Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Odpad z odwróconej osmozy do podmian



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam mam pytanie może głupie ale zastanawiam Mnie jedna rzecz.
Posiadam Filtr RO. Woda u Mnie z kranu to kh ledwo 1 i gh niecałe 2. Czyli Miękka jak puch w poduszce.
Odpad z RO ma kh 2 gh 4. Czy mógłbym stosować do podmian odpad z RO 100%. Czy ilość innych związków będzie za duża ??
Wtedy uzdatniacza musiałbym lać połowę Mniej no i wody nie marnuje się tak wiele.
Za odpowiedź i pomoc z góry dzięki.

MiR88
Początkujący

Posty: 46
Dołączył: 21 lut 2012, 22:54

Marzę o Twojej kranówce, Ro jestzbędne przy tak niskich parametrach twardości. Nie mineralizuj, lej z kranu, skoro kh masz równe 1.

rafau
Znający temat

Posty: 1236
Dołączył: 10 paź 2009, 21:34
Miasto: Gdańsk

Wspieram stronę kontem Premium

Nawet bym rzekł że przy takich parametrach wody z kranu trzeba ją nawet dodatkowo zmineralizować :) :D bo są to niskie wartości- może skakać ph i nie będzie stabilności podczas podawania co2.
Fajna kranówka- aż dziwi mnie że jeszcze są takie miejsca gdzie jest taka woda( mieszkasz w górach?) :)

Avatar użytkownika
paydy
Zainteresowany tematem

Posty: 228
Dołączył: 21 maja 2013, 12:19

paydy napisał(a):Nawet bym rzekł że przy takich parametrach wody z kranu trzeba ją nawet dodatkowo zmineralizować :) :D bo są to niskie wartości- może skakać ph i nie będzie stabilności podczas podawania co2.
Fajna kranówka- aż dziwi mnie że jeszcze są takie miejsca gdzie jest taka woda( mieszkasz w górach?) :)


Czy taka fajna dla ludzi, to bym się spierał!

pit333
Poznaje temat

Posty: 144
Dołączył: 11 lut 2013, 12:47

też się zastanawiam po co ci to RO...

kretos
Aktywny użytkownik

Posty: 603
Dołączył: 27 lut 2013, 15:24

RO nie potrzebne.
A gdzie są takie parametry?

Adrian Anioł
Początkujący

Posty: 38
Dołączył: 17 lip 2014, 08:49

Witam.
Przepraszam, że tak późno odpisuję ale byłem na urlopie. Co do wody to prawie w górach miejscowość to Jastrzębie - Zdrój. Woda jest z Czech.
Stosuje mineralizator Preiss Diskus ale on podobno nie podnosi w ogóle KH. Podaje CO2 wiec powinienem podnieść chyba kh i gh mojej kranówki. Zastanawiam się nad robionym mineralizatorem RO Pomarańczowym.
Co do fajności dla ludzi to się nie znam. Nie narzekam by coś było nie tak. Na pewno na plus brak kamienia na prysznicach kranach czajnikach itp. Brak konieczności używania soli w zmywarce itp. Warze też piwo i wychodzi bombka (-: co do reszty to nie wiem. (-:
Pozdrawiam.

MiR88
Początkujący

Posty: 46
Dołączył: 21 lut 2012, 22:54











Powiązane tematy
  • Akwarium bez podmian na mineralizatorze- stabilność

    Dzień dobry, Zastanawiam się nad obniżeniem ph oraz twardości wody w moim akwarium low tech. Chciałbym docelowo zrezygnować z podmian o ile wszystko będzie dobrze funkcjonować. W domu mam mineralizat...

    Wyświetlenia: 358 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Przygotowanie wody do podmian i nawożenie po

    Cześć, zwykle wodę do podmian przygotowuję tak, że do RO dolewam odpowiednio dużo mineralizatora, aby otrzymać założone przeze mnie GH i KH. Następnie podgrzewam sobie dodatkową grzałką wodę w bańkach...

    Wyświetlenia: 1002 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Wasze zestawy do podmian wody

    Chciałbym przygotować film prezentujący najbardziej optymalny system do podmiany wody (pompa, przyłącza, zawory, końcówki itp.). Mam opracowany swój własny ale jestem ciekaw Waszych rozwiązań, może ...

    Wyświetlenia: 3676 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Wysokie ph na wodzie z osmozy

    Mam dość wysokie ph w akwarium w którym do podmiany używam osmozy z mineralizatorem Qualdrop GH+. Wynosi ono 7.6. Podloze aktywne ale juz dosyć lecie, ma kilka lat. Z rok temu dostałem ok 2 cm świeżeg...

    Wyświetlenia: 1595 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Filtr odwróconej osmozy parę pytań

    Witam. Wpadł mi w ręce ten konkretny model Filtra: https://www.seachem.com/pinnacle-plus.php Czekam na nowe membrany 100GPD i zastanawiam się nad pewnymi modyfikacjami. Może ktoś ...

    Wyświetlenia: 1343 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Pompa do podmian wody

    Witam, używa może ktoś z was pompy Hydor do podmian wody? Trochę męczące jest ręczne podmienianie i wymyśliłem sobie zautomatyzowany sposób ale nie wiem czy taka pompka da radę. Akwarium 120x50x50 sza...

    Wyświetlenia: 1859 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Patent do podmian wody w nano akwariach

    https://www.youtube.com/watch?v=tAeoqZZYS_8

    Wyświetlenia: 2787 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Woda z filtra odwróconej osmozy.

    Cześć. Używam filtra odwróconej osmozy (najpierw sedymentacyjny, później węglowy na końcu osmoza). Raz w tygodniu podłączam go do sieci i filtruję wodę do akwarium. Mam pytanie czy muszę po podłączeni...

    Wyświetlenia: 1300 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Jaki filtr RO do podmian wody

    Witam Potrzebuję filtra RO o wydajności 800 - 1000 gpd (filtr do bieżącego uzupełniania wody przy podmianach). Chodzi mi o to, żeby w miarę szybko (do ok. 1 h) uzupełnić wodę w akwarium (60 - 80 litró...

    Wyświetlenia: 3510 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Filtr odwróconej osmozy i jego wydajność.

    Witam! Ostatnimi czasy sporo rozmawiałem o wydajności Ro z pewnym akwarystą, który twierdzi, ze z membrany 75 gpd uzyskuje 25-30 litrów w godzinę. Dla mnie to dość............... szokujące. Jako,...

    Wyświetlenia: 8087 | Odpowiedzi: 27 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 307 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.