Miasto: Wrocław











Powiązane tematy
  • Automatyczny dozownik Jebao doser 3.4

    Witam, może ktoś używa dozownika tak jak w tytule i potrafi mi wytłumaczyć jak ustawić interwał podawania ? Czy jak ustawie 1 to będzie dozował codziennie czy jak ustawie 30 to będzie dozował codzienn...

    Wyświetlenia: 3517 | Odpowiedzi: 21 czytaj więcej...

  • Dozownik nawozów Chihiros

    1news-40123.jpeg Z przyjemnością przedstawiamy nowość w naszej ofercie - dozownik płynów Chihiros. Dzięki niemu łatwo i wygodnie możesz rozwiązać kwestię regularnego podawania nawozów i... Czytaj w...

    Wyświetlenia: 1083 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Dozownik nawozów - powietrze w wężykach

    Witam, Mam pewien problem z zapowietrzaniem się wężyków w dozowniku Jebao. System zapowietrza się w jakiś tajemniczy sposób. Przy instalacji wężyki były odpowietrzone ( żadnych bąbli). Po powrocie z...

    Wyświetlenia: 2124 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Dozownik nawozów - gotowy projekt dla każdego

    Cześć! W sieci można znaleźć wiele różnego rodzaju gotowych projektów na dozowniki nawozów, jednak w mojej ocenie albo są one niedokończone mało praktyczne. Zrobiłem swój projekt, który może komuś się...

    Wyświetlenia: 4249 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Dozownik Jebao Doser 3.4 Wifi

    Witam zastanawiam się nad zakupem dozownika Jebao Doser 3.4 Wifi czy może ktoś z was użytkuje dany model i może się wypowiedzieć na jego temat ? Czy może jednak jest to strata pieniędzy ? Co sądzicie ...

    Wyświetlenia: 1843 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Dozownik nawozów własnej roboty

    Mam mały dylemat odnośnie elementów do skonstruowania takiego dozownika. A może go nie mam bo sobie to przemyślałem ale nie jestem pewien czy dobrze i stąd ten temat. Nie chce wydawać parę stów na got...

    Wyświetlenia: 6165 | Odpowiedzi: 38 czytaj więcej...

  • Jebao Doser 3.4 - dozownik nawozów z wifi

    doser2.jpg Jecod Doser 3.4 to najnowszy dozownik płynów popularnego producenta. Precyzyjny, automatyczny dozownik płynów, skonstruowany jest specjalnie pod kątem potrzeb akwarystycznych. Jego możli...

    Wyświetlenia: 2257 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Automatyczny dozownik nawozów Jecado dp-3

    Zapraszam do obejrzenia filmu na temat ww dozownika https://www.youtube.com/watch?v=hFLYaWepGOo

    Wyświetlenia: 7063 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • [DIY] Autmatyczny dozownik nawozów

    Hej, Wymyśliłem sobie ostatnio projekt automatycznego dozownika nawozów opartego na Arduino, powinienem zmieścić się z 3 pompami i ekranem dotykowym w kwocie ok 250zł. Programy tego typu, które znala...

    Wyświetlenia: 1735 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Dozownik nawozów ze strzykawek

    Witajcie Właśnie zakupiłem dozownik nawozów który był prezentowany na Ukraińskim youtube. Nie znam się na elektronice więc nie jestem w stanie zrobić dozownika jaki był prezentowany wcześniej na forum...

    Wyświetlenia: 1657 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 277 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.