Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Nawożenie i chemia wody


Jak podajecie nawozy do zbiornika?



Metody nawożenia roślin akwariowych. Analiza parametrów wody i dobór właściwych preparatów.



Hej. Podaję obecnie carbo i potas w płynie do zbiornika, ale zastanawiam się czy dobrze to robię. Po prostu wlewam płyn przez otwór na karmienie w pokrywie bezpośrednio do akwarium. Nie mam obecnie ryb, ale wiem że są ciekawskie i podpływają, szczególnie jak są przyzwyczajone że z góry sypie im się pokarm.
Boję się, że jak już będzie obsada i zacznę dodawać w ten sposób jak obecnie nawozy, ryby mogą zostać jakoś nimi oblane/otrute. Czy spotkaliście się z tym problemem?

pk77
Poznaje temat

Posty: 143
Dołączył: 19 lis 2014, 13:29

A co to jest za problem? Podajesz wlewając nawozy przy wylocie filtra i po twoim zmartwieniu.

DavyJones


Ja podaję Potas i Makro z AA i nie ma problemu z rybami. Producent napisał, że prepraty są bezpieczne dla ryb, więc nie widzę problemu. Przeczytaj co jest napisane na etykiecie, ew. zapytaj producenta.
Uważam, że zarówno ryby jak i rośliny są oragnizmami jednakowo delikatnymi i odpowiedzialni producenci, dbają o to żeby środki nie były dla nich szkodliwe.

Avatar użytkownika
Skaramoosh
Początkujący

Posty: 31
Dołączył: 22 lip 2014, 20:20
Miasto: Kraków

Jedynie chyba tylko z Carbo warto uważać i nie lać bezpośrednio na zwierzaki a przy wylocie filtra żeby od razu się rozcieńczyło.

Avatar użytkownika
Andersen
Zainteresowany tematem

Posty: 177
Dołączył: 08 kwi 2006, 23:49
Miasto: Katowice

Wspieram stronę kontem Premium

z ilością też trzeba uważać bo nadmiar carbo szybko uśmierca krewetki

Avatar użytkownika
kazujama
Aktywny użytkownik

Posty: 652
Dołączył: 21 kwi 2014, 10:44











Powiązane tematy
  • Nawozy

    Akwarium 54l Óswietlenie: 1x Aquael leddy d&n 7W oraz 1x Aquael leddy d&n 10W w sumie 31 lumenów/l Podłoże: darksoil Nawożenie co²z bimbrowni Roślin: tylko monte carlo, Bucephalandr kilka Alte...

    Wyświetlenia: 924 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Jak dozować nawóz

    Witam, mam pytanie, czytam o nawozach i dozowaniu i już mam kręćka w głowie. W jaki sposób powinienem dozować nawóz tj. czy powinienem dążyć do utrzymania cały czas takie samego poziomu nawozu w wodzi...

    Wyświetlenia: 1042 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Akwarium 72l nawozy

    Witam w akwarium mam wodę kran jakie nawozy kupić rośliny mało i średnio wymagające czy kupić makro i mikro razem czy osobno pierwiastki jeśli tak to jakie azot potas fosfor żelazo i co jeszcze? Czy n...

    Wyświetlenia: 636 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Jak zakwasić wode bez CO2 ??

    Witam Udało mi się zmiękczyć wode przy pomocy wody ro i jak w kranie mam 11 GH to teraz w akwarium mam 5 GH. I udało mi się też ją lekko zakwasić tak na 6,5 ph ale to dzięki chyba podłożu Controsoil....

    Wyświetlenia: 2025 | Odpowiedzi: 48 czytaj więcej...

  • Nawozy Chihiros ZETA - nowość

    404957949_745755957587525_524890179965328233_n.jpg 405257046_745755747587546_2612388788113651239_n.jpg Firma Chihiros zapowiedziała wypuszczenie swojej linii nawozów - ZETA. Czekamy na dostępnoś...

    Wyświetlenia: 369 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Nawozy firmy 2hr Aquaristic - ATP Sky i ATP Complete

    Witam. Pomyślałem że przetestuje u siebie produkty Denisa Wonga czyli mineralizator Apt Sky i nawoz Apt Complete. Jezeli chodzi o mineralizator to przy ustawieniu gh na 7,5 daje on 36ppm wapnia, 10,5...

    Wyświetlenia: 729 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Nawozy GT AQUA - nowość

    6-280921.jpg Do oferty sklepu dołączyły nowe nawozy marki GT Aqua. Są one przeznaczone dla roślin wodnych hodowanych w akwariach dekoracyjnych. Nawozy zawierają kluczowe składniki dla rozwoju zdrow...

    Wyświetlenia: 3122 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Jebao DP... źle dawkuje nawozy

    Witam Kupiłem dozownik nawozów JEBAO DP-5. Po odpowietrzeniu i kalibrowaniu dozownik źle odmierza dawki. Musiałem zastosować zaworki przeciwzwrotne ponieważ cofał mi się płyn. Dawka nastawiona/dawka p...

    Wyświetlenia: 17038 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Nawozy VIMI konkurencją dla ADA

    nawozy-vimi.jpg VIMI wprowadziło do oferty nowe, skoncentrowane nawozy w małych buteleczkach - podobnie jak ADA. W ofercie ADA znajdziemy żelazo (jako ADA ECA) i hormony roślinne przydatne do rege...

    Wyświetlenia: 6909 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Ile Nawozic i jakie Nawozy

    Witam, Mój zestaw Kostka- 31L brutto-30x30x35 netto-pewnie jakieś 25L Światło- Twinstar III 300C 16W 1028 lm świece 7godz akwarium ma 1 miesiąc CO2 TROPICA System Nano na noc zakręcam Filtracj...

    Wyświetlenia: 1593 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: brazzo, Hultaj i 532 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.