Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Dojrzewanie zbiornika

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

29 lis 2019, 00:18 Dojrzewanie zbiornika  (#1)  

Załorzyłem nowy zbiornik. Przez tydzien czasu podawałem seachem stability w odpowiednich ilosciach. I teraz tak po tygodniu wpuscilem pare ryb. Pytanie - Czy dalej podawac bacterie bo woda zaczyna delikatnie robic sie metna. Czy poprostu pozostawic tak jak jest i dac zbiornikowo czas by sam dojrzał.

szwajcar18
Początkujący

29 lis 2019, 00:38 Re: Dojrzewanie zbiornika  (#2)  

szwajcar18 napisał(a):Załorzyłem nowy zbiornik. Przez tydzien czasu podawałem seachem stability w odpowiednich ilosciach. I teraz tak po tygodniu wpuscilem pare ryb. Pytanie - Czy dalej podawac bacterie bo woda zaczyna delikatnie robic sie metna. Czy poprostu pozostawic tak jak jest i dac zbiornikowo czas by sam dojrzał.
Ryby powinieneś wpuścić po stabilizacji zbiornika, a nie w trakcie. W ten sposób możesz wybić obsadę, w konsekwencji tracąc pieniążki. Żeby się dowiedzieć jaki jest stan, trzeba by było zrobić testy lub na spokojnie poczekać jeszcze te trzy tygodnie.
Ostatnio edytowano 29 lis 2019, 00:56 przez Krzysztof Radziszewski, łącznie edytowano 1 raz

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

29 lis 2019, 00:51 Re: Dojrzewanie zbiornika  (#3)  

Troche za pózno . Ryby sa juz w zbiorniku. Nie mierzyłem wszystkich parametrow wyłacznie ph.ok 7.30 kh 12. We filtrze jest matrix seachema i dodatkowo purigen . Takze piwinnien zbiornik szybko dojrzec

szwajcar18
Początkujący

29 lis 2019, 00:55 Re: Dojrzewanie zbiornika  (#4)  

szwajcar18 napisał(a):Troche za pózno . Ryby sa juz w zbiorniku. Nie mierzyłem wszystkich parametrow wyłacznie ph.ok 7.30 kh 12. We filtrze jest matrix seachema i dodatkowo purigen . Takze piwinnien zbiornik szybko dojrzec
Życzę powodzenia i sukcesów.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

29 lis 2019, 01:16 Re: Dojrzewanie zbiornika  (#5)  

U mnie zbiornik ma 4 tygodnie i jeszcze nie dojrzał . A co do dojrzewania ma matrix z purigenem? Też mam te złoża w filtrze i jak widać nie maja one nic wspólnego z dojrzewaniem . Najpierw się mierzy no2 a potem wpuszcza ryby !!!!! Stability w odpowiednich ilościach to znaczy w jakich? bo u mnie przez pierwsze 21 dni zostało wlane ponad 150 ml na 120l wody

RB23SMRT
Zainteresowany tematem

Miasto: Kraków

29 lis 2019, 01:18 Re: Dojrzewanie zbiornika  (#6)  

Pierwszy dzien 5ml na 40l a pozniej przez 7 dni po 5ml na 80l

szwajcar18
Początkujący

29 lis 2019, 01:22 Re: Dojrzewanie zbiornika  (#7)  

Moim zdaniem rodzaj i jakosc medi filtracyjnych ma znaczenie.

szwajcar18
Początkujący

29 lis 2019, 01:26 Re: Dojrzewanie zbiornika  (#8)  

Myśle że najpierw trzeba było zacząć od tego .

https://www.roslinyakwariowe.pl/artykul ... otowo.html

RB23SMRT
Zainteresowany tematem

Miasto: Kraków

29 lis 2019, 09:08 Re: Dojrzewanie zbiornika  (#9)  

Za szybko z rybami-poprzednicy mają rację.
Sytuację może uratować dołożenie dojrzałego filtra pożyczonego od kolegi ewentualnie ratuj się podmianami, które opóźnią dojrzewanie ale uratują obsadę.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Znający temat

29 lis 2019, 09:47 Re: Dojrzewanie zbiornika  (#10)  

Dołóż waty do filtra, powinna pomóc w oczyszczeniu wody.
w życiu wina leży po dwóch stronach: żony i teściowej, w akwarium zawsze jest po mojej stronie

bobi200
Znający temat

Miasto: Nowy Dwór Mazowiecki

29 lis 2019, 10:13 Re: Dojrzewanie zbiornika  (#11)  

Bez przesady - jeżeli nie są to jakieś wymagające gatunki to nic im nie powinno się stać. Bakterie oczywiście podawać można dalej i czekać aż zbiornik się ustabilizuje.

szarlej
Aktywny użytkownik

Miasto: Tarnów

Powiązane tematy
  • Restart zbiornika-kilka pytań.

Witam. Po prawie trzech latach nadszedł czas na restart.Czytając forum i prowadząc zbiornik przez ten czas trochę się nauczyłem choć nie ukrywam ,że nadal mam drobne kłopoty z nawożeniem i innymi spra...

Wyświetlenia: 2364 | Odpowiedzi: 39 czytaj więcej...

• 100l - Start Zbiornika

Witam mam na imię Michał,jestem początkującym akwarystą (dowiadywałem się z forum jak krok po kroku założyć i pielęgnować zbiornik,zobaczymy jak to będzie w praktyce),chce iść bardziej w rośliniaka ta...

Wyświetlenia: 2686 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

• Nowy hardscape zbiornika 40x40x40

Podloze to JBL vulcano mineral i JBL plant soil. Mysle obsadzic zbiornik Eleocharisem sp mini

Wyświetlenia: 3308 | Odpowiedzi: 34 czytaj więcej...

• Restart zbiornika i zakładanie Iwagumi.

Witam wszystkich forumowiczów. Planuje restart akwarium bo panuje tam chaos. Nie pasujące do siebie roślinki, gatunki ryb itp. Chciałem pójść w jakimś konkretnym kierunku i padło na... Iwagumi. Zbior...

Wyświetlenia: 7381 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

• Trawnik do mojego zbiornika.

Witam, Jestem nowy na forum, mam nadzieje że mi jakoś pomożecie. :) Szukam odpowiedniej rośliny na przód. Wymarzył mi się trawnik. Wiem że muszę podnieść w/l i stosować co2 plus jakiś nawóz zapewne k...

Wyświetlenia: 382 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 12 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.