Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Miernik EC / TDS



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



31 lip 2014, 18:42 Miernik EC / TDS  (#1)  

Witam,

natknąłem się w sieci na mierniki EC, TDS jak można je wykorzystać w akwarystyce poza badaniem wody RO, czy w czymś mogą pomóc (może nawożenie), jak je wykorzystujecie ??

borys309
Początkujący

Posty: 32
Dołączył: 02 kwi 2013, 08:47

31 lip 2014, 19:32 Re: Odp: miernik EC / TDS  (#2)  

Są wykorzystywane szczegolnie w krewetkariach do kontroli stanu przewodnosci wody. Mozna nim sprawdzic stan membrany ro.
Innych zastosowan nie widzę, w rosliniaku nie przyda sie .

Avatar użytkownika
edison81
Zainteresowany tematem

Posty: 283
Dołączył: 28 paź 2013, 21:44
Miasto: Poznań

Wspieram stronę kontem Premium

31 lip 2014, 20:39 Re: Miernik EC / TDS  (#3)  

Dokładnie, tylko do krewet i to tych bardziej wymagających (Taiwany i Crystale wyższych gradacji).
Niczego wartościowego w roślinniaku tym nie zmierzysz. By zbadać membranę wystarczy sprawdzić KH lub GH.

Avatar użytkownika
matu
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3539
Dołączył: 13 paź 2012, 23:17
Miasto: Gdańsk

01 sie 2014, 07:55 Re: Miernik EC / TDS  (#4)  

By zbadać membranę wystarczy sprawdzić KH lub GH

Membrana będzie dobra przy KH=0 i GH=0 ?

pi3cho82
Zainteresowany tematem

Posty: 260
Dołączył: 25 sie 2009, 17:20

01 sie 2014, 08:09 Re: Miernik EC / TDS  (#5)  

pomiędzy 0-1
Mam starą membranę a KH ciągle 0.

Avatar użytkownika
matu
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3539
Dołączył: 13 paź 2012, 23:17
Miasto: Gdańsk











Powiązane tematy
  • Wysokie tds ponad 40 na wyjściu z RODI

    Dzień dobry, Od około roku nie zmieniałem prefiltrów. Jednak wyczytałem w internecie, że prefiltry sedymentacyjny i węglowy nie maja wpływu na obniżenie wartości TDS. w kranie jest około 150 lecz wcz...

    Wyświetlenia: 568 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Elektroniczny miernik pH - opinie

    Tak mnie jakoś naszła myśl żeby może kupić takie ustrojstwo http://allegro.pl/miernik-tester-ph-wody-test-kwasomierz-wodny-tp1-i2333834670.html . Zapłacić 50zł i mieć na setki testów jest ekonomicznie...

    Wyświetlenia: 8200 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Jaki TDS kupić ?

    Witam jaki miernik TDS kupić głównie do sprawdzania wody RO ?

    Wyświetlenia: 3636 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Gh-kh a tds

    Cześć. Od około dwóch tygodbi stopniowo przechodzę na wodę RO. Wyjściowe parketry wody to gh 23, kh 14. Obecnie jestem na poziomie gh 6 kh 4. Czy możliwe jest, że przy takich parametrach tds wynosi 68...

    Wyświetlenia: 1191 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Kontrola KH i TDS (przewodność elektrolityczna)

    Witam, Z tego co wiem to nie można bezpośrednio łączyć pomiarów KH z TDS, to znaczy nie można na podstawie pomiaru TDS wyznaczyć wartości KH. Z drugiej strony wydawało mi się, że oba parametry można k...

    Wyświetlenia: 2729 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Czym obniżyć TDS?

    Dostałem w prezencie jonizator Chihiros Doctor III gen., niestety u mnie w akwarium ten jonizator wyłącza się w sekundę po podłączeniu do reaktora. Początkowo myślałem że mam luźne gniazdo i nie konta...

    Wyświetlenia: 1875 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Kalibracja mierników TDS, EC

    Ktos nie tak dawno pytał o kalibrację mierników. Niestety nie znalazłem wątku w wyszukiwarce więc dodaję oddzielny wątek. Poniżej link do filmu "Szopens Shrimps" o tym temacie. https://www...

    Wyświetlenia: 2002 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Jak przechowywać konduktometr i miernik ph.

    Zakładam temat tu ale jeśli to zły dział to proszę o przeniesienie. Chodzi mi o Wasze opinie co robić żeby te mierniki(chodzi mi o takie które nie są na stałe zainstalowane w akwarium) miały jak najdł...

    Wyświetlenia: 4194 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Miernik TDS przepływowy

    Witam, mam pytanie do użytkowników przepływowego miernika TDS: HM DIGITAL DM1:DUAL TDS METER (TDS81) . Jaka jest jego dokładność w porównaniu z miernikiem EC/TDS "długopisowym" i czy miernik...

    Wyświetlenia: 727 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Miernik TDS konduktometr (chiński)

    Witam. Właśnie dziś dojechał miernik TDS (konduktometr), a ponieważ odebrałem go w pracy, więc od razu go sprawdziłem. Do badań wziąłem wodę redestylowaną, 0,001 molowy roztwór KCl i kranówkę. Wynik...

    Wyświetlenia: 1943 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 336 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.