Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Kamień/kostka/napowietrzacz do 240L



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



moje wyloty od filtrów są tak ustawione że nie powodują ruchu tafli wody. nie chce tego zmieniać bo dzięki temu mam dobrą cyrkulację. Podaję CO2 z butli, więc żeby uniknąć przyduchy chcę użyć jakieś kostki, kamienia, sam nie wiem właśnie co będzie dla moich 240l najlepsze żeby poruszało tafle....?

qqrq
Zainteresowany tematem

Posty: 274
Dołączył: 27 mar 2014, 13:00

Żeby uniknąć przyduchy zwyczajnie zmniejsz dozowanie CO2 , kostka napowietrzająca to nie jest zbyt dobry pomysł .

Avatar użytkownika
pagu
Znający temat

Posty: 1752
Dołączył: 20 wrz 2011, 17:54

tak, ale jakoś ruch tafli muszę wywołać

qqrq
Zainteresowany tematem

Posty: 274
Dołączył: 27 mar 2014, 13:00

qqrq napisał(a):tak, ale jakoś ruch tafli muszę wywołać

Zauważyłeś jakieś niepokojące oznaki u ryb ? bo jeśli nie to nie ma się czym martwić .
Każdy filtr wywołuje ruch wody a co za tym idzie także tafli wody nawet nie widoczny .

Avatar użytkownika
pagu
Znający temat

Posty: 1752
Dołączył: 20 wrz 2011, 17:54

niepokojące objawy są tylko nad ranem, jeszcze przed zapaleniem światła i włączeniem co2 (na noc wylaczam) Rybki maja czerwone skrzela i bardzo szybko oddychają, kilka z nich (razbory i zbrojniki) są przy tafli wody

qqrq
Zainteresowany tematem

Posty: 274
Dołączył: 27 mar 2014, 13:00

Nad ranem ? skoro na noc nie dozujesz CO2 to trochę dziwne , jeśli tak na noc odpal jakiś kamyk lub na wylot filtra nakładaj nasadkę skierowaną ku górze na początek i obserwuj

http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly ... arium.html

Avatar użytkownika
pagu
Znający temat

Posty: 1752
Dołączył: 20 wrz 2011, 17:54

Nie wiem dlaczego tak się wszyscy dziwią, że przyducha robi się nad ranem (już drugi raz w ciągu ostatnich kilku dni) ;)
W dzień ostro gazujemy wodę, w nocy rośliny CO2 nie pobierają, a pobierają tlen -> nad ranem przyducha. Miałem to samo u siebie do momentu, gdy nie zacząłem stosować skimmera - błona na wodzie blokowała w nocy natlenianie wody.

Avatar użytkownika
Kyle
Stały bywalec

Posty: 321
Dołączył: 11 cze 2008, 18:44
Miasto: Szczecin

Wspieram stronę kontem Premium

mam skimmer, dołączony do mojego HW-304B, ale on nie działa. Ma ktoś ten filterek z działającym skimmerem?

qqrq
Zainteresowany tematem

Posty: 274
Dołączył: 27 mar 2014, 13:00











Powiązane tematy
  • 240l - czarnykon

    240l Oświetlenie 3* Aquael d&n 17W CO2 Podłoże aquqsoil Parametry wody w normie ;) Temperatura 23' Filtracja Aquael ultramax 1500 Trochę problemu z zielenieniem szyb Co na to można poradzić?...

    Wyświetlenia: 1021 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • 060l – Kostka – TenOdtego

    60l – Kostka – TenOdtego Wymiary - 40x40x40 60l Oświetlenie - Jeneca LDJ-400 15W Nawożenie – 1 ml carbo dziennie, 1 ml potasu dziennie, 2 ml micro i 2 ml makro przy podmianie CO2 – bimbrownia na żelat...

    Wyświetlenia: 28830 | Odpowiedzi: 102 czytaj więcej...

  • 091l - Kostka Z Badylami 45x45x45

    Hejka Przedstawiam wam moje świeżo co zalane akwarium, na początku chciałbym zaznaczyć, że nie jestem "szpecem" w tej dziedzinie 😎 Coś o samym akwarium ---> WYMIARY:45X45X45 fulloptiwhi...

    Wyświetlenia: 1701 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • 010l - Kostka - Endi

    Witam wszystkich. Z racji takiej, iż niedługo będę zmieniał aranżację w mojej kostce, postanowiłem podzielić się kilkoma zdjęciami tego mikroskopijnego baniaczka, który funkcjonuje sobie już prawie ro...

    Wyświetlenia: 970 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Zmiana oświetlenia 240L

    Przymierzam się do zmiany oświetlenia. W moim odczuciu, to co posiadam jest "takie sobie". Generalnie mimo teoretycznie wystarczającej mocy/lumenów do litrażu - 54 lm/l. Wzrost roślin, jest ...

    Wyświetlenia: 319 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Wybór filtra do 240l. Zmieniać czy nie?

    Cześć. Jako, że jestem w trakcie zmiany aranżacji akwarium (100x40x60h), po głowie chodzi mi zmiana filtra. Obecnie posiadam Biomastera thermo 600 i wydaje mi się, że to nieco za mały filtr do mojego ...

    Wyświetlenia: 1527 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • Białe kropki na skorupce ślimaka oraz na korzeniach i kamien

    Proszę o pomoc zakupiłem w internecie kilka ślimaków helmet. Jeden z nich został zakupiony wraz z białymi kropkami, które rozprzestrzeniły się po całym akwarium (kamienie, korzenie itp.). Dodaję kilka...

    Wyświetlenia: 681 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • 240l - O Holender - Totik

    Wreszcie udało mi się zrobić zdjęcia mojego zbiornika, więc pokazuję. Nie jestem do końca zadowolony ze stanu zbiornika ani z jakości zdjęć. Mam nadzieję, że wybaczycie i dacie jakieś dobre rady jak c...

    Wyświetlenia: 3693 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Proporcje LED do 240L

    Witam Przekopałem się przez kilka stron ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Skorzystałem ze strony AZ led'a, wybrałem "najlepszą" metodę, uzupełniłem wszystkie rubryki i wyszło mi c...

    Wyświetlenia: 3818 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • 27l - BN/T - roślinna kostka

    1.jpg Witajcie. Chcicałbym zaprezentować Wam swoje akwarium. Jest to powrót do akwarystyki po 3 latach przerwy. Jednocześnie jest to mój pierwszy zbiornik na niejałowym podłożu z roślinami wymagający...

    Wyświetlenia: 3903 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 441 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.