Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Nawożenie i chemia wody


Sagittaria - chloroza ?



Metody nawożenia roślin akwariowych. Analiza parametrów wody i dobór właściwych preparatów.



04 lip 2015, 10:27 Sagittaria - chloroza ?  (#1)  

Czy takie liście Sagittarii świadczą o chlorozie?
uploadfromtaptalk1435998346920.jpg
(315.51 KiB) Pobrane 440 razy


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
kazujama
Aktywny użytkownik

Posty: 652
Dołączył: 21 kwi 2014, 10:44

04 lip 2015, 11:21 Re: Sagittaria - chloroza ?  (#2)  

Dla mnie jest ok i nie wygląda to na chlorozę.
Mam tą roślinę dość mocno podsypaną i mam podobnie. Nie sądzę aby jej czegoś mogło brakować a wygląda jak u Ciebie.

http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... &start=150

Pomału pozbywam się tej rośliny wymaga ciągłego przerywania i wycinania. Rozrasta się w zastraszającym tempie. A posadzona z przodu zbiornika mająca robić za trawnik w 3 tyg potrafi dorosnąć do 30 cm. To co widzisz na zdjęciu tydzień temu wszystko poszło do kosza.
Załączniki
roślina 1.jpg
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

04 lip 2015, 11:23 Re: Sagittaria - chloroza ?  (#3)  

Dzięki za odpowiedź. Co do przycinania to się nie obawiam bo w poprzednim baniaku miałem Glossostigme która rosła jak szalona i wrastała się we wszystkie plany ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
kazujama
Aktywny użytkownik

Posty: 652
Dołączył: 21 kwi 2014, 10:44











Powiązane tematy
  • Brązowienie brzegów liści, chloroza

    Witam Dane zbiornika: Start: 15.01.2016 Litraż: 54 Podłoże: sera floredepot (2,4 kg) plus czarny żwirek 2-4mm Oświetlenie: Aquael Leddy Tube 6w plus dodatkowa listwa LED 50cm 6500K (8,5W) Obsada: 8x ...

    Wyświetlenia: 2472 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Chloroza??

    Witam, czy to jest chloroza?? Jest ona na rotali rotundifoli a u innych roslin nie ma (czerwonych). Nie jestem w 100% pewny.

    Wyświetlenia: 5728 | Odpowiedzi: 49 czytaj więcej...

  • Proszę o pomoc w nawożeniu ? chloroza

    To mój pierwszy post na tym forum więc chciałbym Was wszystkich powitać! Oczywiście piszę z problemem :] Akwarium: 138l (92x30x50cm) 110-120l netto Oświetlenie: 0,6W/l - 84W T8 (od tyłu belk...

    Wyświetlenia: 4132 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Chloroza międzyżyłkowa - pomocy bo sam nie dam rady

    Zbiornik 40 litrów brutto, podłoże ze żwirku tesco, aqurelle 15W + SunGlo 15W TWO 6 NO3 ~10 PO4 ~0,5 CO2 z butli Obsada: od wczoraj 4 amano, dużo młodych zatoczków i kilka rozdętek, no i stułbie...

    Wyświetlenia: 1443 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Chloroza nerwu i żyłek

    Witam. Niedobór/nadmiar którego z pierwiastków powoduje chlorozę nerwów i żyłek liści? Chloroza zaczyna się od nóżki liścia od łodygi a potem wkracza na nerw główny i żyłki boczne. Obszar miedzyżyłko...

    Wyświetlenia: 796 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Kłopoty z Sagittaria Subulata

    Witam Nawożę Symfonią Złotą, Mg, Mn, Fe, K2SO4 + KNO3 i KH2PO4 NO3-10 PO4-0,5-1 ( - dalej test Rataja, sklepy u mnie to kicha, czekam juz 2 miesiące na test SERY) kH - 8 gH - 11 pH - 7.2 A...

    Wyświetlenia: 1352 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • TMG a chloroza

    Czy przy stosowaniu TMG może wystąpić chloroza? Chodzi mi oczywiście o akwarium roślinne. Doszedłem do dawki 10ml do podmiany i 2 ml dziennie i Hygrophila polysperma ma białe żyłki a całą resztę liśc...

    Wyświetlenia: 1930 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Problemy z Sagittaria subulata

    teroetycznie łatwa w uprawie roślina. Mam okol o 0.5 W na litr, nawożenie trojcą Aqua -artu a roślinka marnieje. Jakie to to ma naprawde wymagania?

    Wyświetlenia: 1248 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Chloroza

    Witam, "Walcze" z akwa roślinnym od kilku miesięcy i mam kilka pewnie troche "głupawych" pytań ;) będę wdzięczny za odwiedzi: Akwa 172 L, oswitlenie 0,55W/l, Two 7, Tww 4, Ph ok 7, NO3 ok 10...

    Wyświetlenia: 6396 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: KubaGsxR i 743 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.