Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Tarło Bojowników



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



20 paź 2014, 21:02 Tarło Bojowników  (#1)  

Witam

Chciałbym się pochwalić filmem, który udało mi się nagrać w dniu dzisiejszym....Akwarium stojące w pokoju syna.

https://www.dropbox.com/s/j2hk08snsk3au ... 9.MOV?dl=0

przy okazji chciałbym zadać wam pytanie...w zbiorniku mam 2 samice z tym że jedna jest atakowana przez parkę, która miała tarło...czy wyłowić ją?

Jak dalej postępować z parką i złożoną ikrą?

Z góry przepraszam za jakość filmu...miałem pod ręką tylko telefon.

haddeess
Początkujący

Posty: 7
Dołączył: 17 gru 2012, 22:37
Miasto: Bydgoszczz

20 paź 2014, 21:27 Re: Tarło Bojowników  (#2)  

Wyłów samice. Zostaw tylko samca. Jak narybek zacznie pływać wyłów samca.

Avatar użytkownika
Kordek
Stały bywalec

Posty: 375
Dołączył: 04 sie 2005, 18:02
Miasto: k/Zakopanego

21 paź 2014, 08:28 Re: Tarło Bojowników  (#3)  

Film ciekawy ale szkoda że nakręcony ziemniakiem i to jeszcze w poprzek :/

mar2509
Aktywny użytkownik

Posty: 590
Dołączył: 05 maja 2014, 09:55

22 paź 2014, 23:04 Re: Tarło Bojowników  (#4)  

Jak powyżej. Musisz odłowić obydwie samice, bo samiec je zamęczy. Jak narybek zacznie pływać odłów również samca. Jeśli nie masz takiej możliwości to postaraj się chociaż delikatnie zainstalować kotnik, tak by nie naruszyć gniazda. Kotnik taki siatkowy w każdym akwarystycznym powinieneś dostać za kilkanaście złotych.

Bojowniki najlepiej rozmanażać w akwarium tarliskowym, w którym potem młodzież może spokojnie rosnąć. Do karmienia polecam JBL Nobil fluid z Artemią. Zarówno bojowniki jak i pielęgnice ładnie na tym rosły i się wybarwiały jednak ten pokarm bardzo brudzi wodę niestety. Jeśli masz ochotę i żona Cię nie pogoni to polecam hodowle wazonkowców :)

Rozmanażałem bojowniki wielokrotnie i wiem z doświadczenia, że samce, które dorastają razem w większości przypadków się nie atakują zatem to świetna okazja żeby mieć więcej niż jednego samca w akwarium :)

BTW samiec ładny. Wrzuć fotę za miesiąc, dwa jak się wybarwiły młode. Narobiłeś mi ochoty na powrót do bojowników :-) Cieszą oko i mogłyby mnie pozbawić problemu niekontrolowanego przyrostu naturalnego gupików :twisted:

Avatar użytkownika
breugnir
Stały bywalec

Posty: 301
Dołączył: 08 gru 2011, 01:51
Miasto: Olsztyn

22 paź 2014, 23:21 Re: Tarło Bojowników  (#5)  

filmik z mojego 54 litrowego LT

samiec i samica bojownika bronią gniazda
(proszę zignorować odgłosy rodziny :P)

niestety ikrę zeżarły neonki... (błędy wczesnego akwarysty)

jak się nastawiasz na odchowanie to trzeba odłowić jak koledzy mówili

deezidek
Początkujący

Posty: 47
Dołączył: 15 paź 2014, 13:41

23 paź 2014, 20:09 Re: Tarło Bojowników  (#6)  

Samice zostały od razu przeniesione...ktoś może wie jak długo się czeka na narybek?

haddeess
Początkujący

Posty: 7
Dołączył: 17 gru 2012, 22:37
Miasto: Bydgoszczz

23 paź 2014, 22:59 Re: Tarło Bojowników  (#7)  

Kilka dni i zaczną się ruszać. Obserwuj jak zmieniają się jajeczka :)

Avatar użytkownika
breugnir
Stały bywalec

Posty: 301
Dołączył: 08 gru 2011, 01:51
Miasto: Olsztyn











Powiązane tematy
  • Tarło Kardynałków

    Witam. Próbuję rozmnożyć kardynałki w moim 25 litrowym akwarium tarliskowym. Za każdym razem gdy ryby w nim umieszczam dochodzi to złożenia ikry ale już na drugi dzień od złożenia ikra po prostu znik...

    Wyświetlenia: 2854 | Odpowiedzi: 21 czytaj więcej...

  • Czy to tarło Danio?

    Witam, jestem świeżakiem i dopiero zaczynam zabawę. Akwarium 100l, Filtr kaskada Aquael fzn2, grzałka ustawiona na 25 stopni. Obsada to 1 Welona. 7 Kirysków Pstrych, 6 Otosków Przyujściowych, 10 Neon ...

    Wyświetlenia: 8953 | Odpowiedzi: 65 czytaj więcej...

  • Tarło neonów ?

    Witajcie . Chciałbym opisać moją sytuacje z neonami i zadać wam kilka pytań . Kilka dni temu po zapaleniu oświetlenia w akwarium za obserwowałem dziwne zachowanie Neonów Inessa , każdy z nich "...

    Wyświetlenia: 1023 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Bystrzyk Amandy -tarło

    Czy komuś się udało rozmnożyć tę rybkę? Nie chciałbym informacji z netu, tylko od osób którym udało się to zrobić? Jak przygotować tarliskowe,itd.... :roll:

    Wyświetlenia: 853 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Neon czerwony - tarło

    Ostatnio znalazłem filmik jaki nakręciłem co prawda parę lat temu, nie spotkałem jak dotąd nigdzie nagrania z tarła neona czerwonego wiec zamieszczam https://www.youtube.com/watch?v=30gN7fVvAM0&...

    Wyświetlenia: 735 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Tarło kirysów spiżowych.

    Tarło kirysów. Zapraszam do oglądania. Polecam dotrwać do końca filmu. https://www.youtube.com/watch?v=FYqZnaPYdDw

    Wyświetlenia: 1318 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Tarło Proporczykowiec Gardnera

    https://www.youtube.com/watch?v=jJY4j8luhY0

    Wyświetlenia: 504 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Harem bojowników w 112l

    Jako ze przed chwila przez przypadek pozbyłem się prawie całej obsady z akwarium i przeżył tylko bojownik helmetx2 i kirysek pstry .Potrzebuje odtworzyć obsadę. Bojownik jest bardzo spokojny z brzanka...

    Wyświetlenia: 3255 | Odpowiedzi: 22 czytaj więcej...

  • Razbora klinowa tarło

    Witam Powiedzcie czy możliwe jest żeby w świeżym akwarium tarła się razbora. Wczoraj po południu wpuściłem nowe rybki (neon czerwony i razbora klinowa), a dziś razbora wygląda że się trze. Z tego co ...

    Wyświetlenia: 889 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Wielkopłetw Wspaniały tarło.

    Witam. Jest już po tarle i proszę o kilka porad. Po pierwsze jaką zrobić temp.wody jeśli teraz jest ok.24s. Po drugie czy jakoś specjalnie zadbać o ph-jeśli tak to jakie powinno być. Wreszcie najważni...

    Wyświetlenia: 1742 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: piotrz23, prot, sik21 i 396 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.