Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Galaretka na korzeniu



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



22 kwi 2014, 00:22 Galaretka na korzeniu  (#1)  

Witam
Tydzień temu wystartowałem z 240l, na chwile obecną na korzeniach pojawiła się jakaś pleśń która rozrasta się coraz bardziej w sklepie w którym kupowałem korzenie powiedzieli że, niby to normalne i że, za jakiś czas samo zniknie. Zastanawiam się czy czekać czy możne jakoś reagować a jak reagować to w jaki sposób i czy nie szkodzić to będzie rybą jak przyjdzie moment wpuszczania
Załączniki
20140421_215622.jpg
(1.76 MiB) Pobrane 1117 razy

Avatar użytkownika
Dejvid
Początkujący

Posty: 27
Dołączył: 03 kwi 2014, 11:01
Miasto: Trzebnica

22 kwi 2014, 00:31 Re: Galaretka na korzeniu  (#2)  

To są śluzowce. Na forum już był poruszany ten temat. U mnie było tego mniej i pomógł glonojad.

Ogr
Początkujący

Posty: 1
Dołączył: 07 lip 2013, 15:29

22 kwi 2014, 00:49 Re: Galaretka na korzeniu  (#3)  

Normalne to to nie jest i niech Ci kitu nie wciskają. Jak możesz to wyciągaj to z zbiornika oczyść sparz to gorąco wodą. To co pokazałeś na zdjęciu to już jest wersja max.A korzeń jest okorowany?

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

22 kwi 2014, 08:13 Re: Galaretka na korzeniu  (#4)  

weder napisał(a):Normalne to to nie jest i niech Ci kitu nie wciskają. Jak możesz to wyciągaj to z zbiornika oczyść sparz to gorąco wodą. To co pokazałeś na zdjęciu to już jest wersja max.A korzeń jest okorowany?

Mozna przy podmianie odessac rurka, zwykla plesn na starcie latwo sie odrywa. Ale Weder ma racje, wyciagnij korzenie ze zbiornika, usun to swinstwo mechanicznie i moze przegotuj korzen jak masz mozliwosc.


Pozdrawiam
Marek

MarekG


22 kwi 2014, 11:43 Re: Galaretka na korzeniu  (#5)  

Miałem taki efekt kiedyś, ale nie aż tak. Tak jak koledzy wyżej polecali, jeżeli wyciągnięcie korzenia nie sprawi kłopotu to lepiej go wyciągnąć i porządnie wymyć. Lecz jeżeli zniszczyło by to aranżacje to można odsysać to rurką co pewien czas i problem z czasem zniknie.
Jest to nieszkodliwe dla mieszkańców.

Anonim 11722


22 kwi 2014, 23:39 Re: Galaretka na korzeniu  (#6)  

krewetki tez daja rade

RBA2711
Początkujący

Posty: 14
Dołączył: 20 mar 2013, 00:37

23 kwi 2014, 01:40 Re: Galaretka na korzeniu  (#7)  

RBA2711 napisał(a):krewetki tez daja rade


Na to co widzimy w ilości 100 szt jeśli tylko to będą skubały.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

23 kwi 2014, 10:59 Re: Galaretka na korzeniu  (#8)  

Kosiarki lub otoski i odsysanie wężykiem codziennie - po dwóch tygodniach u mnie już nie widziałem pleśni. Przechodziłem przez to w dwóch akwariach.

Avatar użytkownika
bmr-biker
Poznaje temat

Posty: 115
Dołączył: 15 kwi 2007, 14:12

23 kwi 2014, 11:49 Re: Galaretka na korzeniu  (#9)  

Dzięki wielkie za podpowiedzi :) korzenia raczej nie mogę sparzyć gdyż jest cały mchem obwiązany wiec zostaje chyba rurka bo z rybkami to nie wiem czy już wpuszczać, gdyż baniak w sobotę będzie miał dopiero 2tyg . Z drugiej strony testy pokazują ze woda już jest ok poza tym Kh ,startowałem tez z filtrem który wcześniej półtora miesiąca chodził w 60l wiec bakterie pewnie już były zagnieżdżone i może wszystko szybciej wystartowało
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Dejvid
Początkujący

Posty: 27
Dołączył: 03 kwi 2014, 11:01
Miasto: Trzebnica

28 kwi 2014, 22:27 Re: Galaretka na korzeniu  (#10)  

tak tylko informacyjnie ściągniecie wężykiem pomogło na 2dni dopiero parę glonojadów i kosiarek zrobiło porządek :D jak na razie to nie widać żeby coś się pojawiało :) dzięki jeszcze raz za podpowiedzi

Avatar użytkownika
Dejvid
Początkujący

Posty: 27
Dołączył: 03 kwi 2014, 11:01
Miasto: Trzebnica











Powiązane tematy
  • Czarny nalot na korzeniu

    Dzień dobry, Potrzebuję pomocy w identyfikacji i ocenie niezidentyfikowanego nalotu moim akwarium. Posiadam zbiornik, kostkę, 30x30x30 z krewetkami, wystartowany 2 msc temu i kilka tygodni temu zacz...

    Wyświetlenia: 778 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • glony na korzeniu anubiasa

    Dzień dobry Korzenie Anubiasa Barteri pokryte są bardzo glonami nitkowymi, być może Cladophora. Liście są zdrowe ale roślina przestała rosnąć być może przez problem związany z glonem. Usuwanie mech...

    Wyświetlenia: 1996 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Narośl na korzeniu , glony i ospa

    Przepraszam z góry za mało szczegółowe informacje. Nie jestem w stanie podać więcej informacji niż te 'organoleptyczne'. Określę moje problemy w punktach: 1. Mam narośl na korzeniach, wygląda na ple...

    Wyświetlenia: 2032 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Wata na korzeniu red more

    W itam, czy to co mam na korzeniu, czy to jest normalne i czy to nie ma wpływu na rośliny ? T aka wata, jak to rękoma wyciagam to takie brązowe jest. P o wyciągnięciu z wody tak na boku to microso...

    Wyświetlenia: 1001 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Gałęzatka na skale czy mech na korzeniu???

    Jestem kreweciarzem :wink: i stwierdziłem, że w końcu przydałoby się mi się jakieś akwarium z rybkami. Od dłuższego czasu główkuję nad tym jak to ma wyglądać. Ogólny plan jest taki: Nano akwarium O...

    Wyświetlenia: 2081 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Glon na korzeniu i trawie na 3 planie.

    Cześć Ostatnio zauważyłem dwie rzeczy, które mnie zaniepokoiły w moim akwarium tj: 1. Nalot na korzeniu 2. Dziwny kolor trawy i glon. Akwarium 240l, 2x 39W. Ostatnio odważyłem się zrobić w akwarium k...

    Wyświetlenia: 3160 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • "Galareta" na korzeniu

    Witam. W piątek pojechałem na weekend dziś wracam i widzę takie paskudztwo na korzeniu . Co to takiego ? wraz z tym pojawiła się plaga małych ślimaków ,których przed wyjazdem wg nie widziałem oraz na ...

    Wyświetlenia: 6223 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Zielony nalot na szybach, kamieniach i korzeniu

    C ześć, Od trzech tygodni zmagam się z glonami. Na szybach, kamieniach (takich dużych, mam trzy) oraz na korzeniu pojawia się jasno zielony nalot, który łatwo jest usunąć czyścikiem. Zamienia się w ...

    Wyświetlenia: 4315 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Glony na szybie, korzeniu i roślinach

    Witam, Mam taki problem, że notorycznie na szybie co tydzień pojawiają mi się podobne glony jak na zdjęciu, no i oczywiście na korzeniu i roślinach. Nie mam pojęcia jak to zwalczyć a potem zapobiedz...

    Wyświetlenia: 3082 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Czy to normalne tak na korzeniu??

    20170113_200611.jpg Aby uzyskać pomoc zapoznaj się z wątkiem: http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarium/instrukcja-jak-zadawac-pytania-na-forum-30717.html

    Wyświetlenia: 901 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 306 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.