Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Test na Magnez



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



20 sie 2014, 15:34 Test na Magnez  (#1)  

Mierzył ktoś testem Aquatest GH/Ca/Mg - ZOOLEK, magnez? Warto kupować ?

http://zoolek.pl/index.php3?id=opis_produktu&id_produktu=aquatest_gh_ca_mg&id_lang=pl

Avatar użytkownika
Kredu
Zainteresowany tematem

Posty: 202
Dołączył: 08 kwi 2014, 20:48

20 sie 2014, 19:30 Re: Test na Magnez  (#2)  

Witam
Daj znać jak kupisz, z tego co ja się orientowałem to produkt jest niedostępny
Pozdrawiam

faflo79
Poznaje temat

Posty: 50
Dołączył: 28 sty 2014, 23:35

22 sie 2014, 18:08 Re: Test na Magnez  (#3)  

Ostatnio na stronie JBL też pojawił się test na Mg do wody słodkiej. Może chociaż on pojawi się wkrótce w sklepach?

Avatar użytkownika
Shadowsong
Początkujący

Posty: 37
Dołączył: 28 sie 2006, 08:14
Miasto: Warszawa

22 sie 2014, 18:20 Re: Test na Magnez  (#4)  

Słabo to widzę, test na potas JBL pojawił się w ilości kilku sztuk a potem go z Polski wycofano.
Nie ma nikogo konkretnego odpowiedzialnego za tę sytuację oraz kompetentnego do udzielenia sensownej odpowiedzi.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12280
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

22 sie 2014, 18:58 Re: Test na Magnez  (#5)  

To co mi się podoba, gdy się ma Ro, że nie trzeba sobie takich testów kupować.
Szkoda kasy na testy, RO3 to około 120zł teraz. POLECAM

Avatar użytkownika
matu
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3539
Dołączył: 13 paź 2012, 23:17
Miasto: Gdańsk

22 sie 2014, 19:29 Re: Test na Magnez  (#6)  

Z tą dostępnością tego testu to dziwna sprawa bo w ulotce która reklamuje testy Zoolka
zarówno test na magnez i potas widnieją.
Załączniki
test zoolek 3.JPG
test zoolek 2.JPG
test zoolek 1.JPG
test zoolek.JPG
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

26 paź 2014, 17:49 Re: Test na Magnez  (#7)  

stosował ktoś z Was ten test?? Albo w ogóle jakiś na Mg ?

marcin_akwarysta
Poznaje temat

Posty: 75
Dołączył: 11 lip 2014, 11:27

02 lis 2014, 21:38 Re: Test na Magnez  (#8)  

a ten test na Mg?
Załączniki
mg test.jpg
(24.19 KiB) Pobrane 2547 razy

Avatar użytkownika
marlowe
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2217
Dołączył: 17 lut 2014, 17:45

02 lis 2014, 22:11 Re: Test na Magnez  (#9)  

Test salifert jest do wody słonej więc nieprzydatny do słodkiej zooleku nie można nigdzie dostać natomiast jest już dostępny test na Mg do wody słodkiej firmy jbl. Jeszcze jedna uwaga nie wiem czemu poza jbl inne firmy nie stosują komperatora barw czyli tego pojemnika do którego wkłada się butelki i zabarwia wodę odczynnikiem to naprawdę ułatwia rozróżnianie kolorów. Nie jest to pomysł jbl wiele firm robiących testy dla labów używa właśnie komperatora.
I jeszcze jedno jeżeli chodzi o nowości niedawno ktoś pisał o pierwszym mierniku na CO2 który nie opiera się o pomiar ph jak obecnie.Niestety nie jest to jeszcze pomysł dopracowany i nie wiadomo kiedy się ukaże . To będzie spory skok jakościowy mierniki oparte o pomiar ph obarczone są błędem ponieważ wiele substancji organicznych zakwasza wodę i fałszuje wynik. Częsta kalibracja sondy ph jest kłopotliwa ponieważ zanieczyszczamy za każdym razem bufor.Jest tylko jedno ale z tym miernikiem CO2 z tego co piszą będzie on kalibrowany na CO2 zawarte w powietrzu w wodzie jest go o wiele mniej więc nie wiadomo czy nie będzie przekłamań wyników

lesniowka
Poznaje temat

Posty: 90
Dołączył: 31 gru 2012, 18:47

02 lis 2014, 22:58 Re: Test na Magnez  (#10)  

lesniowka napisał(a): jest już dostępny test na Mg do wody słodkiej firmy jbl.


wszystkie jakie widzę są do wody słonej, także ten jbl. Który masz na myśli pisząc że do słodkiej?

Avatar użytkownika
marlowe
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2217
Dołączył: 17 lut 2014, 17:45

03 lis 2014, 10:39 Re: Test na Magnez  (#11)  

jbl do słodkiej jest dostępny mam go u siebie zobacz na allegro owszem robią do słonej ale i do słodkiej nowość

lesniowka
Poznaje temat

Posty: 90
Dołączył: 31 gru 2012, 18:47

03 lis 2014, 11:03 Re: Test na Magnez  (#12)  

nie ma, a jak jest to podaj link tu, albo na PW albo na marlowe27@interia.pl

Avatar użytkownika
marlowe
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2217
Dołączył: 17 lut 2014, 17:45

03 lis 2014, 11:38 Re: Test na Magnez  (#13)  

Test na Mg, zooleka jest dostępny w zielonych walizkach, co z tego jeśli skala jest zupełnie nieprzydatna.

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań

03 lis 2014, 12:32 Re: Test na Magnez  (#14)  

lesniowka napisał(a):jbl do słodkiej jest dostępny mam go u siebie zobacz na allegro owszem robią do słonej ale i do słodkiej nowość



dzięki, znalazłem i zakupiłem. ciekawy jestem czy wynik potwierdzi się z tym co sprawdzali mi w lab.

Avatar użytkownika
marlowe
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2217
Dołączył: 17 lut 2014, 17:45

03 lis 2014, 13:33 Re: Test na Magnez  (#15)  

Piotr Baszucki napisał(a):Słabo to widzę, test na potas JBL pojawił się w ilości kilku sztuk a potem go z Polski wycofano.
Nie ma nikogo konkretnego odpowiedzialnego za tę sytuację oraz kompetentnego do udzielenia sensownej odpowiedzi.



Kogoś to dziwi? Jaki kraj taki dystrybutor. Jak dzwoniłem do jednego z dystrybutorów JBL z zapytaniem o ProScape Soil, to musiałem powtórzyć nazwę kilka razy, potem opowiedzieć co to jest, a na koniec usłyszeć, że "JBL niczego takiego nie ma". Niekompetencja sięgnęła szczytów.

DavyJones


03 lis 2014, 15:39 Re: Test na Magnez  (#16)  

To,ze trafiłeś na jednego niedouczonego dystrybutora nie znaczy,ze wszyscy w Polsce sa tacy! Po drugie nic nie stoi na przeszkodzie samemu pofatygować sie do producenta i w tym bardzo złym Kraju rozprowadzać.Jak to napisałeś w tym kraju większość ,tylko narzekać potrafi.

grzeniu 73
Znający temat

Posty: 1865
Dołączył: 28 sty 2014, 17:58

03 lis 2014, 19:49 Re: Test na Magnez  (#17)  

grzeniu 73 napisał(a):Po drugie nic nie stoi na przeszkodzie samemu pofatygować sie do producenta i w tym bardzo złym Kraju rozprowadzać.


No proszę.. Wujek Dobra Rada. Mam sam zająć się dystrybucją produktów JBL, bo profesjonaliści nie mają pojęcia o produktach firmy, których produkty dystrybuują. Idąc Twoim tokiem rozumowania powinienem skończyć medycynę, żeby się samemu leczyć.

grzeniu 73 napisał(a):Jak to napisałeś w tym kraju większość ,tylko narzekać potrafi.


Gdzie to napisałem?

DavyJones


03 lis 2014, 19:58 Re: Test na Magnez  (#18)  

chodziło mi "w tym kraju" . Ten kraj to Polska.Ale to nie ten temat.

grzeniu 73
Znający temat

Posty: 1865
Dołączył: 28 sty 2014, 17:58

19 sty 2015, 14:11 Re: Test na Magnez  (#19)  

Porównywał ktoś już test JBL Mg do wody słodkiej z wynikami z laboratorium?

huaxue
Początkujący

Posty: 27
Dołączył: 08 sty 2014, 10:18

19 sty 2015, 15:21 Re: Test na Magnez  (#20)  

W laboratorium nie porównywałem ale wcześniej mierzyłem tak. Wapń testem Visicolor jedna kropla 5 mg i twardość testem visicolor 1 stopień niemiecki to trzy krople testu. Z tego wyliczałem magnez Teraz mam na Mg JBL i jak porównałem to wychodzi mniej więcej to samo. Czasem tylko wychodzi jakiś pośredni kolor i do końca nie jestem pewien.Problem jest inny nie wiem skąd się wziął ten stosunek Ca do Mg 4 do 1 u mnie lepiej rosną przy około 6 do 1 Jak zacząłem zagłębiać się w temat to zwątpiłem. Podobno ta sama roślina ma różne wymagania nawet w zależności od pory roku. Więc zmierzę ale nie wiem czego się trzymać. Szkoda że jakiś student nie chce zrobić pracy magisterskiej na temat pomiarów parametrów zawartości /stężenia krytycznego/pierwiastków w roślinach akwariowych. W książce ,,Diany,, trochę jest na ten temat. Takie pomiary prowadził także Pan Rataj niestety nie ma chyba dostępnych jego publikacji.

lesniowka
Poznaje temat

Posty: 90
Dołączył: 31 gru 2012, 18:47











Powiązane tematy
  • Jbl direct co2 test - nie działa

    Dzień dobry, Jakiś czas temu zakupiłem wyżej wymieniony test do bezpośredniego pomiaru co2. Nieważne czy mierze wodę z akwarium LT, wodę kranową, wodę przegotowaną, dopiero po wlaniu wielu kropel mi...

    Wyświetlenia: 478 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Test: ziemia, Tropica substrate, Platinum Soil, Controsoil

    W niedzielę 2022-10-09 rozpocząłem mini test kilku podłoży. Są to: 1. tropica plant growth substrate 2. ziemia (Kronen dla paproci, dodałem minimalną ilość suszonej gliny) 3. Platinum Soil 4. ControS...

    Wyświetlenia: 6033 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • Test Zoolek NO3 - fakty i mity

    Witam. Ponieważ po internecie krążą różne opinie na temat testów Zooleka, postanowiłem sam sprawdzić, czy rzeczywiście jest aż tak zły jak są o nim opinie :) Przeprowadziłem "kalibrację" tes...

    Wyświetlenia: 31523 | Odpowiedzi: 106 czytaj więcej...

  • Magnez?

    Koledzy, czy takie nowe liście mogą być przyczyną za dużego magnezu? 20220906_173403.jpg 20220906_173108.jpg

    Wyświetlenia: 3641 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Jonizator a glony. Test Chihirosa Doctora III

    Siemka. Ostatnio kupiłem sobie jonizator Chihirosa aby się przekonać o jego wpływie na rośliny i glony, gdyż na necie można znaleźć skrajnie różne opinie w kwestii użyteczności tego typu urządzeń. I m...

    Wyświetlenia: 1733 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Cyanobacteria Killer - test kapsułki na sinice

    Zapraszam na filmik o tym jak pozbyłem się sinic w dwa dni dzięki kapsułce na cyjanobakterie: https://www.youtube.com/watch?v=tzhYaeo1MCM A tu filmik o tym czy ta kapsułka działa na czarną odmianę...

    Wyświetlenia: 3953 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Test Zoolek K

    Witam, wyśle ktoś fotkę instrukcji testu Zoolek K na wysokie poziomy, bo nie pamiętam czy leje się 5ml wody z akwa i 5ml wody Ro, czy po 2,5ml. ulotka mi niestety zagineła

    Wyświetlenia: 2052 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Test Rataj na glony (DOC) - wideoprezentacja

    https://www.youtube.com/watch?v=LkFDlrhU8mk Zapraszam do obejrzenia. Test kupicie w sklepie RA: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/forum-dyskusyjne-reklamy/ryby-akwariowe/ryby-akwariowe-post/test-r...

    Wyświetlenia: 1374 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Skylight Hyperspot M - unboxing i test lampy

    Hej. Tak jak w tytule zapraszam na filmik o rewelacyjnej lampce rodzimej firmy Skylight: https://www.youtube.com/watch?v=aVomiK_w1FA

    Wyświetlenia: 1901 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Oase Filtosmart 60- unboxing i test

    Hej. Zapraszam na filmik o mini kubelku do małych akwariów: https://www.youtube.com/watch?v=HoX5akHtEW4

    Wyświetlenia: 1251 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: tomy76 i 374 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.