Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Cieknący kubełek - awaryjny mechanik



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Niestety mój e 901 po czyszczeniu zaczął przeciekać i jestem zmuszony wysłać go na reklamacje. Założyłem awaryjnie mechanika i mam parę pytań.

Czy ograniczać nawożenie, czy zakręcić co2, ile czasu rozwinie się nitryfikacja w gąbce?

king1000
Poznaje temat

Posty: 96
Dołączył: 27 lut 2013, 20:45

Witam, jeżeli nagle ograniczysz nawożenie i przykręcisz co2 to znacząco zmienisz parametry w zbiorniku, a to nie wróży niczego dobrego. Ja na Twoim miejscu zostawiłbym wszystko jak do tej pory i dodał bakterie nitryfikacyjne ze sklepu zoologicznego :) aby przyspieszyć rozwój w gąbce. Poza tym jak czyściłeś filtr to raczej nie wszystkie wkłady na raz, więc coś bakteryjek z nich można jeszcze wycisnąć :).

karramba
Początkujący

Posty: 46
Dołączył: 20 gru 2014, 09:31
Miasto: Dębica

Ok. czyli nawożę tak jak dotąd. Baktarie jasna sprawa, mam nadzieje, że mi za bardzo nie zagloni przez tydzień. Jutro wyślę, to może w przyszły piatek przyjdzie.

king1000
Poznaje temat

Posty: 96
Dołączył: 27 lut 2013, 20:45

Co do szybkości załatwienia reklamacji masz bardzo optymistyczne podejście. Nie wiem czy w czasie jednego tygodnia uda się to załatwić, chyba, że od ręki wymieniają sprzęt na nowy. Ale oby wyszło jak piszesz:)

karramba
Początkujący

Posty: 46
Dołączył: 20 gru 2014, 09:31
Miasto: Dębica

W sklepie którym zakupiłem filtr, podali dane hurtowni z której go brali, zadzwoniłem tam i kazali przysłać, już mi to skraca czas reklamacji, przez telefon serwisant powiedział, że długo taka naprawa nie potrwa, z tego co czytałem to tylko któraś uszczelka mogła pójść. Jeśli kumaty to będzie wiedział gdzie zajrzeć w pierwszej kolejności. Mam nadzieje, że w poniedziałek się zabiorą, wtorek potestują i wróci w piątek. OBY;)

king1000
Poznaje temat

Posty: 96
Dołączył: 27 lut 2013, 20:45

karramba napisał(a):Co do szybkości załatwienia reklamacji masz bardzo optymistyczne podejście. Nie wiem czy w czasie jednego tygodnia uda się to załatwić, chyba, że od ręki wymieniają sprzęt na nowy. Ale oby wyszło jak piszesz:)


Filtr mam już u siebie, coś było z wirnikiem nie tak i ogólnie Pan powiedzieł, że nie chodzi jak trzeba. Przysłali funkiel nówkę nie śmiganą. Szybko podłączam bo zielono mi jak nie wiem.

Również chcialbym podziękować tu całej załodze hurtowni Zoolog, a w szczególności Panu serwisantowi za szybką realizacje i podejście do klienta - akwarysty. Wzorowo.

king1000
Poznaje temat

Posty: 96
Dołączył: 27 lut 2013, 20:45

Faktycznie poszło ekspresem :)

karramba
Początkujący

Posty: 46
Dołączył: 20 gru 2014, 09:31
Miasto: Dębica











Powiązane tematy
  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 4035 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Podżwirówka i kubełek jednocześnie?

    Cześć. Chciałem zapytać co sądzicie o koncepcji zbiornika gdzie za filtrację będzie odpowiadać jednocześnie filtr kubełkowy i podżwirowy, przy następujących założeniach: - roślinność to wyłącznie mchy...

    Wyświetlenia: 263 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Kubełek do 45l

    Muszę kupić nowy filtr do 45-tki, akwarium z bojownikiem więc nie chcę tam zrobić pralki. W oko wpadły mi Eheimy Ecco Pro 130 i Clasic 250/2213++, nie będą zbyt mocne do takiego zbiorniczka? Można je ...

    Wyświetlenia: 1442 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Cichy kubełek do 250l

    Cześć, szukam, patrzę, czytam i już mam mętlik w głowie ;) Obecnie mam 112l i 2x 2422. Z czystym sumieniem mogę polecić te filtry, są bardzo ciche i przepływ nawet po pół roku bez czyszczenia według m...

    Wyświetlenia: 6066 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Który jako mechanik do 450l

    Cześć, który byście wybrali na mechanika do 450l. Ryby raczej małe takie jak bustrzyk amandy, prystelka, danio, neon kilka otosków i 2 kosiarki + sporo krewetek. łącznie około 60-70 sztuk ryb i nie wi...

    Wyświetlenia: 3178 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Wymiana filtra wewn. na kubełek - media

    Mam w akwarium filtr wewnętrzny Aquael Turbo 1500. W nim gąbka i ceramika w koszyczku. Dzisiaj podłączyłem filtr Hw-304a który docelowo ma zmienić ten wewnętrzny. Pytanko co do mediów filtracyjnych....

    Wyświetlenia: 2595 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Cieknacy filrt

    Witam serdecznie mam problem z filtrem hydor 150 cieknie mi między głowica A kubelkiem uszczelkę wymieniłem na nową i dalej jest tak samo wyciek jest tu jak jest zamknięcie z boku już nie mam pojęcia ...

    Wyświetlenia: 3658 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • [112l] tłumacząc laikowi - jaki kubełek, podłoże itd.?

    Witam, jestem w trakcie zakładania swojego pierwszego akwarium - 112l. Mam do Was kilka ważnych pytań. 1. Kubełek zastanawiam się między Ikola 450 / HW 302 / Fluval 206. Jaki byście wybrali? Oraz pyt...

    Wyświetlenia: 2905 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Kubełek do ogólnego zbiornika 360L

    Witam wszystkich. Mam nadzieję że zostanę zgładzony za to że zakładam kolejny temat. Od wczoraj przeglądam tematy w sekcji filtracja i niby są podobne tematy ale nie do końca więc postanowiłem zaryzyk...

    Wyświetlenia: 3918 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • hw 603a jako mechanik dla aqua nova ncf 1500

    Witam, Mam pytanko chciałbym zamontować szeregowo jako mechanika hw603a, a jako biologa ncf 1500 tutaj do was pytanie, obecnie mam w ncf licząc od kierunku wody 1 kosz -gąbka włoknina, 2 kosz- zeo...

    Wyświetlenia: 3082 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 453 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.
           


 
Uruchomiono zadanie harmonogramu