Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Nawożenie i chemia wody


Elos vs Ferka



Metody nawożenia roślin akwariowych. Analiza parametrów wody i dobór właściwych preparatów.



05 mar 2015, 18:32 Elos vs Ferka  (#1)  

Witam
Chcę przetestować którąś z tych linii nawozowych tylko nie wiem na którą się zdecydować.
I tu moje pytanie czy ktoś z was może używa ich u siebie??? ;> Ma jakieś doświadczenia z nimi??
Ogólnie Ferka jest chwalona natomiast o Elosie trudno cos znalezc w necie. ..
Co myślicie? ??

SheerG
Początkujący

Posty: 48
Dołączył: 31 sty 2015, 19:26

21 mar 2015, 20:24 Re: Elos vs Ferka  (#2)  

Obie się sprawdzają,
wybieraj zasobnością portfela albo bazując na kondycji roślin z galerii (podpatrz jakie nawozy ludzie stosują):
http://www.roslinyakwariowe.pl/galerie/akwaria.html
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

22 mar 2015, 00:58 Re: Elos vs Ferka  (#3)  

Obie linie wychodzą bardzo podobnie cenowo przy jednorazowym zakupie ;)
Widziałem naście zbiorników na ferce i tylko dwa na Elosie;/
I stąd mój dylemat...skoro Elos jest tak dobry to czemu nikt nie stawia na nim zbiorników???Kwestie finansowe???

SheerG
Początkujący

Posty: 48
Dołączył: 31 sty 2015, 19:26

22 mar 2015, 01:08 Re: Elos vs Ferka  (#4)  

Nie używałem ELOS, ale używam Ferki i pewnie z tego powodu już nie spróbuję ELOS:). Dla mnie Ferka sprawdza się idealnie.
Piotrek
Bart's hills - 200l: 14 miejsce Polish Aquascaping Contest 2021
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/viewtopic.php?f=16&p=631533#p631533.html
Spirit of Nature - 200l: 3 miejsce CARLA 2017, 87 miejsce EAPLC 2016, 242 miejsce ISTA 2016
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/200l-spirit-of-nature-piotr-michalski-70917.html
Misterious mountains - 200l: 1 miejsce akwarium miesiąca
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/200-l-misterious-mountains-piotr-michalski-62185.html

Avatar użytkownika
Pita
Zainteresowany tematem

Posty: 219
Dołączył: 25 lip 2013, 18:12

22 mar 2015, 07:25 Re: Elos vs Ferka  (#5)  

SheerG napisał(a):Obie linie wychodzą bardzo podobnie cenowo przy jednorazowym zakupie ;)
Widziałem naście zbiorników na ferce i tylko dwa na Elosie;/
I stąd mój dylemat...skoro Elos jest tak dobry to czemu nikt nie stawia na nim zbiorników???Kwestie finansowe???


No i właśnie sam sobie odpowiedziałeś :)

Próbuj z ferką, ze swojej strony mogę polecić jeszcze ADA (bardzo lubię te nawozy) oraz VIMI - są bardzo dobre i ciekawsze cenowo. Ostatnio coraz więcej osób się do nich przekonuje.

Ale i tak musisz trafić na takie, które Ci podpasują i które okiełznasz przy swoim akwarium.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

22 mar 2015, 14:04 Re: Elos vs Ferka  (#6)  

Ferka ma fantastyczne kapsuły, one robią świetną robotę, płyny są OK ale to tylko delikatne uzupełnienie.

kaboom
Aktywny użytkownik

Posty: 691
Dołączył: 29 sie 2011, 17:52

22 mar 2015, 14:08 Re: Elos vs Ferka  (#7)  

Jak w większości,
dlatego porządni producenci oferują również różnej maści kapsułki do podłoża lub pałeczki tak aby maksymalnie ułatwić adeptom pielęgnację akwarium, która zakończy się powodzeniem.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

22 mar 2015, 22:45 Re: Elos vs Ferka  (#8)  

Piotr napisał(a):Jak w większości,
dlatego porządni producenci oferują również różnej maści kapsułki do podłoża lub pałeczki tak aby maksymalnie ułatwić adeptom pielęgnację akwarium, która zakończy się powodzeniem.

Zgodzę się że są inne kapsułki ale tu akurat Ferka w moim odczuciu zostawia konkurencję daleko w tyle, stosowałem już wszystko chyba co jest na rynku i Ferka sprawdza się w każdych warunkach i każdym podłożu od Amazoni do żwirku.
Co do Elosa to jest to firma mi obca dlatego nie mogę się do ich produktów odnieść.

kaboom
Aktywny użytkownik

Posty: 691
Dołączył: 29 sie 2011, 17:52

23 mar 2015, 00:21 Re: Elos vs Ferka  (#9)  

Kapsułek ferki używam jakoś od miesiąca i wiem że ich nie zmienię ;)
Natomiast w pewnym salonie akwarystycznym w wawie po chyba godzinnej rozmowie na temat Ferka vs Elos polecono mi Elosa właśnie.Stąd też mój dylemat ;)

SheerG
Początkujący

Posty: 48
Dołączył: 31 sty 2015, 19:26

23 mar 2015, 15:46 Re: Elos vs Ferka  (#10)  

Witam, mogę z czystym sumieniem polecić Elosa, prowadzę na nim zbiorniki od ok 2lat i nie zamienię na nic innego. W akwa 60 l zestaw nawozów wystarczył mi na 1 rok (micro i macro, a potasu zostało mi pół butelki).

Anonim 24805












Powiązane tematy
  • Nawozy Ferka (Balance-N - azot) czy mogę tylko tym nawozić?

    Dzień dobry. Proszę o pomoc doświadczonych akwarystów: Stan obecny: Akwarium 125l od 18 miesięcy. Podłoże z ziemi oraz na to źwir czarny. Obsada ryb duża, roślin mało. Nie nawożę niczym. Bardzo dob...

    Wyświetlenia: 1809 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Ferka - niedobór fosforu

    Witam szanownych kolegów ;) Tydzień temu we wtorek przeszedłem z linii AA (najpierw rhizoclonium, później oedogonium, zielenice itd. ;) na pełną linię Ferki. Do końca tygodnia byłem zadowolony ze sta...

    Wyświetlenia: 14606 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Opakowania Ferka 500 ml

    Witam, ostatnio tak sie zlozylo ze z racji posiadania menzurki laboratoryjnej 500 ml naszla mnie chec sprawdzenia pojemnosci butelki na nawozy FERKA 500ml, po odmierzeniu 500 ml wody w menzurce i prze...

    Wyświetlenia: 6019 | Odpowiedzi: 27 czytaj więcej...

  • Nawożenie ferka

    Moje akwrium o pojemności 43l ma już 8 dni nawożone jest ferka na razie podaje tyko Ferka Balance K w dawkach 0,50 ml codziennie czy mogę już przejść do nawożenia Ferka Aquatilizer w tej samej dawce...

    Wyświetlenia: 1385 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Podłoże aktywne + ferka

    Witam wszystkich. Potrzebuje pomocy: od tygodnia moje rośliny zaczęły tracić liście marnieją mi w oczach (listki z pięknie zielonych żółkną i odpadają). Akwarium 200l, 4 tydzień, podłoże aktywne Ama...

    Wyświetlenia: 1405 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Pytanie o nawożenie Ferką

    Witam, mam pytanie do osób stosujących linię ferka. Czytałem instrukcję stosowania tych nawozów ( https://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly/nawozenie/1979-nawozy-ferka-dozowanie.html )...

    Wyświetlenia: 1260 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Linia Ferka a dodatkowy potas

    Witam, czy przy podawaniu Ferka Aquashade i Aquailizer jest jeszcze potrzeba dodawania Ferka Balance do zbiornika czy K podaje sie tylko przy starcie.

    Wyświetlenia: 1579 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Ferka z Tropica czy można mieszać?

    Witam ! Kolejny problem ;) Zawsze podawałem taki nawóz i nic więcej Tropica PREMIUM Nawóz Tropica PREMIUM Fertiliser [125ml] - uniwersalny Myslę o zakupieniu pod anubiasy nawozu Ferka dla roślin ...

    Wyświetlenia: 1077 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Świeży start na Amazionia New, a linia Ferka.

    Witam Przymierzam się do nowego zbiornika 60l. W zbiorniku użyje podłoża Amazonia new plus power sand. Chciałbym wrócić przy tym akwarium do linii ferka i tutaj moje pytanie: Czy warto trzymać się na...

    Wyświetlenia: 936 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Nawożenie linią ferka przy Amazoni

    Witam, dziś doczekałem się roślin i w końcu po miesiącu oczekiwań zrobiłem restar, kilka danych: zbiornik 112l oswietlenie 2x39w , pierwszy tydz 7 godz nawozenie cała linia ferka butla co2 , co2 ...

    Wyświetlenia: 4455 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: brazzo i 512 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.