Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Grzałka



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



19 paź 2014, 21:38 Grzałka  (#1)  

Jakiej firmy poleciliscie by grzałkę do akwarium 200l

Avatar użytkownika
karol1974
Zainteresowany tematem

Posty: 154
Dołączył: 18 cze 2013, 23:55

19 paź 2014, 22:03 Re: grzalka  (#2)  

Bądz Polakiem i kup Aqua Ela ,nie są złe.

Avatar użytkownika
Nuno
Początkujący

Posty: 44
Dołączył: 28 gru 2013, 16:44

19 paź 2014, 22:04 Re: grzalka  (#3)  

Jager/Ehiem wydatek sie opłaca. Z drugiej strony odradzam Aqaela i Elite. Z Aquaeli zrezygnowałem już z dwa lata temu , stale padał termostat lub nasiąkały.O kijowych przyssawkach nie wspomne. Jak chcesz wspierac polską przedsiembiorczośc to kup ich filtr nie grzałke :D Elite spalam po dwie na rok :D

aquapsychol
Poznaje temat

Posty: 63
Dołączył: 25 lip 2014, 20:14

19 paź 2014, 22:16 Re: Grzałka  (#4)  

Co myslicie o tej grzalce
Załączniki
$_12.JPG
(20.62 KiB) Pobrane 979 razy

Avatar użytkownika
karol1974
Zainteresowany tematem

Posty: 154
Dołączył: 18 cze 2013, 23:55

19 paź 2014, 22:22 Re: Grzałka  (#5)  

A jak sie sprawuje grzalka przeplywowa HYDOR ETH 200, czy nie zmniejsza przeplywu wody po podloczeniu do weza

Avatar użytkownika
karol1974
Zainteresowany tematem

Posty: 154
Dołączył: 18 cze 2013, 23:55

19 paź 2014, 23:04 Re: grzalka  (#6)  

aquapsychol napisał(a):Jager/Ehiem wydatek sie opłaca. Z drugiej strony odradzam Aqaela i Elite. Z Aquaeli zrezygnowałem już z dwa lata temu , stale padał termostat lub nasiąkały.O kijowych przyssawkach nie wspomne. Jak chcesz wspierac polską przedsiembiorczośc to kup ich filtr nie grzałke :D Elite spalam po dwie na rok :D


Obecnie od roku mam aquael gold heater przy zakupie też podchodziłem sceptycznie do tej grzałki bo cena wcale nie była mała. Ale minął rok i grzałka spisuje się świetnie.
Obecne serie Gold to już nie te same grzałki tej firmy co kiedyś.
Widząc jak działa ta grzałka nie kupię więcej grzałki Eheima bo ich cena jest przesadnie wysoka do ceny dobrego sprzętu konkurencji. Tetra po 2 latach użytkowania spisuje się też ok jedyny minus to to, że z grzałki wyparowało maskujące malowanie w górnej części tam gdzie jest mocowana i teraz całe kable i wnętrze grzałki jest widoczne.

Najlepszą opcją jak dla mnie jest posiadanie termofiltra. Posiadam termofiltr Eheima i jest to super rozwiązaniem. Niestety bardzo drogim.
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

20 paź 2014, 11:43 Re: Grzałka  (#7)  

karol1974Z tego co czytałem w opiniach Hydor przepływowy niewiele zmniejsza przepływ. Wiekszośc ludzi była zadowolona z szczelnosci , jednak pare osób źle trafiło. Wszyscy jednak narzekali że droga, brak konkurencji itp:D
wader No słyszałem że te goldy aqaela są lepsze , jednak poczekam troche zanim kupie. Co do cen Eheima też mam podobne zdanie. Są mocno przesadzone, ale jaki mamy wybór.

Wiecie co, najwiekszy problem mam w wyborze zwykłego termometru. A to są niedokładne, albo zwyczajnie je ukręcam przy czyszczeniu. Albo zbijam to kolanko od wieszaka. Sam shit mi sie trafia :D Może jakieś sugestie?

aquapsychol
Poznaje temat

Posty: 63
Dołączył: 25 lip 2014, 20:14

20 paź 2014, 12:01 Re: Grzałka  (#8)  

Termofiltr temperatura ładnie wyświetla się nam na wyświetlaczu filtra. :D
Trzyma ją idealnie. Możesz być pewny odczytu w 100%. Jak pisałem taki bajer kosztuje a dokładnie tyle co sam filtr bez grzałki. Bo za mojego echeima dałem ok 1400zł a taki sam model tylko bez grzałki kosztuje 760zł. To się nazywa wyzysk biednego akwarysty. :mrgreen:



Może jakiś elektroniczny ?

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/juwel- ... 19427.html

Ja z podwieszanych zrezygnowałem po tym jak zaciągnął mi wodę z zbiornika.
Na podłogę poszło 1cm wody z zbiornika 144l. Dobrze, że to był dzień i byłem w domu..
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • Grzałka Aquael Ultra Heater Day&Night

    Prezentujemy nowość w ofercie naszego sklepu - grzałkę, która odtwarza naturalną domową amplitudę temperatury, odwzorowoując efekt występujący w naturalnych ekosystemach wodnych... Czytaj więcej »...

    Wyświetlenia: 3096 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Grzałka Aquael Ultra Heater 100W - histereza

    Cześć, Chciałbym usłyszeć waszych opinii o grzałkach Ultra Heater. Ustawiłem temperaturę 24 stopni C, ale grzałka grzeje do jakiś 22.8 stopni C, 23.3 stopni C przy włączonym oświetleniu LED. Czyli his...

    Wyświetlenia: 815 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Grzałka mocna 500W ale krótka

    Potzebuje do sumpa grzałki o dużej mocy, minimum 500W, może byc więcej, tylko warunek zeby nie była taka długa jak te które są w ofertach, 30cm to max długości, moze byc gruba ale nie długa, istnieja ...

    Wyświetlenia: 901 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Hydor ETH 200 grzałka przepływowa

    Witam Zastanawiam sie nad takim wynalazkiem Hydor ETH 200 nigdy jeszcze nie miałem doczynienia z taką grzałką dlatego zadaje takie pytanie i prosze o opinie :) zastanawiam się czy ta grzała nie ogran...

    Wyświetlenia: 21032 | Odpowiedzi: 85 czytaj więcej...

  • Filtr Oaze BioMaster Thermo 350 Grzałka/Media

    Hej, pytanie do użytkowników wyżej wymienionego filtra, czy to jest normalne, że nie mogę fabryczną grzałką zamontowana w filtrze uzyskać wyżej temperatury niż 28 stopni, skala na grzałce jest do 32 s...

    Wyświetlenia: 1426 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Filtr zewnętrzny z grzałka do akwarium 63l

    Witam Poszukuje dobrego filtra zewnętrznego z grzałką do baniaczka 63l czy ktoś może coś polecić? Każda rada będzie pomocna Zastanawiam się nad Eden 511-100W Filtr zewnętrzny z grzałką do akwarium 1...

    Wyświetlenia: 1273 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Grzałka przepływowa Aquael Flow

    Czy ktoś z forumowiczów używa grzałki przepływowej aquael Flow? Szukam opinni na ich temat i za wiele nie ma. Zastanawiam się nad zakupem 500w .

    Wyświetlenia: 1404 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Filtr z grzałką.

    Padła mi grzałka w akwarium i zastanawiam się nad przepływową na wąż ale za bardzo nie mam na nią miejsca już. Więc druga opcja to wymienić filtr na taki z grzałką. Myślałem o starym eheimie np. 2317...

    Wyświetlenia: 696 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Grzałka Eheim, czy zaczyna się psuć ?

    IMG_5871.JPG Grzałka w akwarium 54l ma 13 miesięcy, czy zaczyna się dziać z nią coś niedobrego ? Wcześniej nie nagrzewała się tak na czerwono jak widać na zdjęciu.

    Wyświetlenia: 811 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Grzałka zewnetrzna do małego akwarium

    Witam. Mam akwarium 60L (kostka) obralem sobie za cel jak najmniejsza ilość akcesoriów w akwarium. Dyfuzor Co2 już mam założony na wylocie filtra , teraz kolej grzałki. Ale najslabsza jaka znalaz...

    Wyświetlenia: 1496 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: andrzejkowac, Joohan, Tomczas73 i 225 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.