Reklama


Najnowsze akwaria

54l - Ponownie LT -…

Zapraszamy do obejrzenia akwarium Łukasza. Zbiornik o wymiarach 60x30x30 został zaaranżowany na bazie korzeni i kamieni…

020l - mini_nature_04…

Zapraszamy do obejrzenia akwarium Rafała. Kompozycja w stylu krajobrazowym wykorzystuje jedną z najnowszych roślin:…

324l - Akwarium…

Mam dla Was niemały smaczek ;) - kolejny zbiornik jaki stoi w już od dłuższego czasu w Pracowni. Smaczek to fakt, że…

Dołącz do Klubu


Konto Premium

Wielokrotnie pytaliście się jak możecie wesprzeć rozwój Serwisu i Forum – oto możliwość dla tych z Was, którzy chcą to zrobić.

W zamian przygotowaliśmy dla Was specjalne sub-fora oraz rozszerzone opcje nowych funkcjonalności strony.


Czytaj więcej »

Online

W tej chwili Serwis przegląda 5001 gości oraz 125 zalogowanych użytkowników.

roslinyakwariowe.pl - Profesjonalna Akwarystyka Roślinna

Tarasy w akwarium roślinnym


Tarasy w akwarium roślinnym
Fot: Planted Aquarium | Źródo: www.facebook.com/pages/Planted-Aquarium


Tarasy to jedna z podstawowych technik aranżacji akwarium używana do uzyskania perspektywy i głębi w zbiornikach holenderskich.

Dziś z uwagi na popularność kompozycji krajobrazowych w stylu Amano odeszła nieco w cień wraz z innymi "trickami" takimi jak tworzenie alei lejdejskich czy tzw. "czarnych dziur".

Tarasy są o tyle przydatne, iż pozwalają utrzymać gęstą obsadę roślin przy relatywnie słabym oświetleniu. Ponadto niwelują niekorzysty efekt optyczny występujący w wąskich lecz wysokich zbiornikach - a do takich często należą standardowych rozmiarów akwaria spotykane w tradycyjnych sklepach zoologicznych.

Sposóbów na tworzenie tarasów jest wiele. Moga to być szyby wklejane do zbiornika, stelaże z plexi lub steropianu lub nasypy z granulatu umacniane fragmentami kamieni i korzeni. Można także wykorzystać epifity mocując je na przyssawkach na tylnej szybie akwarium. Cel jest zawsze ten sam - pionowa kompozycja roślinna wypełniająca tylny plan akwarium.

Gorąco namawiamy do wypróbowania tej atrakcyjnej wizualnie, choć niełatwej techniki aranżacyjnej. Pielęgnacja tarasów dostarcza wiele frajdy a efekt końcowy wzbudzi podziw u niejednego miłośnika podwodnych ogrodów :)

Forum Dyskusyjne


Reklama

Zamów newsletter


 
 Bądź na bieżąco i zapisz się do naszej bezpłatnej gazetki e-mail aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i galeriach na stronie.         zapisz się

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 33 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszymi doświadczeniami.
czytaj więcej